کلیساهای شگفت انگیز مالزی

کلیسا به اجتماع انسان‌ها در یک مکان که گرد هم جمع شده‌اند؛ و عقاید مذهب مشترکی دارند، در اصطلاح به مکان عبادت مسیحیان کلیسا گفته می شود،اغلب ساختمان آن ها با معماری خاص با سبک سیاق آن منطقه ساخته می شود...که در هر کشور ها متفاوت است.

کلیسای سنت الوسیوس

متاسفانه این کلیسا برای خیلی ها در خارج از شهر مانتین شناخته شده نیست. این بنا در سال ۱۹۰۰ ساخته شده ومعماری نئوگوتیک آن بسیار قابل توجه و چشم نواز است. زمانی این کلیس به خاطر صومعه خود شهرت داشته است.

دانستنی ها

کلیسای سنت آنتونی، کوالالامپور

ین کلیسا در سال ۱۹۱۱ و توسط یک مبلغ فرانسوی برای جامعه هندی های تمیل کاتولیک در کوالالامپورساخته شده است. مناره های گوتیک این کلیسا به شدت با دیوار سفید و ساده آن در تضاد است و فضای داخلی آن ساده اما زیبا است که با پنجره های رنگارنگ مزیین شده است.

دانستنی ها

کلیسای جدید سنت آن، پنانگ

کلیسای سنت آن یکی از بزرگترین کلیساها در کشورمالزی است که معماری آن ترکیبی هوشمندانه و منحصر به فرد از سبک اروپایی و مالایی است. سقف کلیسا جلوه ای از معماری مالایی دارد و در محوطه اطراف آن مجسمه های گوناگونی از به صلیب کشیده شدن مسیح به چشم می خورد. این کلیسا همچنین مکانی دارد که به غار مریم مقدس معروف است. همه ساله در این کلیسا جشن بزرگ سنت آن برگزار می گردد که از ۲۶ جولای شروع شده و تا ده روز ادامه می یابد. روشن کردن شمع و عبادت های ویژه ۹ روزه برخی از آیین برجسته این جشن بزرگ می باشند. سالانه صدها هزار زائر از استرالیا و از سایر کشورهای جهان برای ستایش سنت آن به این کلیسا می آیند.

دانستنی ها

کلیسای تسبیح مقدس، کوالالامپور

این کلیسا بدون شک یکی اززیبا ترین ساختمان های استعماری در قلب کوالالامپوربه شمار میرود. جاذبه اصلی کلیسا معماری نئو گوتیک آن است که در پنجره های بلند، طاق های توک تیز و ستون های پشتیبان آن نمایان است. این کلیسا توسط یک مبلغ فرانسوی در سال ۱۸۸۳ برای فرقه چینی های کاتولیک ساخته شده است.

دانستنی ها

کلیسای همه فرشتگان سنت مایکل، سانداکان

این کلیسای گرانیتی زیبا در سال ۱۸۹۷ ساخته شده است. با وجودی که بیشتر بنا های شهر سانداکان در ایالت صباح در زمان جنگ جهانی دوم ویران شدند این کلیسا جزو یکی از معدود ساختمانی هایی بود که از این ویرانی ها در امان ماند

دانستنی ها

کلیسای مسیح، ملاکا

این عبادتگاه تاریخی بجا مانده از قرن ۱۸, قدیمی ترین کلیسای پروتستان در کشور مالزی می باشد که توسط جامعه هلندی های شهر ملاکا و به یادبود پس گرفتن این شهر از سلطه پرتغالی ها ساخته شده است. هنگامی که ملاکا به شرکت بریتانیا – هند شرقی واگذار شد، این کلیسا بر طبق آیین کلیسای انگلیس تقدیس شد و نام آن به کلیسای مسیح تغییر یافت.

دانستنی ها

کلیسای سنت جورج، پنانگ

کلیسای سنت جورج یکی از کلیساهای آنگلیکان درمالزی است که توسط کشیش روحانی پینانگ در سال ۱۸۱۸ ساخته شده است. دولت مالزی این بنا را یکی از ۵۰ گنجینه ملی مالزی اعلام نمود.

دانستنی ها

کلیسای جامع اسامپشن

این کلیسا در سال ۱۸۶۰ ساخته شده است و نام خود را از جشن اسامپشن(روزی است که پرتغالی های مسیحی درسال ۱۷۸۶ به رهبری سر فرانسیس لایت از کداه به پنانگ نقل مکان کردند) گرفته است.

دانستنی ها

کلیسای سنت فرانسیس خاویر, ملاکا

کلیسای سنت فرانسیس سمبلی از آزادی مذهبی در مالزی میباشد که در سال ۱۸۵۶ توسط یک کشیش فرانسوی ساخته شد. این کلیسای کاتولیک دومین کلیسایی است که توسط استعمارگران هلندی بنا شده است.

دانستنی ها

کلیسای جامع سنت جان

این کلیسای جامع یک کلیسای کاتولیک رومی است که در سال ۱۸۸۳ ساخته شده است و از قدیمی ترین ساختمان ها در پایتخت مالزی می باشد. این کلیسا توسط یک گروه از ثروتمندان چینی و تعدادی ازمسیحیان اروپا بنا شده است.

دانستنی ها

www.safarafarin.com

مقالات مرتبط
جاذبه های گردشگری کوالالامپور

جاذبه های گردشگری کوالالامپور

مشاهده

جاذبه های گردشگری کوالالامپور

مالزی یکی از مدرن ‌ترین کشورهای آسیای جنوب شرقی است و تنوع فرهنگی زیادی دارد. پایتخت آن نیز کوالالامپور است.

جاذبه های گردشگری سنگاپور

جاذبه های گردشگری سنگاپور

مشاهده

جاذبه های گردشگری سنگاپور

سنگاپور کشوری آسیایی با2/4 میلیون جمعیت است که در سال 1965 از مالزی استقلال یافت. این کشور مرکز اصلی تجارت در آسیای جنوب شرقی به شمار می رود. جزیره اصلی آن در جنوب شبه جزیره مالایا واقع شده است

جاذبه های یونان-آتن

جاذبه های یونان-آتن

مشاهده

جاذبه های یونان-آتن

آتن پایتخت کشور یونان است. نام این شهر تاریخی از آتنا ایزد بانوی خرد و جنگ و الهه نگهبان این شهر گرفته شده است.

جاذبه های تایلند-بانکوک

جاذبه های تایلند-بانکوک

مشاهده

جاذبه های تایلند-بانکوک

بانکوک پایتخت تایلند هر ساله پذیرای تعداد بسیار زیادی از مسافران یا تجاری می باشد که برای استراحت , تفریح ,گردش و یا تجارت به این شهر و کشورمی آیند.

جاذبه های زیبای باتومی گرجستان

جاذبه های زیبای باتومی گرجستان

مشاهده

جاذبه های زیبای باتومی گرجستان

باتومی شهرستانی ساحلی واقع در گرجستان است و یکی از مناطق محبوب برای مردم محلی و همچنین گردشگران در فصول گرم و تابستانی به شمار می اید.باتومی جدا از دریای سیاه ، تفریگاههای جالب توجه و سرگرم کننده ی دیگری نیز دارد که سفرافرین قصد دارد به 5 مکان جالب توجه باتومی گرجستان اشاره نماید.

قلعه سارانتا کلنس در پافوس

قلعه سارانتا کلنس در پافوس

مشاهده

قلعه سارانتا کلنس در پافوس

پافوس از مکان های فوق العاده و هیجان انگیز برای بازدید است.