موزه جمهوریت آنکارا

علاقه مندان به تاریخ و بازدید از موزه ها ، در شهر آنکارا گزینه های متنوعی پیش رو دارند که هر کدام از این موزه ها به موضوعی خاص و برهه ای از زمان اختصاص دارند . در واقع گردشگران تور آنکارا با مراجعه به این اماکن دیدنی می توانند با گذشته پر پیچ و خم پایتخت ترکیه آشنا شده و اطلاعاتی در مورد ادوار مختلفی که این شهر پشت سر گذاشته کسب کنند . با ما همراه باشید تا در مورد موزه جمهوریت آنکارا (Republic Museum Ankara) بیشتر بدانید .


درباره موزه جمهوری آنکارا

موزه جمهوریت آنکارا با بیش از 35 سال قدمت در محله اولوس و بلوار جمهوریت واقع شده و زیر نظر وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه فعالیت می کند . موزه جمهوریت که از جاذبه های گردشگری ترکیه به شمار می اید در ساختمانی که بین سال های 1924 تا 1960 میلادی از آن برای پارلمان ترکیه استفاده می شده قرار گرفته است این موزه گاهی با نام ساختمان دوم پارلمان ترکیه نیز شناخته می شود . این ساختمان در سال 1923 میلادی توسط معماری به نام Vedat Tek به عنوان سالنی برای اجتماع مردم جمهوری خواه طراحی شد اما بعد از گذشت یک سال پارلمان ترکیه به سبب کوچک بودن ساختمان قبلی به این مکان منتقل شد و تا 1960 در این محل باقی ماند .پس از سال 1960 ، از این ساختمان به عنوان دفتر مرکزی سنتو (سازمان پیمان مرکزی) استفاده می شد اما در سال 1979 این بنا به وزارت فرهنگ تحویل داده شد و این وزارتخانه نیز آن را به عنوان محلی برای موزه طراحی نمود . سرانجام در 30 سپتامبر سال 1981 همزمان با تولد 100 سالگی مصطفی کمال آتاتورک موزه جمهوریت آنکارا تاسیس شد .


آثار موجود در موزه جمهوریت ترکیه

در این موزه عکس هایی از همه روسای جمهور سابق ترکیه و نخست وزیران این کشور به نمایش در آمده است همچنین در این موزه تمام اسکناس ها و سکه های صادر شده در طول سن جمهوری ، در معرض دید عموم قرار داده شده است . اسناد مهم مربوط به آغاز قیام جمهوری خواه ترکیه از دیگر مواردی هستند که گردشگران تور آنکارا در موزه جمهوری شاهد خواهند بود با اینکه این مدارک اغلب به زبان ترکی هستند اما باز هم می تواند برای علاقه مندان جذاب باشد . برخی از وسایل و اشیای متعلق به آتاتورک نیز در بخشی از موزه جمهوریت به نمایش در آمده‌ است . در واقع مبلمان به همان سبک سابق در کلیه فضاها و اتاق هایی که آتاتورک و بزرگان حکومتی در آن به مناطره می پردازند مورد استفاده قرار می گیرند .موزه جمهوری آنکارا با ساختمانی که نزدیک به یک قرن قدمت دارد و در فاصله اندکی از موزه جنگ آزادی واقع شده در روزهای تابستان همه روزه باز بوده و صبح ساعت 8:45 درهای خود را به روی علاقه مندان گشوده و تا 18:45 عصر باز می باشد .مقالات مرتبط
درباره آنکارا

درباره آنکارا

مشاهده

درباره آنکارا

شهر آنکارا پايتخت جمهوري تركيه است و در مرکز آناتولی بر لبه شرقی فلات بزرگ و مرتفع آناتولی در ارتفاع 850 متری قرار گرفته است.

جاذبه های گردشگری آنکارا

جاذبه های گردشگری آنکارا

مشاهده

جاذبه های گردشگری آنکارا

آنکارا از مهم ترین شهرهای ترکیه است که با داشتن دانشگاه های مختلف ، سفارتخانه های خارجی و همچنین جاذبه های گردشگری متنوع هر ساله میزبان مسافران زیادی می باشد که برخی از ان ها برای پیگری امور کاری خود و برخی دیگر نیز به منظور تفریح و گردش به این شهر سفر می کنند . دیدنی های آنکارا شامل جاذبه های تاریخی و مدرن هستند که برخی از ان ها قدمتی چند صد ساله دارند و برخی دیگر نیز در سال های اخیر ساخته شده اند که هر کدام با ویژگی های منحصر به فرد برای بازدیدکنندگان جذاب می باشند . در زیر به نمونه ای از جاذبه های گردشگری آنکارا اشاره می کنیم .

برج آتاکوله در آنکارا

برج آتاکوله در آنکارا

مشاهده

برج آتاکوله در آنکارا

آنکارا علاوه بر مرکزیت سیاسی دارای مراکز آموزشی بسیاری است و از نظر فرهنگی نیز در میان شهرهای ترکیه زبانزد است . آنکارا هر ساله مسافران زیادی به خود می بیند که برخی از آن ها برای تفریح و برخی دیگر نیز برای پیگری امور کاری خود به این شهر سفر می کنند فرقی نمی کند هدف شما از سفر به آنکارا چه باشد تفریحی یا کاری می توانید با بازدید از برج آتاکوله در آنکارا ساعتی عالی را تجربه کنید برای آشنائی بیشتر با این برج با ما همراه باشید .

آکواریوم آکوا وگا آنکارا

آکواریوم آکوا وگا آنکارا

مشاهده

آکواریوم آکوا وگا آنکارا

اغلب تور آنکارا برای پیگیری امور کاری انتخاب می گردد ولی این باعث نمی گردد که مسافران از دیدن جاذبه های متعددی که در این شهر وجود دارد امتناع کنند . آکواریوم آکوا وگا آنکارا (Aqua Vega Aquarium Ankara) یکی از این اماکن دیدنی است که فرصت تماشای گونه های مختلف آبزی را برای علاقه مندان فراهم می نماید . با ما همراه شوید تا در مورد آکواریوم زیبای آنکارا بیشتر بدانید .

مسجد کوجاتپه آنکارا

مسجد کوجاتپه آنکارا

مشاهده

مسجد کوجاتپه آنکارا

هر ساله میلیون ها مسافر به شهر آنکارا سفر می کنند هر چند که اغلب این سفرها یا کاری هستند و یا برای ادامه تحصیل . برخی از مسافرین ترجیح می دهند در مدت زمانی که امور مربوط به خود را پیگیری می کنند تا حد امکان به چند نمونه از دیدنی های آنکارا سر بزنند و از جذابیت های این شهر لذت ببرند . مسجد کوجاتپه آنکارا (Kocatepe Mosque Ankara) یکی از این جاذبه هاست که با معماری چشم نواز خود بینندگان را شگفت زده خواهد نمود . با ما همراه باشید تا با این مسجد باشکوه آشنا گردید .

مسجد حاجی بایرام آنکارا

مسجد حاجی بایرام آنکارا

مشاهده

مسجد حاجی بایرام آنکارا

با اینکه آنکارا به مانند آنتالیا ، مارماریس و بدورم دارای سواحل شنی و تفریحات مهیج آبی نمی باشد اما از نظر جاذبه های تاریخی و اماکن قدیمی چیزی کم ندارد لذا این امر باعث شده هر ساله مسافران زیادی با تور آنکارا همراه گردند . هر چند نباید تاثیر دانشگاه ها و سفارتخانه های متعدد را در تعداد مسافران این شهر نادیده گرفت . در ادامه مسجد حاجی بایرام آنکارا (Hacı Bayram Mosque Ankara) که دارای ارزش تاریخی است و از دیدنی های آنکارا می باشد معرفی شده است با سفر آفرین همراه باشید .