مسجد حاجی بایرام آنکارا

با اینکه آنکارا به مانند آنتالیا ، مارماریس و بدورم دارای سواحل شنی و تفریحات مهیج آبی نمی باشد اما از نظر جاذبه های تاریخی و اماکن قدیمی چیزی کم ندارد لذا این امر باعث شده هر ساله مسافران زیادی با تور آنکارا همراه گردند . هر چند نباید تاثیر دانشگاه ها و سفارتخانه های متعدد را در تعداد مسافران این شهر نادیده گرفت . در ادامه مسجد حاجی بایرام آنکارا (Hacı Bayram Mosque Ankara) که دارای ارزش تاریخی است و از دیدنی های آنکارا می باشد معرفی شده است با سفر آفرین همراه باشید .


درباره مسجد قدیمی حاجی بایرام در آنکارا

قدمت مسجد حاجی بایرام آنکارا به دوره عثمانی و نیمه اول قرن پانزدهم میلادی بر می گردد این مسجد به همراه مسجد کوجاتپه آنکارا از شناخته شده ترین مساجد این شهر به شمار می آیند . مسجد حاجی بایرام در بخش اولوس آنکارا بعد از معبد معروف آگوستوس واقع شده و دسترسی به آن از طریق اتوبوس و مترو امکان پذیر می باشد . این مسجد که از جاذبه های گردشگری ترکیه محسوب می گردد به دست معمار معروف عثمانی ، سینان طراحی و ساخته شده و در گذر زمان بارها مورد بازسازی و تعمیر قرار گرفته تا امروزه به عنوان یکی از جاذبه های توریستی آنکارا مورد بازدید گردشگران قرار گیرد . با توجه به اصلاحاتی که روی این مسجد انجام شده مسجدی که امروزه در این مکان پا بر جاست بیشتر مشخصه هایی از مساجد اواخر قرن 17 و قرن 18 را نمایش می دهد تا مکانی با معماری قرن 15 .


در مورد مسجد حاجی بایرام در آنکارا بیشتر بدانیم

عملیات ساخت مسجد حاجی بایرام آنکارا در سال 1427 کلید خورد و بعد از دوره ای حدودا یک ساله در 1428 به بهره برداری رسید و امروزه به عنوان نمونه ای از معماری عثمانی در پایتخت ترکیه از محبوبیت ویژه ای در میان شهروندان ترکی و گردشگران تور آنکارا برخوردار می باشد . توجه داشته باشید که در اطراف مسجد چندین مقبره و پارک وجود دارد که علاقه مندان از این اماکن نیز می توانند بازدید کنند . مسجد تاریخی Hacı Bayram که از جاذبه های گردشگری آنکارا می باشد 20 متر طول و 20 متر عرض دارد . این مسجد دارای تک مناره ای با 50 متر بلندی است و ارتفاع بیرونی گنبد آن 30 متر می باشد . مسجد حاجی بایرام علاوه بر معماری جذاب دارای طراحی داخلی زیبائی است که از جذاب ترین بخش های بازدید به شمار می آید این مسجد با سقف های چوبی ، کاشی های زیبا و آجرهای سبز رنگ تزیین شده است .همانگونه که بیان شد در اطراف مسجد چندین مقبره وجود دارد که از مهمترین آن ها می توان به مقبره حاجی بایرام ولی اشاره نمود . حاجی بایرام ولی صوفی سرشناس و برجسته و بنیانگذار فرقه بایرامی بوده که بین سال های 1352 تا 1430 می زیسته است .مقالات مرتبط
درباره آنکارا

درباره آنکارا

مشاهده

درباره آنکارا

شهر آنکارا پايتخت جمهوري تركيه است و در مرکز آناتولی بر لبه شرقی فلات بزرگ و مرتفع آناتولی در ارتفاع 850 متری قرار گرفته است.

جاذبه های گردشگری آنکارا

جاذبه های گردشگری آنکارا

مشاهده

جاذبه های گردشگری آنکارا

آنکارا از مهم ترین شهرهای ترکیه است که با داشتن دانشگاه های مختلف ، سفارتخانه های خارجی و همچنین جاذبه های گردشگری متنوع هر ساله میزبان مسافران زیادی می باشد که برخی از ان ها برای پیگری امور کاری خود و برخی دیگر نیز به منظور تفریح و گردش به این شهر سفر می کنند . دیدنی های آنکارا شامل جاذبه های تاریخی و مدرن هستند که برخی از ان ها قدمتی چند صد ساله دارند و برخی دیگر نیز در سال های اخیر ساخته شده اند که هر کدام با ویژگی های منحصر به فرد برای بازدیدکنندگان جذاب می باشند . در زیر به نمونه ای از جاذبه های گردشگری آنکارا اشاره می کنیم .

برج آتاکوله در آنکارا

برج آتاکوله در آنکارا

مشاهده

برج آتاکوله در آنکارا

آنکارا علاوه بر مرکزیت سیاسی دارای مراکز آموزشی بسیاری است و از نظر فرهنگی نیز در میان شهرهای ترکیه زبانزد است . آنکارا هر ساله مسافران زیادی به خود می بیند که برخی از آن ها برای تفریح و برخی دیگر نیز برای پیگری امور کاری خود به این شهر سفر می کنند فرقی نمی کند هدف شما از سفر به آنکارا چه باشد تفریحی یا کاری می توانید با بازدید از برج آتاکوله در آنکارا ساعتی عالی را تجربه کنید برای آشنائی بیشتر با این برج با ما همراه باشید .

آکواریوم آکوا وگا آنکارا

آکواریوم آکوا وگا آنکارا

مشاهده

آکواریوم آکوا وگا آنکارا

اغلب تور آنکارا برای پیگیری امور کاری انتخاب می گردد ولی این باعث نمی گردد که مسافران از دیدن جاذبه های متعددی که در این شهر وجود دارد امتناع کنند . آکواریوم آکوا وگا آنکارا (Aqua Vega Aquarium Ankara) یکی از این اماکن دیدنی است که فرصت تماشای گونه های مختلف آبزی را برای علاقه مندان فراهم می نماید . با ما همراه شوید تا در مورد آکواریوم زیبای آنکارا بیشتر بدانید .

مسجد کوجاتپه آنکارا

مسجد کوجاتپه آنکارا

مشاهده

مسجد کوجاتپه آنکارا

هر ساله میلیون ها مسافر به شهر آنکارا سفر می کنند هر چند که اغلب این سفرها یا کاری هستند و یا برای ادامه تحصیل . برخی از مسافرین ترجیح می دهند در مدت زمانی که امور مربوط به خود را پیگیری می کنند تا حد امکان به چند نمونه از دیدنی های آنکارا سر بزنند و از جذابیت های این شهر لذت ببرند . مسجد کوجاتپه آنکارا (Kocatepe Mosque Ankara) یکی از این جاذبه هاست که با معماری چشم نواز خود بینندگان را شگفت زده خواهد نمود . با ما همراه باشید تا با این مسجد باشکوه آشنا گردید .