صومعه آلادژا وارنا

بلغارستان در قسمت غربی دریای سیاه واقع شده و از کشورهای تاریخی در قاره اروپا می باشد . وارنا از شهرهای مهم و توریستی این کشور است و عمده شهرت ان نیز به دلیل تفرجگاه ساحلی گلدن سندز می باشد هر چند که وجود جاذبه های تاریخی نیز بی تاثیر نبوده و تاریخ دوستان زیادی را به سوی خود جذب می کند از جمله این دیدنی ها می توان به صومعه آلادژا وارنا (Aladzha Monastery) اشاره نمود که یکی از ساخته های باستانی مربوط به قرون وسطی است . برای آشنایی بیشتر با این جاذبه تاریخی با سفر آفرین همراه باشید .


درباره صومعه آلادژا در وارنا

شاید چند نمونه انگشت شمار به مانند صومعه آلادژا وارنا در جهان وجود داشته باشد که هر گردشگری فرصت بازدید از ان را نخواهد یافت اما علاقه مندان می توانند با شرکت در تور بلغارستان این امکان را برای خود فراهم نمایند که یکی از نمونه های نادر از این نوع صومعه ها را از نزدیک ببینند . صومعه آلادژا از برترین جاذبه های گردشگری بلغارستان می باشد که در قسمت شمال شرقی این کشور قرار گرفته و با جذابیت های منحصر به فردش مورد توجه گردشگران و تاریخ دوستان واقع شده است .


اطلاعاتی در مورد صومعه آلادژا بلغارستان

صومعه آلادژا از جاذبه های گردشگری وارنا است و بازدید از آن برای اکثر گردشگران جذابیت دارد چرا که این صومعه در بالای کوه و به صورت غار ساخته شده و تا شهر وارنا که بزرگترین شهر بلغارستان در سواحل دریای سیاه می باشد حدود 17 کیلومتر فاصله دارد و کسانی که برای اقامت یکی از هتل های منطقه تفریحی و توریستی گلدن سندز یا ماسه های طلائی را انتخاب کرده اند به راحتی با طی مسافتی حدود 3 کیلومتری می توانند از این جاذبه تاریخی دیدن کنند . این صومعه بر روی صخره های فات فرانگ در یک منطقه جنگلی حفاظت شده در مجاورت پارک طبیعت گلدن سندز واقع شده و یک مجمع صومعه سرای مسیحی ارتدوکس قرون وسطی می باشد طول صومعه آلادژا وارنا 25 متر است که هدف از ساخت آن تخصیص مکانی به مذهب مسیحی یا در واقع تثلیث مقدس بوده است . قدمت این صومعه تاریخی به قرون وسطی بر می گردد و ظروف یافت شده در این محل تاریخ ساخت را قرن چهارم نشان می دهند اما سکه های یافت شده از دوران ژوستین نشان می دهد که این مجموعه غاری شکل ممکن است در سال های پانصد بعد از میلاد مسیح تاسیس شده باشد . نام این مجموعه در دوران عثمانی آلاکا (به معنای رنگارنگ) بوده و تا قرن هجدهم به خوبی حفظ شده بود اما در حال حاضر به سوی زوال و نابودی می رود که بسیار متاثر کننده می باشد .یکی از بخش های جالب صومعه آلادژا بلغارستان به عنوان یکی از دیدنی های وارنا ، نقاشی های رنگارنگی است که بر روی دیواره های آن ترسیم شده است که هنوز هم بخش هایی از آن به باقی مانده و قابل مشاهده است . در طبقه پایین صومعه سلول های خصوصی راهبان ، اتاق های مشترک ( آشپزخانه و اتاق غذاخوری ) و یک کلیسای کوچک قرار داشته در حالی که طبقه بالا به طور کامل به کلیسا اختصاص داده شده بود .مقالات مرتبط
درباره وارنا

درباره وارنا

مشاهده

درباره وارنا

وارنا سومین شهر بزرگ بلغارستان پس از صوفیه و پلوودیو محسوب می شود.

باغ دریایی وارنا در بلغارستان

باغ دریایی وارنا در بلغارستان

مشاهده

باغ دریایی وارنا در بلغارستان

شهر زیبای وارنا در قسمت شرقی بلغارستان و در کرانه های غربی دریای سیاه واقع شده و با تفرجگاه های ساحلی متعدد ، آب و هوای مطلوب ، جاذبه های تاریخی و طبیعی ، چشم انداز های خیره کننده و طبیعت فوق العاده به یکی از شهرهای توریستی اروپای شرقی تبدیل شده است . این شهر که از بزرگترین شهرهای بلغارستان محسوب می شود به شهر ماسه های طلایی شهرت یافته و با امکانات تفریحی و گردشگری متنوع محلی مناسب برای تفریح و استراحت مسافران تور بلغارستان فراهم نموده است . آشنایی با دیدنی های وارنا به شما کمک خواهد نمود تا سفری دلچسب را تجربه نمائید پس با همراه باشید تا با باغ دریایی وارنا در بلغارستان آشنا گردید .

موزه باستان شناسی وارنا

موزه باستان شناسی وارنا

مشاهده

موزه باستان شناسی وارنا

وارنا از جمله شهرهای توریستی بلغارستان است که با امکانات متنوع گردشگری از هتل ها گرفته تا مراکز تفریحی و سواحل فوق العاده و همچنین از دیدنی های تاریخی گرفته تا طبیعت زیبا ، در جذب گردشگری موفق بوده و سالانه مسافران بسیاری را به خود می بیند که برای تفریح و استراحت به این شهر ساحلی سفر می کنند . موزه باستان شناسی وارنا از دیدنی های معروف این شهر است که به اشیای باستانی به دست آمده در حفاری های وارنا و قسمت شمال شرقی بلغارستان اختصاص داده شده است در ادامه به طور اختصار به معرفی این مکان می پردازیم .

پارک آبی وارنا

پارک آبی وارنا

مشاهده

پارک آبی وارنا

وارنا شهری است با سواحل تمیز و امکانات گردشگری متنوع که هر مسافری را می تواند راضی سازد . در این شهر گردشگران با جاذبه های تاریخی و طبیعی متنوعی روبرو خواهند شد که هر کدام با ویژگی های منحصر به فردی که دارند می توانند برای هر کسی جذاب باشند . پارک آبی وارنا از جمله مکان های تفریحی است که به طور حتم گردشگران مراجعه به آن را از دست نخواهند داد در زیر اطلاعاتی در مورد این پارک آمده است با ما همراه باشید .

تورهای مرتبط
,4 شب و 5 روز
تا پایان دسامبر