دروازه تاریخی هادریان در آنتالیا

آنتالیا بخشی از پیشینه پربار ترکیه را در بناهای باستانی خود به تصویر می کشد و روایتی از ادوار گذشته این کشور در زمان امپراتوری های روم و عثمانی ارائه می دهد . برخی از گردشگران آنتالیا علاقه زیادی به دیدن جاذبه های تاریخی آن دارند و سعی می کنند در سفری که به این شهر دارند حتما از برترین دیدنی های آن بازدید کنند یکی از این جاذبه ها ، دروازه تاریخی هادریان در آنتالیا است که در ادامه توضیحاتی در مورد این بنا داده می شود .


درباره دروازه هادریان آنتالیا (Hadrian's Gate)

دروازه تاریخی هادریان در آنتالیا یک بنای یادبود از تاریخ باستانی این شهر است که در قرن دوم پس از میلاد در محله بارباروس ساخته شده و امروزه از دیدنی های آنتالیا به شمار می آید . ترکیه به دلیل قدمت و پیشینه غنی که دارد مملو از بناهای قدیمی متعددی است که هر کدام گوشه ای از تاریخ پربار این کشور را روایت می کنند و هر یک با ویژگی های خاص خود می توانند برای گردشگران تور ترکیه جذاب و چشم نواز باشند در واقع مسافران با بازدید از جاذبه های تاریخی می توانند با ادواری که کشور ترکیه از سر گذرانده آشنا گردند . دروازه هادریان یکی از این جاذبه هاست که مربوط به شهر آنتالیاست و برای علاقه مندان به تاریخ گزینه ای مناسب برای بازدید می باشد .


تاریخچه دروازه تاریخی هادریان در آنتالیا

دروازه هادریان یا هادریانوس یا اوچ کاپیلار از ورودی های شگفت انگیز منطقه قدیمی کالجی است که تاکنون به خوبی حفظ و نگهداری شده و به یکی از جاذبه های گردشگری ترکیه تبدیل شده است نام اوچ کاپیلار را به دلیل شکل ظاهری‌ این دروازه که از سه قوس تشکیل شده بر آن نهاده اند . این بنا یک نمونه زیبای کلاسیک از طاق نصرت رومی است و در سال 130 پس از میلاد به مناسبت بازدید هادریانوس امپراتور وقت روم از آنتالیا ساخته شده است در واقع دروازه تاریخی هادریان در آنتالیا قسمتی از یک دیوار باستانی است که به گرداگرد شهر قدیمی کشیده شده بود این دروازه از مرمر سفید و به ‌صورت سه قوس با ستون‌ هایی قرنتی بنا شده است .سه قوس دروازه به یک اندازه هستند 6.18 متر طول و 4.15 متر عرض ، همچنین ارتفاع دروازه از پیاده روهای باستانی تا بالای سرستون بیش از 8 متر می باشد . این بنا به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری آنتالیا دارای 8 ستون گرانیتی است که در دو طرف چهار پایه‌ٔ نگهدارنده طاق های سه گانه دروازه واقع شده اند . در دو طرف دروازه دو برج قرار دارند که برج سمت چپ از نظر تاریخی به دوران روم باستان تعلق دارد اما بخشی از برج سمت راست به نظر می رسد که در عصر امپراتوری بیزانس بازسازی شده باشد . باستان شناسان احتمال می دهند اصل این بنا دو طبقه بوده است در هر صورت امروزه تنها بخش زیرین این بنا باقی مانده است . مجسمه های کوچک و بسیار زیبایی در اطراف برج ها تعبیه شده اند که بر زیبائی آن ها افزوده اند در زیر قوس دروازه نمونه هایی از بهترین حکاکی ها وجود دارد که بیننده را به خود خیره می کند . این بنا از جمله مواردی است که اکثر گردشگران فرصت عکس گرفتن با آن را به هیچ وجه از دست نمی دهند شما نیز اگر قصد سفر به آنتالیا دارید حتما ساعتی را به بازدید از این بنا اختصاص دهید .مقالات مرتبط
میگروس آنتالیا

میگروس آنتالیا

مشاهده

میگروس آنتالیا

اگر شیک ترین اجناس مد نظرتان است حتما از این مرکز خرید دیدن فرمایید.

منطقه ی سیده(آنتالیا)

منطقه ی سیده(آنتالیا)

مشاهده

منطقه ی سیده(آنتالیا)

مناطق انتالیا در مجموع یکی از شناخته شده ترین مناطق گردشگری ترکیه به شمار می رود. سیده منطقه بندری در عین حال منطقه ای تاریخی و باستانی نیزبه شمار می اید.

زیبائی های حیرت انگیز در پاموک کاله ترکیه

زیبائی های حیرت انگیز در پاموک کاله ترکیه

مشاهده

زیبائی های حیرت انگیز در پاموک کاله ترکیه

ترکیه منبعی از زیبائی های طبیعی و شاهکارهای معماری است و در شهرهای مختلفش دارای جذابیت هایی منحصر به فرد می باشد که برخی از آن ها در هیچ کجای جهان همتا ندارند زیبائی های حیرت انگیز در پاموک کاله ترکیه فقط یکی از عجایب این کشور کهن می باشد و دیدنی های باستانی و تاریخی ان در دنیا زبانزد می باشد . در ادامه توضیحاتی کوتاه هر چند کامل درباره پاموک کاله ، این جاذبه طبیعی ارائه می گردد .

دریاچه وان در ترکیه

دریاچه وان در ترکیه

مشاهده

دریاچه وان در ترکیه

وان یکی از شهرهای نزدیک به مرزهای غربی ایران است و به دلیل داشتن شرایط جوی مطلوب ، فراهم بودن امکان خرید مناسب ، طبیعت عامه پسند و دیدنی های تاریخی مورد توجه گردشگران واقع شده و جذابیت های زیادی برای ارائه به دوستداران خود دارد یکی از این دیدنی ها دریاچه وان (Lake Van) است که با وسعتی باورنکردنی ، پهنه ای گسترده از شهر وان را به خود اختصاص داده است برای آشنایی بیشتر با این دریاچه با سفر آفرین همراه باشید .

آکواریوم آنتالیا

آکواریوم آنتالیا

مشاهده

آکواریوم آنتالیا

آنتالیا یکی از بهترین گزینه ها برای سفرهای تفریحی است و با مراکز متعدد سرگرمی از پارک های تفریحی و آبی گرفته تا اکواریوم برای مسافران فراهم نموده است . این شهر به سبب داشتن امکانات گردشگری متنوع در تمام فصول سال مملو از توریست است که برخی به صورت گروهی و برخی نیز به صورت انفرادی به این شهر سفر کرده اند تا از دیدنی ها و مراکز تفریحی آنتالیا لذت ببرند . یکی از این اماکن سرگرمی ، آکواریوم آنتالیا است که در ادامه با آن آشنا می شویم .