لارناکا

لارناکا که قبلا Citium نام داشت جز سومین شهرستان واقع در ساحل جنوب شرقی قبرس است. واقع در نزدیکی فرودگاه بین المللی، که در آن گردشگران از سراسر جهان می رسند برای لذت بردن از راه رفتن در امتداد تفرجگاه ساحلی شناخته شده آب و هوا مرطوب و همچنین عطری که از نزدیکی رستوران ها و میخانه ها می آید.

ساحل آن با پرچم آبی مشخص شده است، یکی از مکان های که در آن بسیار آفتابخوراست.


لارناکا

کشور قبرس در سال 2004 به عضويت اتحادیه اروپا درآمد و در سال 2008 پول رسمی آن از پوند به یورو تبدیل گردید و این امر زمینه سرمایه گذاری کشورهای اروپایی را بیش از پیش در اين کشور فراهم نمود. با رفع نگرانی اروپاییان از تبدیل ارز امکان سرمایه گذاری آنان در این کشور افزایش مي يابد. با این تغییر و تحول قبرس به تدریج از حجم سرمایه گذاری دیگر کشورها کاسته و اولویت را به سرمایه گذاران اروپایی می دهد در نتیجه روز به روز شاهد اعمال محدودیت های بیشتری برای سرمایه گذاران غیر اروپایی خواهيم بود ..

سطح بالای زندگی درقبرس باعث شد تادر سال 2005 میلادی مقام پنجم دنیا را در اين زمینه به خود اختصاص دهد و از كشورهایی مانند انگلیس فرانسه و آلمان پیشي بگيرد.ملاك اين انتخاب سطح درآمد .بهداشت.آزادی.درصد بیکاری.وضعیت آب و هوایی.ثبات سیاسی .امنیت،تناسب جمعیت از نظر جنسی.رفاه و سطح زندگی است.

در حال حاضر دولت قبرس و سازمان جهانگردی اين كشور تاکید خود را از دریا و خورشید و سواحل قبرس به ايجاد امکاناتی مانند پایه گذاری ورزش های مختلف و پیشرفت کشور معطوف نموده اند.در این زمينه اتحادیه اروپا 28 میلیون یورو براي تاسیسات زیر بنایی اختصاص داده است.در حال حاضر تیم های بین المللی در حال احداث بنادر جدید در راستاي افزایش امکانات پهلو گیری قایق ها و کشتی های مجلل می باشند. همچنین دولت در نظر دارد با احداث 11 زمین جدید گلف قبرس را به عنوان مرکز گلف مدیترانه معرفي نمايد.

امنیت بالای اجتماعی قوانین اداری بسیار پایدار و تاسیسات زیر بنایی قوی قبرس جایگاه اين كشور را در اروپا به مقام بسیار بالایی ارتقا داده است . هم اکنون برگزاري تورهای مختلف با كشتي به سواحل اروپایی ، افریقایی و خاورمیانه سرگرمی مناسبی برای ساکنین قبرس در 6 ماه سال است.


درباره لارناکا

لارناکا سومین شهر بزرگ قبرس و قدیمی‌ترین شهر آن است که بر روی شهر باستانی کیتون ساخته شده است. دریای آرام و زیبا با سواحل نرم شنی و آفتاب گرم، غروب‌های زیبا، مردم مهمان‌نواز، بازی‌های مفرح آبی، آثار باستانی مسلمانان و مسیحیان و ... محیطی مناسب برای تعطیلات جهانگردان فراهم آورده است


جاذبه های توریستی لارناکا

يكي از مكانهاي ديدني شهر لارناكا کلیسای لازاروس است كه يكي از كليساهاي ارتودوکس در اين شهر است و در خيابان مقبره واقع شده است .ميگوند لازاروس برادر حضرت مریم بوده است كه در اين كليسا به خاك سپرده شده است.يكي ديگر از مكانهاي ديدني شهر لارناكا تكيه حلا سلطان واقع در5 كيلومتري شهر نزديك سواحل درياچه نمك است.بروايتي حلا سلطان عمه پيامبر اسلام بوده كه همراه اعراب براي تبليغ و تبيين دين اسلام به اين شهر آمده است و در اين مكان بخاك سپرده شده است و عثماني ها به يادبود وي مسجدي در اين مكاه بنا كرده اند.قلعه لارناکا يكي از مكانهاي ديدني اين شهر بوده که توسط ترک ها در 1625 ساخته شده است. این قلعه در حال حاضر بصورت موزه و پارك درامده است همچنين در طول ماه های تابستان با اجازه از مدیرآثار باستانی نمايش تئاتر روباز در آن انجام مي گيرد. در خارج از شهر در راه به لیماسول قنات قدیمی به نام كامارس وجود دارد كه توسط عثماني ها ساخته شده است.با توجه به نزديكي آياناپا به لارناكا پارك آبي آفروديت و كارتينگ كنار آن در آياناپا جايي است كه بيشتر گردشگران به آنجا مي روند.


دریاچه نمک

یکی از اولین مناظر که تحت تاثیر قرار می گیرید،عملکرد دریاچه نمک به عنوان یک خانه برای حدود 80 گونه از پرندگان که آنجا پناهگاه ویژه برای مستعمره فلامینگو در آن مکان را برای گذراندن زمستان و برای خوراک از میگو در آب شور انتخاب می کنند. این مکان نیز برای جذب دیگر پرندگان مهاجر است.


تکیه خانه سلطان

درست پشت دریاچه نمک، مسجد هلا سلطان زیبا توسط درختان نخل احاطه شده این معبد مسلمان برای افتخار از عمه حضرت محمد ساخته شده بود، و در حال حاضر یک مکان محبوب زیارت مسلمانان است. این مناره مسجد در اطراف با بیشه از کف دست های بلند و درختان سرو تزئین شده است.مقالات مرتبط