آبشارهای زیبای دودن در آنتالیا

تور آنتالیا فقط به دیدن جاذبه های تاریخی و تجربه تفریحات متنوع محدود نمی گردد و جاذبه های طبیعی متعددی نیز در این شهر به چشم می خورند که آبشارهای زیبای دودن در آنتالیا (Duden Waterfalls Antalya) یکی از این جاذبه هاست برای آشنایی بیشتر با این مکان با سفر آفرین همراه باشید .


درباره آبشارهای دودن آنتالیا

اگر در سفر به آنتالیا از شلوغی و ازدحام آن خسته شده اید و یا اینکه بعد از تجربه تفریحات مهیج به دنبال محیطی آرام می گردید آبشارهای زیبای دودن در آنتالیا گزینه ای مناسب است چرا که با فضایی آرامش بخش و چشم اندازهایی زیبا می تواند برای هر بیننده ای مخصوصا دوستداران طبیعت جذاب باشد . گردشگران با رفتن به مکان آبشارهای دودن می توانند از منطقه سرسبز و آب و هوای مطلوب آن استفاده کنند ، در امتداد رودخانه پیاده روی کنند و در سایه ی آرامش بخش درختان و سرسبزی خیره کننده محیط اطراف به استراحت و خوش گذرانی بپردازند . این آبشارها به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری آنتالیا مناظری خیره کننده ارائه می دهند و سالانه توسط گردشگران بسیاری مورد بازدید قرار می گیرند .


اطلاعاتی در مورد آبشارهای زیبای دودن در ترکیه

سرچشمه آبشار دودن دو چشمه جوشان بنام پینارباشی در منطقه کیرک گوزلر در 40 کیلومتری آن است که آب این دو چشمه پس از طی مسیری کوتاه یکی شده و رود دودن را می سازد . آبشارهای زیبای دودن در آنتالیا در امتداد این رودخانه به وجود آمده اند و شامل دو آبشار بالایی و پایینی می باشند آبشار بالایی دودن در دره ای زیبا در فاصله ۱۴ کیلومتری از مرکز آنتالیا ، که محل فوق العاده ای برای گشت و گذار است ، واقع شده و با گذشت زمان غاری کوچک پشت آن تشکیل شده است که می توان به آنجا رفت و به تماشای آبشار نشست در این قسمت آبشار دودن ۱۵ متر ارتفاع و ۲۰ متر پهنا دارد . آبشار پایینی دودن نیز در حومه شرقی شهر قدیمی لارا واقع شده که دودن از ارتفاع 30 متری صخره هایی به همین نام به دریای مدیترانه می ‌ریزد . در این مکان نیز می توان موسیقی حاصل از صدای ریزش آب از بالای آبشار را شنید و لذت برد .آبشارهای دودن در ترکیه از دیدنی های آنتالیا هستند و در محوطه مربوط به آن ها برای آسایش گردشگران امکانات خوبی در نظر گرفته شده است به طور مثال در اطراف هر دو آبشار دکه هایی وجود دارد که انواع نوشیدنی های محلی و خنک و نیز غذاهای سبک را به بازدیدکنندگان عرضه می کنند . همچنین میزها و نیمکت هایی برای استراحت مردم در نظر گرفته شده است . در ابتدای ورود به محوطه آبشار ، مبلغی به عنوان ورودی از افراد دریافت می گردد . راه پله ای در کنار آبشار درست شده که از طریق آن می توان برای پیاده روی در کنار رودخانه دودن ، خود را به پایین دره رساند . ورود آب چندین چشمه نیز به درون رودخانه دودن ، آن را به رودخانه ای پرآب مبدل کرده است . دیدنی ترین نقطه این آبشار جایی است که حجم انبوهی از آب با صدای بسیار بلند به پایین ریخته و ذرات آب را در محیط اطراف پراکنده می سازد .مقالات مرتبط
میگروس آنتالیا

میگروس آنتالیا

مشاهده

میگروس آنتالیا

اگر شیک ترین اجناس مد نظرتان است حتما از این مرکز خرید دیدن فرمایید.

منطقه ی سیده(آنتالیا)

منطقه ی سیده(آنتالیا)

مشاهده

منطقه ی سیده(آنتالیا)

مناطق انتالیا در مجموع یکی از شناخته شده ترین مناطق گردشگری ترکیه به شمار می رود. سیده منطقه بندری در عین حال منطقه ای تاریخی و باستانی نیزبه شمار می اید.

آکواریوم آنتالیا

آکواریوم آنتالیا

مشاهده

آکواریوم آنتالیا

آنتالیا یکی از بهترین گزینه ها برای سفرهای تفریحی است و با مراکز متعدد سرگرمی از پارک های تفریحی و آبی گرفته تا اکواریوم برای مسافران فراهم نموده است . این شهر به سبب داشتن امکانات گردشگری متنوع در تمام فصول سال مملو از توریست است که برخی به صورت گروهی و برخی نیز به صورت انفرادی به این شهر سفر کرده اند تا از دیدنی ها و مراکز تفریحی آنتالیا لذت ببرند . یکی از این اماکن سرگرمی ، آکواریوم آنتالیا است که در ادامه با آن آشنا می شویم .

دروازه تاریخی هادریان در آنتالیا

دروازه تاریخی هادریان در آنتالیا

مشاهده

دروازه تاریخی هادریان در آنتالیا

آنتالیا بخشی از پیشینه پربار ترکیه را در بناهای باستانی خود به تصویر می کشد و روایتی از ادوار گذشته این کشور در زمان امپراتوری های روم و عثمانی ارائه می دهد . برخی از گردشگران آنتالیا علاقه زیادی به دیدن جاذبه های تاریخی آن دارند و سعی می کنند در سفری که به این شهر دارند حتما از برترین دیدنی های آن بازدید کنند یکی از این جاذبه ها ، دروازه تاریخی هادریان در آنتالیا است که در ادامه توضیحاتی در مورد این بنا داده می شود .

پارک آبی آکوالند در آنتالیا

پارک آبی آکوالند در آنتالیا

مشاهده

پارک آبی آکوالند در آنتالیا

سفر به آنتالیا بهترین فرصت است تا از طیف وسیعی از تفریحات مهیج استفاده کنید تا لحظاتی شاد و بیادماندنی داشته باشید . آنتالیا در سواحل دریای مدیترانه قرار گرفته و از شهرهای توریستی ترکیه می باشد در این شهر برای جذب بیشتر گردشگر امکانات و مراکز تفریحی متعددی ساخته شده که پارک آبی آکوالند در آنتالیا یکی از آن هاست با سفر آفرین همراه باشید تا با این پارک فوق العاده آشنا شوید .