safarafarin
کوه باتور در بالی

آب و هوای مطلوب ، پدیده های طبیعی ، جاذبه های تاریخی ، تفریحات مهیج و امکانات متنوع از جمله عواملی هستند که سبب شده اند تا بالی در میان گردشگران از جایگاه ویژه ای برخوردار باشد و هر ساله بر تعداد توریست های ان افزوده شود . این جزیره دارای زمین های حاصلخیز برای کشاورزی است و صنعت توریسم در آن رونق بسیاری دارد . از زیباترین و رویایی ترین نقاط این جزیره می توان به کوه باتور در بالی (Mount Batur) اشاره نمود که در ادامه با این کوه بیشتر اشنا می شویم با ما همراه باشید .


درباره کوه مقدس باتور در بالی اندونزی

کوه باتور در بالی یک کوه آتشفشانی است که در جنوب غربی کوه مقدس آگونگ واقع شده و با چشم اندازهایی زیبا و نفس گیر برای گردشگران جذاب خواهد بود . کوه باتور که از جاذبه های گردشگری بالی به شمار می اید به راحتی در دسترس است و گردشگران با حدود دو ساعت پیاده روی می توانند به بالای آن برسند و از نقطه ای مرتفع مناظری حیرت انگیز از بالی و روستاهای اطراف را تماشا کنند . طلوع آفتاب از فراز کوه باتور بسیار دیدنی می باشد به طوری که توصیف این صحنه زیبا دشوار گشته و گردشگران حرف های زیادی برای گفتن در مورد آن دارند . در باور هندوها این کوه از اماکن مقدس محسوب می گردد و از بهترین جاذبه های طبیعی در جزیره زیبای بالی می باشد با اینکه این کوه مرتفع ترین نقطه بالی نیست ولی باز هم بر این جزیره تسلط داشته و نمایشی منحصر به فرد از زیبائی های آن ارائه می دهد .


اطلاعاتی در مورد کوه باتور بالی

کوه باتور در قسمت شمال شرقی بالی واقع شده و با زیبائی های چشم نواز از رویایی ترین نقاط جزیره خدایان می باشد . این کوه که از دیدنی های بالی به شمار می آید در واقع یک کوه آتشفشانی فعال است که اولین بار در سال 1804 میلادی و آخرین بار در سال 2000 فوران کرده است . با اینکه کوه باتور در بالی بیش از 1700 متر از سطح دریا ارتفاع دارد باز هم بلندترین نقطه این جزیره نیست ولی با این وجود دیدگاه های منحصر به فرد از مناظر اطراف ارائه می دهد که برای گردشگران تور بالی جذاب خواهد بود . در بیشتر روزهای سال مه اطراف این کوه زیبا را احاطه کرده و بر شکوه و جذابیت ان افزوده است به طوری که این صحنه می تواند تصویر بسیاری از پوسترهای گردشگری بالی باشد .کوه باتور به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری اندونزی ، دارای محیطی زیبا و سرسبز است و دریاچه ای با آب زلال در قسمت جنوب شرقی آن واقع شده است که حدود 28500 سال پیش شکل گرفته است معبد پورا اولون دانو باتور نیز از دیگر جاذبه های دیدنی در این کوه است . کوه اتشفشانی باتور بالی دارای 4 دهانه است و چندین روستا در اطراف ان قرار گرفته است که از بالای کوه می توان چشم اندازی از این روستاها را مشاهده نمود . اگر برای سفر تور بالی را انتخاب کرده اید حتما بازدید از کوه باتور را به عنوان یکی از جاهای دیدنی بالی در برنامه خود بگنجانید .مقالات مرتبط
بالی جزیره خدایان

بالی جزیره خدایان

مشاهده

بالی جزیره خدایان

بالی جزیره‌ای است واقع در کشور اندونزی که از مراکز گردشگری مهم جهان به شمار می‌رود.

همه چیز درباره بالی (جزیره خدایان)

همه چیز درباره بالی (جزیره خدایان)

مشاهده

همه چیز درباره بالی (جزیره خدایان)

بالی (جزیره خدایان)، جزیره کوچکی از بزرگترین مجمع الجزایر جهان یعنی کشور اندونزی است.