safarafarin
کلیسای منجی بر خون ریخته شده در سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ برای دوستداران فرهنگ ، تاریخ ، هنر و معماری مقصدی ایده آل برای سفر است و دیدنی های آن می تواند هر گردشگری را راضی سازد چرا که هر بنا و مکانی پیشینه ای مخصوص به خود دارد و تاریخی پربار در پشت ان نهفته است . کلیسای منجی بر خون ریخته شده در سنت پترزبورگ (Church of the Savior on Blood) با نمایی رنگارنگ ، فضای داخلی فوق العاده و طراحی جذاب یکی از این دیدنی هاست که در ادامه شما را با آن آشنا می سازیم .


درباره کلیسای ناجی سنت پترزبورگ

کلیسای منجی بر خون ریخته شده در سنت پترزبورگ یکی از نمادهای این شهر فرهنگی است و با رنگ های مختلف نقطه عطفی در معماری مرکزی این شهر می باشد . سبک معماری متفاوت این کلیسا از نقاط قوت و جالب توجه آن است به طوری که اکثر بناهای مهم شهر به سبک نئوکلاسیک و باروک ساخته شده اند در حالی که از معماری روسی متعلق به قرون وسطی در کلیسای منجی بر خون ریخته شده استفاده شده است که از نمونه های این سبک معماری می توان به کلیسای سنت باسیل در مسکو و کلیساها یاروسلاول اشاره نمود . این کلیسا که از جاذبه های گردشگری روسیه می باشد با نام های متنوعی شناخته می شود که کلیسای ناجی ، کلیسای خون مقدس ، کلیسای رستاخیز ، کلیسای ناجی در خون تپیده ، کلیسای جامع معراج و کلیسای رستاخیز مسیح از این نام ها هستند توصیه می گردد حتما از این بنا در تور روسیه بازدید کنید .


اطلاعاتی در مورد کلیسای منجی بر خون ریخته شده سنت پترزبورگ

کلیسای منجی بر خون ریخته شده در سنت پترزبورگ در محلی که الکساندر دوم به ترور رسیده بود بنا نهاده شده است که دستور ساخت ان توسط الکساندر سوم صادر شد تا بنای یادبودی برای پدرش باشد و عملیات ساخت وساز آن در سال 1883 توسط معماری به نام آلفرد الکساندرویچ اغاز شد و بعد از گذشت 24 سال در زمان نیکلاس دوم به اتمام رسید هزینه های لازم برای ساخت کلیسای ناجی سنت پترزبورگ به طور کامل توسط خانواده‌ سلطنتی و با حمایت چند سرمایه دار خصوصی تأمین شد شاید جالب باشد که بدانید الکساندر دوم اصلاحات جدیدی در قانون روسیه ایجاد کرد و به دلیل لغو قانون ارباب و رعیتی در میان مردم محبوب شد . این مکان بعد از کلیسای سنت لوئیس بیشترین وسعت موزائیک را به خود اختصاص داده و با 7500 متر مربع موازئیک تزئین شده است دیوارها و سقف بنا با موزائیک پوشیده شده و تصاویر اصلی روی موزاییک ها متعلق به کتاب مقدس هستند البته با ریزه کاری ها و پیچیدگی های چشم نواز . یکی از بخش های زیبای کلیسای منجی بر خون ریخته شده روسیه قسمت ورودی کلیسا است که توسط هنرمندانی ماهر به نام های ویکتور واسنتسف ، میخائیل نستروف و میخائیل وروبل ساخته شده است .در سال 1917 میلادی همزمان با انقلاب روسیه کلیسای ناجی غارت شد و به بخش های داخلی ان آسیب های زیادی وارد شد و دولت شوروی سابق در سال 1930 این کلیسا را تعطیل نمود . با واگذاری مدیریت این مکان به کلیسای جامع سنت اسحاق که خود از جاذبه های گردشگری سنت پترزبورگ می باشد کار مرمت و بازسازی آن شروع شد و بعد از گذشت 27 سال با کاربری موزه بازگشایی شد . سعی کنید در برنامه تور روسیه بازدید از دیدنی های سنت پترزبورگ را بگنجانید چرا که این شهر طیف وسیعی از کاخ ها ، موزه ها ، کلیساها و دژها را در خود جای داده و مملو از بناهایی با زیبائی های منحصر به فرد می باشد .مقالات مرتبط
قلعه پیتر و پل سنت پترزبورگ

قلعه پیتر و پل سنت پترزبورگ

مشاهده

قلعه پیتر و پل سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ با قدمتی بیش از 3 قرن یکی از شهرهای مهم روسیه است و در بخشی از گذشته نیز پایتخت این کشور بوده است . سنت پترزبورگ منبعی غنی از مراکز فرهنگی ، جاذبه های تاریخی ، موزه ها و گالری هاست و گزینه های متنوعی برای ارائه به گردشگران تور روسیه در خود جای داده است . قلعه پیتر و پل سنت پترزبورگ (Peter and Paul Fortress) از دیدنی های این شهر است و همزمان با تاسیس شهر سنت پترزبورگ ساخته شده است در ادامه شما را با این ارگ مستحکم آشنا می سازیم با ما همراه باشید .

آرمیتاژ، موزه ای دیدنی در سنت پترزبورگ

آرمیتاژ، موزه ای دیدنی در سنت پترزبورگ

مشاهده

آرمیتاژ، موزه ای دیدنی در سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ از مهمترین شهرهای روسیه است و از ادوار گذشته تا کنون از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است و از دیرباز تا به حال با دیدنی های جذاب ، مراکز فرهنگی ، کاخ ها ، گالری ها و موزه ها سالانه گردشگران زیادی را در قالب تور روسیه به سوی خود جذب کرده است . یکی از این جاذبه ها آرمیتاژ، موزه ای دیدنی در سنت پترزبورگ است که در ادامه به معرفی آن می پردازیم با ما همراه باشید .

کلیسای جامع سنت اسحاق در سنت پترزبورگ

کلیسای جامع سنت اسحاق در سنت پترزبورگ

مشاهده

کلیسای جامع سنت اسحاق در سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ از شهرهایی است که از سفر به آن پشیمان نخواهید شد چرا که مکان های زیادی برای دیدن دارد از کلیساها و موزه ها گرفته تا قلعه ها و کاخ های متعدد که هر کدام به نوبه خود می توانند برای گردشگران تور روسیه جذاب باشند . کلیسای جامع سنت اسحاق در سنت پترزبورگ (Saint Isaac's Cathedral) یکی از این مکان های دیدنی است که با مراجعه به آن با زیبائی هایی چشم نواز روبرو خواهید شد در ادامه شما را با این کلیسا آشنا می سازیم با ما همراه باشید .