safarafarin
کلیسای سنت لوئیس در تونس

تور تونس گزینه های زیادی برای ارائه به گردشگران دارد از هتل های مناسب گرفته تا جاذبه های تاریخی و طبیعی . این کشور با جذابیت های متنوع ، آب و هوای مطلوب و مناظر خیره کننده لقب نگین افریقا را به خود اختصاص داده و با مردمانی مهربان یکی از بهترین مقاصد برای سفر می باشد . این کشور در شمال قاره آفریقا و در جنوب دریای مدیترانه واقع شده و دیدنی های زیادی را در خود جای داده است کلیسای سنت لوئیس در تونس از جمله این دیدنی هاست که با قدمتی بیش از یک قرن از معماری دوران بیزانس بهره برده است در ادامه شما را با این کلیسای تاریخی آشنا می سازیم .


درباره کلیسای سنت لوئیس تونس

کلیسای سنت لوئیس در تونس با بیش از 120 سال قدمت نمایشی از معماری دوران بیزانتین را ارائه می دهد و از اصلی ترین جاذبه های گردشگری تونس به شمار می آید . کلیسای سنت لوئیس خیلی بزرگ نیست و از آن برای انجام تمام مراسمات مذهبی مسیحیان نمی توان استفاده کرد بلکه این مکان به عبادت و انجام مراسمات خاص اختصاص داده شده است . این کلیسای جامع بر روی یک معبد قدیمی ه نام آسکولاپیوس (Aesculapius) ساخته شده که هنوز هم در قسمت زیر زمین کلیسا اثاری از این معبد قدیمی به جای مانده است . از نکات قابل توجه کلیسای جامع سنت لوئیس تونس این است که عکس برداری و فیلمبرداری در این مکان برای گردشگران آزاد است .


اطلاعاتی مربوط به کلیسای سنت لوئیس تونس

عملیات ساخت کلیسای سنت لوئیس (Acropolium of Carthage) در تونس توسط الحسین ابن محمود و تحت نظارت دولت فرانسه بر فراز تپه های باستانی بیرسا Byrsa در فاصله 17 کیلومتری شهر تونس آغاز شد و در سال 1980 میلادی به بهره برداری رسید . سنت لوئیس که تنها کلیسای جامع شهر تونس است در شهر قدیمی کارتاژ در نزدیکی محل پیدایش پونیکی های قدیم و شهر رومی ها واقع شده و ملقب به کلیسای کاتولیک روم می باشد . بعد از به اتمام رسیدن کار ساخت و ساز کلیسا برای نمایش قدرت مسیحیان در تونس صلیبی بر بالای گنبد آن برافراشته شد که اکنون به جای این صلیب پرچم کشور تونس به اهتزاز در آمده است . کلیسای سنت لوئیس به عنوان یکی از دیدنی های تونس ، در منطقه آفریقا زمانی به قدرت و نفوذ رسید که کاردینا لاویجر به عنوان اسقف اعظم الجزایر و کارتاژ انتخاب شد و کلیسا توانایی جمع اوری منابع مالی و موقوفات را به دست آورد از آن زمان به بعد این کلیسا مورد توجه واقع شد و اکنون نیز سالانه میزبان گردشگران زیادی است که در قالب تور تونس به این منطقه سفر می کنند .مقالات مرتبط
دهکده سیدی بوسعید در تونس

دهکده سیدی بوسعید در تونس

مشاهده

دهکده سیدی بوسعید در تونس

سیدی بوسعید ،دهکده آبی رنگ در تونس که یکی از جاذبه های زیبای تونس به شمار میاد

موزه ملی تونس (باردو)

موزه ملی تونس (باردو)

مشاهده

موزه ملی تونس (باردو)

باردو یکی از مهم ترین موزه های حوضه دریای مدیترانه و دومین در قاره آفریقا پس از موزه مصر است.

شهر سوسه در تونس

شهر سوسه در تونس

مشاهده

شهر سوسه در تونس

این شهر که به وسیله ی یک كاشف فينيقی یافت شده است.

تورهای مرتبط