safarafarin
کلیسای سنت لازاروس لارناکا

هر ساله گردشگران بسیاری برای سفر خارجی تور قبرس را انتخاب می کنند تا طیف گسترده ای از تفریحات ، دیدنی های تاریخی ، جذابیت های طبیعی و امکانات گردشگری را در کنار هم داشته باشند . منطقه لارناکا که در بخش جنوب شرقی قبرس واقع شده دارای ویرانه های باستانی ، سواحل شنی ، آب های زلال ، کلوب ها ، تفریحات مهیج آبی ، خیابان های سنتی و خانه های نما سفید قبرسی است و از بهترین شهرهای قبرس برای داشتن سفری رویایی است . کلیسای سنت لازاروس لارناکا (Church of Saint Lazarus Larnaca) یکی از دیدنی های این شهر است که با قدمتی بیش از 10 قرن هر ساله خیل عظیمی از گردشگران را به خود می بیند . در ادامه به معرفی این بنا پرداخته شده با ما همراه باشید .


درباره کلیسای سنت لازاروس در لارناکا

در کشورهایی که اکثریت مردم آن به دین مسیحیت روی آورده اند کلیساهای متعددی برای عبادت و دعا ایجاد شده که برخی از آن ها به دلیل قدمت ، نقاشی های به جای مانده از دوران گذاشته و همچنین سبک معماری امروزه از زیباترین جاذبه های گردشگری به شمار می آیند کشور کوچک قبرس نیز از این قاعده مستثنی نبوده و کلیساهای مختلفی در آن به وجود آمده است . کلیسای سنت لازاروس لارناکا به عنوان یک مکان مذهبی در قرن نهم بعد از میلاد مسیح ساخته شده و از جمله کلیساهای ارتدوکس یونانی موجود در قبرس می باشد . در ساخت کلیسای سنت لازاروس به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری قبرس از سبک های معماری بیزانتین ، گوتیک ، باروک و روکوکو استفاده شده که زیبائی و جذابیت ویژه ای به بنای این کلیسا بخشیده است .


اطلاعاتی در مورد کلیسای سنت لازاروس قبرس

کلیسای سنت لازاروس به عنوان یکی از جاهای دیدنی لارناکا محبوبیت ویژه ای در میان مسیحیان ارتدوکس و گردشگران تور قبرس دارد و با زیبائی هایی مثال زدنی چشم هر بیننده ای را خیره می سازد . این کلیسا یکی از بهترین مکان های دیدنی لارناکا است که چهار گنبد بر فراز شبستان دارد و سقف آن با چهار ستون دوتایی پابرجاست در یکی از ستون ها منبر قرار دارد و با طلا تزیین شده است در ستونی دیگر یک مجسمه نقره و عکسی از سنت لازاروس وجود دارد همچنین در این جا نقاشی های تاثیر گذاری از ویرجین و کودک ، سنت جورج و اژدها دیده می شود . در این کلیسا طاق نوک تیز و رواق های جانبی ترکیبی از سبک بیزانس و گوتیک به کار برده شده است و در دیوارهای شمالی و جنوبی دو نقاشی بزرگ از آژیوس جورجیوس و آگیوس میناس قرار دارد . در حیاط کلیسا موزه بیزانس قرار دارد که مجموعه ای از مجسمه ها و آثار مذهبی را به نمایش می گذارد .گردشگران برای بازدید از کلیسای سنت لازاروس لارناکا باید به ساعت بازدید آن توجه داشته باشند این کلیسا از اول ماه مارس تا 31 اکتبر روزانه از 8 صبح تا 18:30 باز است و فقط یکشنبه ها ساعت کاری آن به 12:30 – 6:30 و 18:30 – 15:30 تغییر می کند همچنین این مکان مذهبی از 1 نوامبر تا 29 فوریه روزانه از 12:30 – 8:00 و 17:30 – 14:30 باز است و یکشنبه ها ساعت کاری ان از 12:30 – 6:30 و 17:30 – 15:30 می باشد .مقالات مرتبط
لارناکا

لارناکا

مشاهده

لارناکا

لارناکا که قبلا Citium نام داشت جز سومین شهرستان واقع در ساحل جنوب شرقی قبرس است. واقع در نزدیکی فرودگاه بین المللی، که در آن گردشگران از سراسر جهان می رسند برای لذت بردن از راه رفتن در امتداد تفرجگاه ساحلی شناخته شده آب و هوا مرطوب و همچنین عطری که از نزدیکی رستوران ها و میخانه ها می آید. ساحل آن با پرچم آبی مشخص شده است، یکی از مکان های که در آن بسیار آفتابخوراست.

کیتیون باستانی لارناکا

کیتیون باستانی لارناکا

مشاهده
مرکز غواصی غواصان آلفا لارناکا

مرکز غواصی غواصان آلفا لارناکا

مشاهده

مرکز غواصی غواصان آلفا لارناکا

یکی از جاذبه توریستی لارناکا مرکز غواصی آلفا است که یکی از پر بیننده ترین مکان های لارناکا می باشد.

پارک شتر مازوتوس لارناکا

پارک شتر مازوتوس لارناکا

مشاهده

پارک شتر مازوتوس لارناکا

پارک شتر فضای جالب و خاص جز بهترین تفریح برای تمامی سنین مناسب است.

خیابان فینیگوودس لارناکا

خیابان فینیگوودس لارناکا

مشاهده

خیابان فینیگوودس لارناکا

اصلی‌ترین خیابان لارناکا، خیابان فینیگوودس یا همان خیابان نخل است که برای اهالی شهر هم جایی دوست‌داشتنی است.

دریاچه نمک لارناکا

دریاچه نمک لارناکا

مشاهده

دریاچه نمک لارناکا

یکی از جاذبه های اصلی لارناکا دریاچه نمکی است.

سواحل لارناکا

سواحل لارناکا

مشاهده

سواحل لارناکا

سواحل لارناکا همواره در فصل تابستان شدیدا پرطرفدار هستند. یک ویژگی های کلی آنها تیره گی رنگشان است. دریای مدیترانه که روبروی سواحل لارناکا می باشد

فرودگاه بین المللی لارناکا

فرودگاه بین المللی لارناکا

مشاهده

فرودگاه بین المللی لارناکا

فرودگاه لارناکا در فاصله 5 کیلومتری مرکز شهر قرار دارد.