safarafarin
کلیسای جامع سنت باسیل مسکو

مسکو با پیشینه ای غنی و تاریخی پربار از دیدنی ترین شهرهای روسیه است و طیف وسیعی از موزه ها ، کلیساها ، مراکز فرهنگی و گالری ها برای ارائه به علاقه مندان دارد سالانه میلیون ها مسافر از کشورهای مختلف به این شهر سفر می کنند تا زیبائی های نهفته در ان را از نزدیک ببینند و ابنیه دیدنی را با تصوراتی که با دیدن عکس ها به دست آورده بودند بسنجند . کلیسای جامع سنت باسیل مسکو (Saint Basil's Cathedral) یکی از این جاذبه هاست که دوستداران زیادی دارد اگر تمایل دارید با این کلیسا بیشتر آشنا شوید با سفرآفرین همراه باشید .


درباره کلیسای سنت باسیل در مسکو

کلیسای سنت باسیل مسکو با جذابیت ها و معیارهایی که در ساختش به کار رفته به نقطه عطفی در معماری تبدیل گردیده و از پربازدیدترین مکان ها در مسکو می باشد . کلیسای جامع سنت باسیل در میدان سرخ واقع شده و همانند دیگر بناهایی که در اطراف این میدان قرار گرفته اند در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است قدمت این بنا بیش از 450 سال می باشد که رنگ های زیبا و مختلفی که در آن به کار رفته مربوط به 200 سال بعد از تاسیس می باشد و در ابتدا از وجود این رنگ ها خبری نبود ولی با رنگ امیزی هایی که بر روی ساختمان کلیسای سنت باسیل صورت گرفت بر جذابیت آن افزوده شد و بیشتر در نظرها جلوه نمود . این کلیسای جامع بارها دچار تخریب و ویرانی شد اما هر بار بهتر از قبل توسط اساتیدی ماهر و خبره بازسازی شد بنایی که اکنون به نمایش درآمده از سال 1860 میلادی هیچ تغییری نکرده است .


اطلاعاتی در مورد کلیسای جامع سنت باسیل روسیه

زیبائی های کلیسای جامع سنت باسیل مسکو از گذشته تا کنون مورد تحسین واقع شده و هر ساله گردشگران بسیاری در قالب تور روسیه از این بنا بازدید می کنند . این کلیسا از برترین جاذبه های گردشگری روسیه و از نمادهای شهر مسکو می باشد و به دستور ایوان چهارم معروف به ایوان مخوف به عنوان یادبودی برای پیروزی نیروهای روس بر تاتارهای قازان ساخته شد . نقشه اصلی کلیسای جامع شامل 9 کلیسای کوچکتر می باشد که بارما و پوستنیک معماران معروف ، آن ها را بر روی یک پایه ساخته اند و همگی به کلیسای اصلی مرتبط می باشند در واقع این کلیسا دارای هشت گنبد است ، به علاوه‌ یک گنبد کوچک در ضلع جنوبی کلیسای اصلی . کلیسای سنت باسیل مسکو درست است که در نزدیکی کاخ کرملین قرار گرفته اما متعلق به این مجموعه نبوده و به تنهایی اداره می گردد این کلیسا بین سال های 1555 تا 1561 ساخته شده و نام آن برگرفته از یکی از قدیسان ارتدوکس و بسیار محبوب روسیه است . در محوطه جلوی کلیسا مجسمه برنزی یادبود منیین و پوژارسکی که از قهرمانان ملی روسیه در تهاجم لهستانی ها در پایان قرن 16 و آغاز قرن 17 می باشند قرار گرفته است در فضای داخلی کلیسا نیز 9 دیوار به طرز زیبائی با نقاشی آراسته شده اند که هر کدام از این دیوارها شامل 400 تصویر از قرن شانزدهم تا نوزدهم می باشند علاوه بر این موارد نقاشی های پرتره و چشم انداز‌های طبیعی نیز زینت بخش این کلیسای جامع هستند . در بدو ورود به میدان سرخ این کلیسای رنگارنگ به چشم می آید که کمتر گردشگر تور مسکو بازدید آن را از دست می دهد چرا که از این بنا به عنوان یکی از بهترین و زیباترین جاذبه های گردشگری مسکو یاد می شود .مقالات مرتبط
مسکو

مسکو

مشاهده

مسکو

شهر مسکو پایتخت و قلب روسیه به شمار می رود. مسکو همچنین یکی از بزرگترین شهرهای فرهنگی هنری در سراسر دنیا است که گردشگران زیادی اشتیاق فراوان به سفر به آنجا از خود نشان می دهند.