کلیسای جامع سنت اسحاق در سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ از شهرهایی است که از سفر به آن پشیمان نخواهید شد چرا که مکان های زیادی برای دیدن دارد از کلیساها و موزه ها گرفته تا قلعه ها و کاخ های متعدد که هر کدام به نوبه خود می توانند برای گردشگران تور روسیه جذاب باشند . کلیسای جامع سنت اسحاق در سنت پترزبورگ (Saint Isaac's Cathedral) یکی از این مکان های دیدنی است که با مراجعه به آن با زیبائی هایی چشم نواز روبرو خواهید شد در ادامه شما را با این کلیسا آشنا می سازیم با ما همراه باشید .


درباره کلیسای سنت اسحاق سنت پترزبورگ

کلیسای جامع سنت اسحاق در سنت پترزبورگ یکی از بناهای زیبای این شهر است که دیدن آن به تمام مسافران سنت پترزبورگ توصیه می گردد . این کلیسا یک بنای کم نظیر است که با سبک معماری کلاسیک ساخته شده و یکی از برترین جاذبه های گردشگری روسیه برای توریست ها می باشد . کلیسای سنت اسحاق یا ایزاکیوفسکی سابور بزرگترین کلیسای جامع ارتدوکس در روسیه است و عنوان آن از نام یک قدیس حامی پتر کبیر ، سنت اسحاق از دالماتیا ، که در روز جشن سنت متولد شده نشئت گرفته است همچنین این کلیسا با احتساب حجم زیر گنبد رتبه چهارم بزرگترین کلیسای جامع در جهان را از آن خود کرده و پتر مقدس در رم ، پاولف مقدس در لندن و مریم مقدس در فلورانس رده های بالاتر را به خود اختصاص داده اند .


اطلاعاتی در مورد کلیسای جامع سنت اسحاق

کلیسای جامع سنت اسحاق در سنت پترزبورگ اصلی ترین کلیسای این شهر است و عملیات ساخت و ساز آن در سال 1818 آغاز شده و طی یک پروژه 40 ساله در سال 1858 میلادی به بهره برداری رسید این کلیسا به گونه ای طراحی شده که به طور همزمان می تواند 14 هزار عبادت کننده را به صورت ایستاده پذیرش کند . معمار این بنا فردی فرانسوی به نام آگوست مانفران می باشد که از سبک نئوکلاسیک برای ساخت آن بهره برده است نمای کلیسا با مجسمه ها و ستون های گرانیتی عظیم تزئین شده است در حالی که فضای داخلی با آیکون های فوق العاده دقیق موزائیک ، نقاشی ها و ستون های ساخته شده از مالاکیت و لاجورد آراسته شده است . گنبد اصلی این کلیسا که از دیدنی های سنت پترزبورگ است تا ارتفاع 101.5 متر افزایش یافته و روکش آن از طلای خالص می باشد گنبد با دوازده مجسمه فرشته توسط جوزف هرمان تزئین شده است . کلیسای سنت اسحاق در اوایل سال 1930 میلادی بسته شد اما سال بعد با کاربری موزه بازگشایی شد .


ساعت کاری و بلیط کلیسای جامع سنت اسحاق روسیه

بازدیدکنندگان خارجی باید بلیط ورودی را فقط در داخل درب سمت راست در نمای جنوبی خریداری نمایند توصیه می گردد که مراجعه کنندگان از 300 پله کلیسا بالا بروند و نمایشی باشکوه از سراسر شهر سنت پترزبورگ تماشا کنند . این کلیسای جامع هر روز به غیر چهارشنبه ها از ساعت 10:30 صبح تا 6 بعد از ظهر باز است و آخرین گروه بازدیدکننده می تواند در ساعت 17:30 وارد این مکان گردند همچنین در روزهای تابستان (از 1 می تا 31 سپتامبر) به ساعت کاری کلیسا اضافه می گردد و از 18 تا 22:30 نیز می توان به آن مراجعه نمود . هزینه ورودی برای بزرگسالان 250 روبل و برای کودکان 50 روبل می باشد .مقالات مرتبط
روسیه

روسیه

مشاهده

روسیه

روسیه در آسیای شمالی و اروپای خاوری واقع است و با اقیانوس آرام شمالی و اقیانوس منجمد شمالی؛ و نیز با دریای خزر، دریای سیاه، و دریای بالتیک مرز آبی دارد. روسیه پهناورترین کشور جهان است. پایتخت روسیه شهر مسکوو بزرگترین شهر اروپا است. روسیه جزو نهمین کشور پرجمعیت دنیاست

قلعه پیتر و پل سنت پترزبورگ

قلعه پیتر و پل سنت پترزبورگ

مشاهده

قلعه پیتر و پل سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ با قدمتی بیش از 3 قرن یکی از شهرهای مهم روسیه است و در بخشی از گذشته نیز پایتخت این کشور بوده است . سنت پترزبورگ منبعی غنی از مراکز فرهنگی ، جاذبه های تاریخی ، موزه ها و گالری هاست و گزینه های متنوعی برای ارائه به گردشگران تور روسیه در خود جای داده است . قلعه پیتر و پل سنت پترزبورگ (Peter and Paul Fortress) از دیدنی های این شهر است و همزمان با تاسیس شهر سنت پترزبورگ ساخته شده است در ادامه شما را با این ارگ مستحکم آشنا می سازیم با ما همراه باشید .

آرمیتاژ، موزه ای دیدنی در سنت پترزبورگ

آرمیتاژ، موزه ای دیدنی در سنت پترزبورگ

مشاهده

آرمیتاژ، موزه ای دیدنی در سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ از مهمترین شهرهای روسیه است و از ادوار گذشته تا کنون از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است و از دیرباز تا به حال با دیدنی های جذاب ، مراکز فرهنگی ، کاخ ها ، گالری ها و موزه ها سالانه گردشگران زیادی را در قالب تور روسیه به سوی خود جذب کرده است . یکی از این جاذبه ها آرمیتاژ، موزه ای دیدنی در سنت پترزبورگ است که در ادامه به معرفی آن می پردازیم با ما همراه باشید .