safarafarin
کلیسای جامع الکساندر نوسکی در صوفيه

صوفیه یکی از شهرهای تاریخی و غربی بلغارستان است که با قدمتی دیرین دیدنی های مختلفی را در خود جای داده و برای علاقه مندان به تاریخ ، فرهنگ و هنر مقصدی ایده آل برای سفر می باشد . این شهر پایتخت بلغارستان است و از کهن ترین پایتخت های اروپا به شمار می آید صوفیه مفتخر به داشتن بزرگترین موزه و یکی از بزرگترین کلیساهای منطقه بالکان است و ساختمان های تاریخی متنوعی در آن به چشم می خورد . در ادامه به معرفی کلیسای جامع الکساندر نوسکی در صوفيه ، یکی از بهترین دیدنی های صوفیه ، پرداخته می شود .


درباره کلیسای جامع الکساندر نوسکی

کلیسای جامع الکساندر نوسکی در صوفيه بیش از یک قرن قدمت دارد و مصالح لازم برای طراحی و تزئینات داخلی آن از کشورهای مختلف فراهم شده است . این کلیسا با جذابیت ها و ویژگی های منحصر به فردی که دارد یکی از برترین جاذبه های گردشگری صوفیه می باشد و کمتر گردشگری است که فرصت بازدید از این بنای زیبا را در تور بلغارستان از دست بدهد . کلیسای الکساندر نوسکی بنای یادبودی است متعلق به 200 هزار سربازی که جانشان را در خلال جنگ های روسیه و امپراتوری عثمانی از دست داده اند عملیات ساخت این بنا در سال 1882 اغاز شد و بعد از گذشت 30 سال در سال 1912 میلادی به بهره برداری رسید .


اطلاعات مربوط به کلیسای جامع صوفیه

کلیسای جامع الکساندر نوسکی در صوفيه از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری بلغارستان می باشد که به سبک بیزانتین و به راهنمایی معماری به نام الکساندر پومرانتسف در کنار کلیسای سنت صوفیه ساخته شده است . این کلیسا از بزرگترین کلیساهای جامع ارتدوکس در شرق اروپاست و بعد از کلیسای جامع سنت ساوای بلگراد در رتبه دوم بزرگترین کلیساهای منطقه بالکان قرار دارد وسعت کلیسای الکساندر نوسکی 3170 متر مربع می باشد و 10 هزار نفر به طور همزمان می توانند در آن حضور داشته باشند نمای بیرونی این بنا بسیار زیباست و رنگ سبز و طلائی به کار رفته در گنبدهایش جلوه خاصی به آن بخشیده است . از ویژگی های کلیسای جامع صوفیه می توان به وجود 12 ناقوس در قسمت های مختلف کلیسا اشاره نمود که سنگین ترین آن ها 12 تن و سبک ترینشان 10 کیلوگرم وزن دارند همچنین بلندترین گنبد طلایی کلیسا 45 متر و برج ناقوس آن 50 متر ارتفاع دارد . نقاشی های دیواری قدیسان بلغاری و روسی به دیوارهای داخلی کلیسا جذابیت بخشیده اند و تصاویری از انجیل کتاب مقدس مسیحیان را به نمایش می گذارند سه شبستان کلیسا با قوس های بزرگ به هم متصل شده اند و چهار ستون بزرگ نقش حفاظت از گنبد طلایی را بر عهده دارند . جذابیت و زیبایی کلیسا حتی در ورودی آن نیز مشخص است چرا که در این قسمت از سنگ مرمرهای رنگین ایتالیایی ، عقیق برزیلی و مرمر سفید استفاده شده است .در مجموع برای تزئین قسمت های مختلف کلیسا از اثر هنرمندان مطرح 5 کشور ایتالیا ، اتریش ، آلمان ، جمهوری چک و بلغارستان استفاده شده و سنگ های مرمر سفید از ایتالیا ، سنگ های سفید از سایر نقاط بلغارستان ، چوب های اعلا از اسلوونی و موزاییک ها و سنگ فرش آن از برزیل و آفریقا جمع آوری شده است . ویژگی جالب در مورد کلیسای جامع الکساندر نوسکی صوفيه این است که صدای زنگ کلیسا را از فاصله 30 کیلومتری نیز به راحتی می توان شنید.مقالات مرتبط
بهترین مکان اقامت در بلغارستان

بهترین مکان اقامت در بلغارستان

مشاهده

بهترین مکان اقامت در بلغارستان

در وارنا برای نانتخاب محل اقامت خود هیچ گونه مشکل نخواهید داشت . البته اگر قصد سفر به این شهر زیبا را در تابستان گرم دارید رزرو کردن از قبل لازم و ضروری است . شما می توانید در هتل های لوکس و زیبا اقامت داشته باشید یا اگر تمایل دارید یک هتل ارزان انتخاب کنید و بیشتر وقت خود را در شهر بگذرانید به رهر حال این شهر گزینه های خوبی پیش رویتان خواهد گذاشت.

تورهای مرتبط
,4 شب و 5 روز
تا پایان دسامبر