safarafarin
کلیسای تاریخی بویانا در بلغارستان

بلغارستان بناهای تاریخی متعددی را در خود جای داده که هر کدام با ویژگی های منحصر به فرد و جذابیت های خیره کننده بسیار چشم نواز هستند و حتی برخی از آن ها در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند یکی از این بناها ، کلیسای تاریخی بویانا در بلغارستان می باشد که با نقاشی های نفیسی که بر روی دیوارهای آن ترسیم شده است می تواند برای هر یک از گردشگران تور بلغارستان جذاب باشد در ادامه توضیحاتی در مورد این کلیسای ارتدوکس داده می شود .


درباره کلیسای بویانا بلغارستان

کلیسای تاریخی بویانا در بلغارستان و در حومه صوفیه واقع شده که بخش های مختلف آن در طی گذر زمان و به مرور اضافه و تکمیل شده است . این کلیسای باستانی از افتخارات بلغارستان است چرا که با ارائه معروف ترین نقاشی های دیواری نفیس در جهان نقش مهمی در توسعه نقاشی قرون وسطی بلغاری و اروپا ایفا کرده است . کلیسای بویانا (Boyana Church) با جذابیت ها و ویژگی های مخصوص به خود در سال 1979 میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده و از جاذبه های گردشگری بلغارستان به شمار می آید . این کلیسا از جمله بناهایی است که به خوبی حفظ و نگهداری شده و یکی از کلیساهای ارتدوکس باقی مانده از معماری های قرون وسطی در بلغارستان می باشد ساعت بازدید از کلیسای تاریخی بویانا در ماه های مختلف سال متفاوت می باشد به طوری که گردشگران از 1 آوریل تا 31 اکتبر از ساعت 9:30 الی 17:30 می توانند به این مکان مراجعه کنند و اگر تاریخ سفر آن ها از 1 نوامبر تا 31 مارس باشد این کلیسا از ساعت 9 الی 17 پذیرای آنان می باشد .


اطلاعاتی در مورد کلیسای بویانا بلغارستان

کلیسای تاریخی بویانا در بلغارستان در منطقه بویانا قرار گرفته و مجموعه کنونی آن طی 3 مرحله و در قرن های متفاوت ساخته شده است به طوری که بال شرقی کلیسا در دو طبقه در اواخر قرن 10 و اوایل قرن 11 میلادی ساخته شده و بخش مرکزی آن در قرن 13 میلادی تحت امپراتوری بلغاری دوم بنا نهاده شده است کل ساختمان با گسترش بیشتر به سمت غرب در میانه های قرن 19 میلادی به اتمام رسیده است . در این کلیسا که از جاهای دیدنی بلغارستان می باشد در مجموع 89 صحنه و 240 تصویر انسان بر روی دیوارها کشیده شده است که این نقاشی های دیواری از عمده دلایل شهرت این کلیسا در جهان می باشند . بازدید عموم از کلیسای بویانا در سال ۱۹۵۴ به بهانه حفاظت و بازسازی آن ممنوع اعلام شد و پس از گذشت چندین دهه در سال ۲۰۰۶ تنها بخشی از آن به روی بازدیدکنندگان بازگشایی شد و دو سال بعد در سال ۲۰۰۸ به دستور وزیر فرهنگ وقت بلغارستان به طور کامل برای بازدید آزاد شد .


نقاشی های دیواری کلیسای بویانا

نقاشی های دیواری موجود در این کلیسای باستانی در قرن ها و سالهای مختلف کشیده شده اند و گاهی نیز مورد ترمیم و بازسازی قرار گرفته اند تا به بهترین نحو ممکن تا زمان حال حفظ گردند . اولین لایه از این نقاشی ها مربوط به قرن یازدهم و دوازدهم میلادی است که قطعاتی از آن ها در بخش پایین تر از محراب و دیوار شمالی ، در قسمت بالای دیوار غربی و طاق جنوبی حفظ شده اند لایه دوم این نقاشی ها به سال 1259 بر می گردد که آثار ایجاد شده در این زمان از عوامل شهرت کلیسای بویانا هستند . بخش دیگری از نقاشی های دیواری در قرن 14 ، قرن 17-16 و سال 1882 ترسیم شده اند که تعداد ان ها زیاد نیست . آثار ارزشمند موجود در کلیسا از سال 1912 تا 1915 توسط یک اتریشی و متخصص بلغاری تمیز و ترمیم شدند و این کار دوباره در سال های 1934 و 1944 تکرار شد همچنین به عنوان یکی اقدام حفاظتی از سیستم تهویه ای با درجه حرارت 18-17 سانتیگراد و نور حرارت کم استفاده می گردد .مقالات مرتبط
بهترین مکان اقامت در بلغارستان

بهترین مکان اقامت در بلغارستان

مشاهده

بهترین مکان اقامت در بلغارستان

در وارنا برای نانتخاب محل اقامت خود هیچ گونه مشکل نخواهید داشت . البته اگر قصد سفر به این شهر زیبا را در تابستان گرم دارید رزرو کردن از قبل لازم و ضروری است . شما می توانید در هتل های لوکس و زیبا اقامت داشته باشید یا اگر تمایل دارید یک هتل ارزان انتخاب کنید و بیشتر وقت خود را در شهر بگذرانید به رهر حال این شهر گزینه های خوبی پیش رویتان خواهد گذاشت.

باغ دریایی وارنا در بلغارستان

باغ دریایی وارنا در بلغارستان

مشاهده

باغ دریایی وارنا در بلغارستان

شهر زیبای وارنا در قسمت شرقی بلغارستان و در کرانه های غربی دریای سیاه واقع شده و با تفرجگاه های ساحلی متعدد ، آب و هوای مطلوب ، جاذبه های تاریخی و طبیعی ، چشم انداز های خیره کننده و طبیعت فوق العاده به یکی از شهرهای توریستی اروپای شرقی تبدیل شده است . این شهر که از بزرگترین شهرهای بلغارستان محسوب می شود به شهر ماسه های طلایی شهرت یافته و با امکانات تفریحی و گردشگری متنوع محلی مناسب برای تفریح و استراحت مسافران تور بلغارستان فراهم نموده است . آشنایی با دیدنی های وارنا به شما کمک خواهد نمود تا سفری دلچسب را تجربه نمائید پس با همراه باشید تا با باغ دریایی وارنا در بلغارستان آشنا گردید .

صومعه تاریخی ریلا در بلغارستان

صومعه تاریخی ریلا در بلغارستان

مشاهده

صومعه تاریخی ریلا در بلغارستان

بلغارستان با پیشینه ای غنی از تاریخی ترین کشورهای اروپایی است که سایت های باستانی متنوعی را در خود گنجانده است به طوری که برخی از آن ها با قدمتی هزاران ساله نمایشی از تاریخ و فرهنگ گذشتگان ارائه می دهند هر چند که ممکن است با گذشت زمان بخش هایی از بنای اولیه از بین رفته باشد ولی با بازسازی هایی که بر روی ان ها انجام گرفته تاکنون حفظ و نگهداری شده اند . صومعه تاریخی ریلا در بلغارستان یکی از این ابنیه هاست که گوشه ای از تاریخ مردمان ان را بازگو می کند در ادامه شما را با این مکان آشنا می سازیم .

تورهای مرتبط
,4 شب و 5 روز
تا پایان دسامبر