safarafarin
کسیک مناره آنتالیا

همانند اکثر شهرهای توریستی ترکیه آنتالیا نیز دارای جاذبه های تاریخی متعددی است که بازدید از آن ها در کنار استفاده از سواحل آن و تفریحات رایج در این شهر می تواند باعث خاطره انگیزتر شدن سفر گردد . کسیک مناره آنتالیا (Antalya Kesik Minare) یکی از یادگاران گذشته در قسمت قدیمی آنتالیا است که از محبوبیت زیادی در بین اهالی و گردشگران تور آنتالیا برخوردار می باشد . برای آشنایی با این بنای تاریخی با ما همراه باشید .


تاریخچه مسجد کسیک مناره آنتالیا

مسجد کسیک مناره آنتالیا با قرن ها قدمت یادگاری از دوران تسلط رومی ها بر این شهر است و در خیابان هساپچی سوکاک بخش قدیمی آنتالیا واقع شده است . کسیک مناره که از جاذبه های گردشگری ترکیه به شمار می آید در قرن دوم بعد از میلاد به عنوان معبدی رومی ساخته شده و گوشه ای از تاریخ کهن آنتالیا و ادواری را که پشت سر گذاشته نمایش می دهد . این بنای باستانی در قرن هفتم میلادی به افتخار مریم مقدس به یک کلیسای بیزانس تبدیل شد تا محلی برای عبادت و دعای مسیحیان باشد . این کلیسا در همان قرن تحت تهاجمات اعراب تخریب شد و تا زمانی که در قرن نهم مورد بازسازی و تعمیر قرار گیرد به همان صورت باقی ماند .کسیک مناره ترکیه در زمانی که سلجوقیان در اوایل قرن سیزدهم بر آنتالیا حاکم شدند به مسجد تبدیل شد و مناره اصلی به ساختمان آن افزوده شد . در سال 1361 میلادی تقریبا همزمان با پایان یافتن حاکمیت سلجوقی ها بر آنتالیا توسط پادشاه صلیبی قبرس این مکان دوباره به کلیسا تغییر کاربری داد اما این پایان کار نبود و دوباره در دوران شاهزاده کورکوت این بنا به مسجد تبدیل شد و تا زمانی که در قرن نوزدهم در آتش سوزی از بین رود به عنوان مسجد کسیک مناره آنتالیا فعالیت کرد . توجه داشته باشید که ساختمان اصلی مسجد در این آتش سوزی تخریب شد ولی مناره اصلی به جز قسمت چوبی بالای آن سالم ماند به همین سبب امروزه از این مناره به عنوان مناره شکسته یا کسیک مناره یاد می شود .


موقعیت کسیک مناره در انتالیا

مسجد کورکوت (Korkut Camii) یا مسجد کبیر یا کسیک مناره آنتالیا در منطقه کالجی که خود از جاذبه های گردشگری آنتالیا محسوب می گردد واقع شده و فاصله اندکی تا دروازه تاریخی هادریان و برج هیدریلیک دارد . مناره شکسته آنتالیا که در خیابان هساپچی سوکاک قرار گرفته با وجود شکسته بودن هنوز هم هنر معماری عثمانی را به رخ همگان می کشد . Kesik Minare آنتالیا به سبب پشت سر گذاشتن امپراتوری رومی ها ، بيزانس ، سلجوقيان و عثمانی ها از برجسته ترین دیدنی های آنتالیا تلقی می گردد و نمایانگر تاریخ کهن این شهر می باشد . وقتی مشغول به قدم زدن در شهر قدیمی آنتالیا هستید ، این بنای جالب و تاریخی با نمایش هنر معماری سنتی ترکی شما را میخکوب خواهد کرد .مقالات مرتبط
میگروس آنتالیا

میگروس آنتالیا

مشاهده

میگروس آنتالیا

اگر شیک ترین اجناس مد نظرتان است حتما از این مرکز خرید دیدن فرمایید.

منطقه ی سیده(آنتالیا)

منطقه ی سیده(آنتالیا)

مشاهده

منطقه ی سیده(آنتالیا)

مناطق انتالیا در مجموع یکی از شناخته شده ترین مناطق گردشگری ترکیه به شمار می رود. سیده منطقه بندری در عین حال منطقه ای تاریخی و باستانی نیزبه شمار می اید.

آکواریوم آنتالیا

آکواریوم آنتالیا

مشاهده

آکواریوم آنتالیا

آنتالیا یکی از بهترین گزینه ها برای سفرهای تفریحی است و با مراکز متعدد سرگرمی از پارک های تفریحی و آبی گرفته تا اکواریوم برای مسافران فراهم نموده است . این شهر به سبب داشتن امکانات گردشگری متنوع در تمام فصول سال مملو از توریست است که برخی به صورت گروهی و برخی نیز به صورت انفرادی به این شهر سفر کرده اند تا از دیدنی ها و مراکز تفریحی آنتالیا لذت ببرند . یکی از این اماکن سرگرمی ، آکواریوم آنتالیا است که در ادامه با آن آشنا می شویم .

دروازه تاریخی هادریان در آنتالیا

دروازه تاریخی هادریان در آنتالیا

مشاهده

دروازه تاریخی هادریان در آنتالیا

آنتالیا بخشی از پیشینه پربار ترکیه را در بناهای باستانی خود به تصویر می کشد و روایتی از ادوار گذشته این کشور در زمان امپراتوری های روم و عثمانی ارائه می دهد . برخی از گردشگران آنتالیا علاقه زیادی به دیدن جاذبه های تاریخی آن دارند و سعی می کنند در سفری که به این شهر دارند حتما از برترین دیدنی های آن بازدید کنند یکی از این جاذبه ها ، دروازه تاریخی هادریان در آنتالیا است که در ادامه توضیحاتی در مورد این بنا داده می شود .

پارک آبی آکوالند در آنتالیا

پارک آبی آکوالند در آنتالیا

مشاهده

پارک آبی آکوالند در آنتالیا

سفر به آنتالیا بهترین فرصت است تا از طیف وسیعی از تفریحات مهیج استفاده کنید تا لحظاتی شاد و بیادماندنی داشته باشید . آنتالیا در سواحل دریای مدیترانه قرار گرفته و از شهرهای توریستی ترکیه می باشد در این شهر برای جذب بیشتر گردشگر امکانات و مراکز تفریحی متعددی ساخته شده که پارک آبی آکوالند در آنتالیا یکی از آن هاست با سفر آفرین همراه باشید تا با این پارک فوق العاده آشنا شوید .

آبشارهای زیبای دودن در آنتالیا

آبشارهای زیبای دودن در آنتالیا

مشاهده

آبشارهای زیبای دودن در آنتالیا

تور آنتالیا فقط به دیدن جاذبه های تاریخی و تجربه تفریحات متنوع محدود نمی گردد و جاذبه های طبیعی متعددی نیز در این شهر به چشم می خورند که آبشارهای زیبای دودن در آنتالیا (Duden Waterfalls Antalya) یکی از این جاذبه هاست برای آشنایی بیشتر با این مکان با سفر آفرین همراه باشید .

مینی سیتی آنتالیا

مینی سیتی آنتالیا

مشاهده

مینی سیتی آنتالیا

برخی از گردشگران تور آنتالیا به صورت خانوادگی به این شهر سفر می کنند و ممکن است کودک به همراه داشته باشند لذا باید جاذبه هایی را برای دیدن انتخاب کنند که برای تمامی رده های سنی مناسب بوده و برای کودک و بزرگسال جذاب باشد . یکی از این جاذبه ها ، مینی سیتی آنتالیا (MiniCity Antalya) است که ده ها ماکت از ابنیه و اماکن مهم ترکیه را به نمایش گذاشته و به طور حتم بازدید از آن خالی از لطف نخواهد بود . در ادامه به معرفی این پارک موزه جالب پرداخته شده با ما همراه باشید تا با این مجموعه بیشتر آشنا گردید .

حمام رومی آنتالیا

حمام رومی آنتالیا

مشاهده

حمام رومی آنتالیا

ترکیه با پیشینه ای غنی و قدمتی هزاران ساله ، ابنیه تاریخی متعددی را در شهرهای خود جای داده که بسیار دیدنی هستند . آنتالیا نیز به عنوان یکی از برترین مقاصد توریستی ترکیه علاوه بر تفریحات مهیج دارای سایت های باستانی فوق العاده ای است که بازدید از آن ها می تواند برای اکثر گردشگران تور آنتالیا خوشایند باشد . حمام رومی آنتالیا (Roman baths Antalia) یکی از این جاذبه هاست که در ادامه به معرفی آن پرداخته شده است .

موزه موزائیک آنتالیا

موزه موزائیک آنتالیا

مشاهده

موزه موزائیک آنتالیا

موزه ها از بهترین گزینه ها برای آشنایی با گذشته و چگونگی زندگی مردمان هر کشوری هستند چرا که در این اماکن می توان آثار باقی مانده از ادوار پیش را مشاهده نموده و گذری در تاریخ داشت . در ترکیه و شهر آنتالیا نیز موزه های متعددی وجود دارد که بازدید از هر کدام از ان ها برای علاقه مندان جذاب خواهد بود . در ادامه موزه موزائیک آنتالیا (Antalya Mosaic Museum) که از معروف ترین موزه های موزائیک ترکیه می باشد معرفی شده است با ما همراه باشید تا در مورد این موزه دیدنی بیشتر بدانید .