safarafarin
کاخ کاترین، قصری مجلل در سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ شهری است که گردشگران از بودن در آن و بازدید بناهای فوق العاده اش سیر نخواهند شد و هر چه در این شهر وقت صرف کنند باز هم گوشه ای از زیبائی هایش باقی می ماند که ندیده باشند . کاخ کاترین، قصری مجلل در سنت پترزبورگ است که دیدن آن به تمام گردشگران تور روسیه توصیه می گردد چرا که با تلفیقی از دو معماری ، فضایی استثنائی ارائه می دهد برای آشنائی بیشتر با این قصر با سفرآفرین همراه باشید .


درباره کاخ کاترین سنت پترزبورگ (Catherine Palace)

کاخ کاترین، قصری مجلل در سنت پترزبورگ است که با نمایی سفید و آبی و همچنین فضای داخلی لوکس به سبک روکوکو که یک سبک هنری مربوط به قرن هجدهم می باشد ساخته شده و از جاذبه های گردشگری روسیه به شمار می آید . این کاخ در فاصله 30 کیلو متری جنوب سنت پترزبورگ در شهر پوشکین واقع شده و از باشکوه ترین قصرهای موجود در روسیه و حتی دنیا محسوب می گردد کاخ کاترین دارای معماری زیبا همراه با تزئیناتی فوق العاده است که بر جذابیت این کاخ افزوده است در واقع این کاخ ، اقامتگاه تابستانی برای تزارهای روسیه بوده و در مکانی به نام تزارسکویه سلو قرار دارد که معنای آن دهکده تزارها می باشد .


اطلاعاتی در مورد کاخ کاترین در سنت پترزبورگ

همانگونه که بیان شد کاخ کاترین، قصری مجلل در سنت پترزبورگ است که پتر کبیر آن را در سال 1708 میلادی به همسر خود کاترین اول هدیه داد همچنین به دستور این ملکه به منظور تقدیم هدیه ای غیر منتظره به پتر کبیر قصر سنگی در این مجموعه بنا شد که ساخت آن در بین سال های 1717 و 1723 در مدت 5 سال و توسط برانشتین معمار بزرگ روسی انجام پذیرفت . بعدها در سال 1752 تا 1756 به دستور الیزابت اول معمار ایتالیایی دربار به نام راسترلی به توسعه این کاخ همت گماشت و روز به روز بر جذابیت ان افزود قصر بزرگی که امروزه به یکی از کاخ های معروف جهان و جاذبه های گردشگری سنت پترزبورگ تبدیل شده حاصل زحمات این معمار بزرگ است . این قصر از سالن بزرگ و با شکوهی به طول 300 متر با پله های بزرگ و اتاق های دلنشین تشکیل شده و در آن تزئینات آب طلا و آینه کاری به وفور دیده می شود وسایل مورد استفاده خانواده تزار و شخص تزار در این قصر قرار دارند . لازم است بدانید که دهکده تزاری تا قرن هجدهم تحت تسلط سوئدی ها بوده که با پیروزی روسیه در جنگ میان این دو کشور از سوئد پس گرفته شد .کلیسای اختصاصی خانواده تزار ، حمام سرد همراه با اتاق عقیق و پارک های بزرگی به سبک های فرانسوی و انگلیسی و همچنین گالری بزرگ کامرون در زمان امپراتوری کاترین کبیر افزوده شدند . سبک باروک مربوط به راسترلی همراه با سبک کلاسیک کامرون زیبائی منحر به فردی به این کاخ بخشیده که برای گردشگران تور روسیه جذاب و دلنشین است . ارمیتاژ کوچک ، ساختمان نیروی دریایی ، استراحتگاه تابستانی ، دریاچه ای مصنوعی و مجسمه های رومی قرن هجدهم از جمله مواردی هستند که در پارک کاخ به چشم می خورند . در سال های 1792 تا 1800 قصر الکساندر به این مجموعه اضافه گردید و در سال 1811 مدرسه ای مخصوص اشراف زادگان و تیزهوشان در این مجموعه بنا شد . بدون اغراق یکی از جذاب ترین و دیدنی ترین بخش های کاخ کاترین روسیه اتاق کهربا است که تمام وسایل آن از کهربا ساخته شده است . دهکده تزارها تا سال 1917 و قبل از پیروزی انقلاب در ماه اکتبر هم چنان قصر تابستانی تزارها بود و بعد از انقلاب این مکان با فرمان لنین ملی اعلام شده و به موزه تبدیل گردید .در تور روسیه حتما بازدید از این مجموعه را که از زیباترین دیدنی های سنت پترزبورگ می باشد در برنامه خود قرار دهید .مقالات مرتبط
قلعه پیتر و پل سنت پترزبورگ

قلعه پیتر و پل سنت پترزبورگ

مشاهده

قلعه پیتر و پل سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ با قدمتی بیش از 3 قرن یکی از شهرهای مهم روسیه است و در بخشی از گذشته نیز پایتخت این کشور بوده است . سنت پترزبورگ منبعی غنی از مراکز فرهنگی ، جاذبه های تاریخی ، موزه ها و گالری هاست و گزینه های متنوعی برای ارائه به گردشگران تور روسیه در خود جای داده است . قلعه پیتر و پل سنت پترزبورگ (Peter and Paul Fortress) از دیدنی های این شهر است و همزمان با تاسیس شهر سنت پترزبورگ ساخته شده است در ادامه شما را با این ارگ مستحکم آشنا می سازیم با ما همراه باشید .

آرمیتاژ، موزه ای دیدنی در سنت پترزبورگ

آرمیتاژ، موزه ای دیدنی در سنت پترزبورگ

مشاهده

آرمیتاژ، موزه ای دیدنی در سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ از مهمترین شهرهای روسیه است و از ادوار گذشته تا کنون از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است و از دیرباز تا به حال با دیدنی های جذاب ، مراکز فرهنگی ، کاخ ها ، گالری ها و موزه ها سالانه گردشگران زیادی را در قالب تور روسیه به سوی خود جذب کرده است . یکی از این جاذبه ها آرمیتاژ، موزه ای دیدنی در سنت پترزبورگ است که در ادامه به معرفی آن می پردازیم با ما همراه باشید .

کلیسای جامع سنت اسحاق در سنت پترزبورگ

کلیسای جامع سنت اسحاق در سنت پترزبورگ

مشاهده

کلیسای جامع سنت اسحاق در سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ از شهرهایی است که از سفر به آن پشیمان نخواهید شد چرا که مکان های زیادی برای دیدن دارد از کلیساها و موزه ها گرفته تا قلعه ها و کاخ های متعدد که هر کدام به نوبه خود می توانند برای گردشگران تور روسیه جذاب باشند . کلیسای جامع سنت اسحاق در سنت پترزبورگ (Saint Isaac's Cathedral) یکی از این مکان های دیدنی است که با مراجعه به آن با زیبائی هایی چشم نواز روبرو خواهید شد در ادامه شما را با این کلیسا آشنا می سازیم با ما همراه باشید .

کلیسای منجی بر خون ریخته شده در سنت پترزبورگ

کلیسای منجی بر خون ریخته شده در سنت پترزبورگ

مشاهده

کلیسای منجی بر خون ریخته شده در سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ برای دوستداران فرهنگ ، تاریخ ، هنر و معماری مقصدی ایده آل برای سفر است و دیدنی های آن می تواند هر گردشگری را راضی سازد چرا که هر بنا و مکانی پیشینه ای مخصوص به خود دارد و تاریخی پربار در پشت ان نهفته است . کلیسای منجی بر خون ریخته شده در سنت پترزبورگ (Church of the Savior on Blood) با نمایی رنگارنگ ، فضای داخلی فوق العاده و طراحی جذاب یکی از این دیدنی هاست که در ادامه شما را با آن آشنا می سازیم .

کاخ پترهوف، مجموعه ای زیبا در سنت پترزبورگ

کاخ پترهوف، مجموعه ای زیبا در سنت پترزبورگ

مشاهده

کاخ پترهوف، مجموعه ای زیبا در سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ کلکسیونی از کاخ های زیبا و دیدنی است که اغلب آن ها به دستور پتر کبیر بنا شده اند . بازدید از این کاخ ها می تواند هر بیننده ای را به وجد آورد و از برنامه های جذاب در تور روسیه باشد . کاخ پترهوف، مجموعه ای زیبا در سنت پترزبورگ است که با فواره ها ، تندیس ها ، آبشارها و چندین کاخ به مکانی چشم نواز و جذاب تبدیل شده است اگر می خواهید با این کاخ آشنا گردید با سفرآفرین همراه شوید .