safarafarin
کاخ پترهوف، مجموعه ای زیبا در سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ کلکسیونی از کاخ های زیبا و دیدنی است که اغلب آن ها به دستور پتر کبیر بنا شده اند . بازدید از این کاخ ها می تواند هر بیننده ای را به وجد آورد و از برنامه های جذاب در تور روسیه باشد . کاخ پترهوف، مجموعه ای زیبا در سنت پترزبورگ است که با فواره ها ، تندیس ها ، آبشارها و چندین کاخ به مکانی چشم نواز و جذاب تبدیل شده است اگر می خواهید با این کاخ آشنا گردید با سفرآفرین همراه شوید .


درباره کاخ پترهوف سنت پتربورگ (Peterhof Palace)

کاخ پترهوف، مجموعه ای زیبا در سنت پترزبورگ می باشد که با آبشارهای زیبا ، باغ هایی استثنائی و تندیس هایی بی نظیر جذابیت خاصی دارد و سالانه گردشگران زیادی از آن بازدید می کنند . معماری این کاخ از بناهای اروپایی و غربی تبعیت می کند و در ساخت آن معیارهای مطابق با این سبک به کار رفته است کاخ پترهوف از برترین و زیباترین جاذبه های گردشگری روسیه است و به دلیل شباهتی که به ابنیه غربی دارد به کاخ ورسای روسیه شهرت یافته است . این کاخ در محلی در نزدیکی سنت پترزبورگ و در ضلع جنوبی سواحل خلیج فنلاند ساخته شده و زمانی قصر خصوصی پتر کبیر بوده است .


اطلاعاتی در مورد کاخ پترهوف در سنت پترزبورگ

همانطور که بیان شد کاخ پترهوف، مجموعه ای زیبا در سنت پترزبورگ است که زیبائی های بی بدیلی برای ارائه به گردشگران تور روسیه دارد و از دیدنی های سنت پترزبورگ به شمار می آید . عملیات ساخت و ساز این کاخ که از میراث جهانی یونسکو می باشد در سال 1714 اغاز شد و پتر کبیر تا مدتی که در قید حیات بود خود بر این پروژه نظارت داشت و حتی بعد از مرگش نیز پروژه متوقف نشد و ادامه یافت در طول سال های بعد نیز در این مجموعه تغییراتی حاصل شد که از جمله آن ها می توان به گسترش محوطه‌ قصر اصلی ، افزایش فضای باغ ها و بهبود سیستم فواره های معروف باغ اشاره نمود . این کاخ به نوعی مقر اصلی پتر کبیر بوده که با به حکومت رسیدن کاترین کبیر این امتیاز به کاخ کاترین داده شد اما چندی بعد با به روی کار آمدن نیکلاس اول دوباره کاخ پترهوف اقامتگاه سلطنتی شد .


بخش های کاخ پترهوف روسیه

کاخ پترهوف مجموعه ای بی بدیل در روسیه است که بازدید از آن به تمامی گردشگران تور سنت پترزبورگ توصیه می گردد این کاخ دارای بخش های مختلفی است که از اصلی ترین ان ها می توان به کاخ بزرگ ، باغ ها و پارک های پتروهوف ، آبشارها و فواره های پتروهوف اشاره کرد . کاخ بزرگ خود دارای دو قسمت باغ بالایی و باغ پایینی است و معماری و دکوراسیون اتاق های آن بسیار زیباست مون پلیسر ، مارلی ، هرمیتاژ پترهوف و کوتیج از دیگر کاخ های موجود در این باغ هستند . بازدید از باغ بالا رایگان است اما به دلیل ریزه کاری های متعدد در باغ پایین برای بازدید از این بخش باید 450 روبل پرداخت نمود در نگهداری و تزئین این باغ ها از سبک های مختلف باغ سازی استفاده گردیده که بر زیبائی آن افزوده شده است . در جای جای این مجموعه مجسمه ها و تندیس هایی از طلا و برنز دیده می شوند که هر کدام به عنوان نمادی از تاریخ به شمار می آیند . در روبروی کاخ آبشار پله ای زیبایی وجود دارد که چندین فواره و مجسمه طلایی در کنار پله ها از بالا تا پایین آبشار قرار گرفته اند این تنها آبشار این باغ نیست و آبشارها و چشمه های متعدد دیگری نیز در گوشه و کنار این باغ رویایی به چشم می خورند .مقالات مرتبط
قلعه پیتر و پل سنت پترزبورگ

قلعه پیتر و پل سنت پترزبورگ

مشاهده

قلعه پیتر و پل سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ با قدمتی بیش از 3 قرن یکی از شهرهای مهم روسیه است و در بخشی از گذشته نیز پایتخت این کشور بوده است . سنت پترزبورگ منبعی غنی از مراکز فرهنگی ، جاذبه های تاریخی ، موزه ها و گالری هاست و گزینه های متنوعی برای ارائه به گردشگران تور روسیه در خود جای داده است . قلعه پیتر و پل سنت پترزبورگ (Peter and Paul Fortress) از دیدنی های این شهر است و همزمان با تاسیس شهر سنت پترزبورگ ساخته شده است در ادامه شما را با این ارگ مستحکم آشنا می سازیم با ما همراه باشید .

آرمیتاژ، موزه ای دیدنی در سنت پترزبورگ

آرمیتاژ، موزه ای دیدنی در سنت پترزبورگ

مشاهده

آرمیتاژ، موزه ای دیدنی در سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ از مهمترین شهرهای روسیه است و از ادوار گذشته تا کنون از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است و از دیرباز تا به حال با دیدنی های جذاب ، مراکز فرهنگی ، کاخ ها ، گالری ها و موزه ها سالانه گردشگران زیادی را در قالب تور روسیه به سوی خود جذب کرده است . یکی از این جاذبه ها آرمیتاژ، موزه ای دیدنی در سنت پترزبورگ است که در ادامه به معرفی آن می پردازیم با ما همراه باشید .

کلیسای جامع سنت اسحاق در سنت پترزبورگ

کلیسای جامع سنت اسحاق در سنت پترزبورگ

مشاهده

کلیسای جامع سنت اسحاق در سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ از شهرهایی است که از سفر به آن پشیمان نخواهید شد چرا که مکان های زیادی برای دیدن دارد از کلیساها و موزه ها گرفته تا قلعه ها و کاخ های متعدد که هر کدام به نوبه خود می توانند برای گردشگران تور روسیه جذاب باشند . کلیسای جامع سنت اسحاق در سنت پترزبورگ (Saint Isaac's Cathedral) یکی از این مکان های دیدنی است که با مراجعه به آن با زیبائی هایی چشم نواز روبرو خواهید شد در ادامه شما را با این کلیسا آشنا می سازیم با ما همراه باشید .

کلیسای منجی بر خون ریخته شده در سنت پترزبورگ

کلیسای منجی بر خون ریخته شده در سنت پترزبورگ

مشاهده

کلیسای منجی بر خون ریخته شده در سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ برای دوستداران فرهنگ ، تاریخ ، هنر و معماری مقصدی ایده آل برای سفر است و دیدنی های آن می تواند هر گردشگری را راضی سازد چرا که هر بنا و مکانی پیشینه ای مخصوص به خود دارد و تاریخی پربار در پشت ان نهفته است . کلیسای منجی بر خون ریخته شده در سنت پترزبورگ (Church of the Savior on Blood) با نمایی رنگارنگ ، فضای داخلی فوق العاده و طراحی جذاب یکی از این دیدنی هاست که در ادامه شما را با آن آشنا می سازیم .