safarafarin
کاخ دولما باغچه استانبول

کاخ دولما باغچه استانبول (Dolmabahce Palace Istanbul) یکی از چندین کاخ مجللی است که به دستور سلاطین عثمانی در این شهر ساخته شده اند با ما همراه باشید تا با این قصر بیشتر آشنا شوید .


درباره کاخ با شکوه دولما باغچه در استانبول

بعد از اینکه عثمانی ها بر ترکیه و شهر استانبول تسلط یافتند چندین کاخ به عنوان مقر حکومتی و محل زندگی سلاطین ساخته شد که کاخ دولما باغچه استانبول یکی از این کاخ های زیبا و باشکوه است . کاخ دولما باغچه در سال های میانی قرن نوزدهم ساخته شده و تزئینات داخلی و معماری فوق العاده این کاخ عثمانی چشم هر گردشگری را به خود خیره می سازد . این کاخ که از برترین جاذبه های گردشگری ترکیه به شمار می آید در قسمت اروپایی استانبول و در سواحل تنگه بسفر واقع شده و بیش از 40 سال مرکز اداری اصلی امپراتوری عثمانی بوده است . این کاخ باشکوه در مدت زمانی 13 ساله ساخته شده و برخلاف کاخ توپکاپی که با غالبا با کاشی کاری و کنده کاری تزئین شده از طلا و کریستال برای آراستگی آن استفاده شده است .


اطلاعاتی در مورد قصر دلمه باغچه استانبول

قصر دولما باغچه در منطقه بشیکتاش و جنوب شرقی میدان تکسیم واقع شده و به عنوان یکی از باشکوه ترین جاذبه های گردشگری استانبول مورد بازدید گردشگران بسیاری قرار می گیرد . این کاخ بعد از اینکه عبدالمجید یکم احساس نمود کاخ توپکاپی شکوه و تجمل سابق را ندارد به دستور این سلطان عثمانی بین سال های 1843 و 1856 بنا شد تا محلی برای زندگی سلطان عبدالمجید و سلاطین بعدی باشد . کاخ دولما باغچه استانبول با بیش از 150 سال قدمت و بخش های دیدنی مختلف 600 متر طول دارد و در امتداد ساحل شرقی بسفر گسترده شده است . جالب است بدانید که اسباب و لوازم این کاخ مثل پرده ها ، مبلمان ، قالی های ابریشمی از گذشته تا کنون به خوبی حفظ و نگهداری شده اند .کاخ Dolmabahçe استانبول به سبک باروک ، روکوکو و نئوکلاسیک همراه با ترکیبی از معماری سنتی عثمانی ساخته شده و استفاده از طلا و کریستال بر تزئین نمای داخلی کاخ به آن جذابیت و شکوه خاصی بخشیده است . این کاخ که از دیدنی های استانبول می باشد در منطقه ای به مساحت 110 هزار متر مربع واقع شده و در وسعت 45 هزار متر مربعی خود دارای 285 اتاق ، 46 سالن ، 6 حمام و 68 توالت می باشد . کاخ دلمه باغچه ترکیه با سالن بزرگ و با شکوه اش که 56 ستون دارد نمونه ای از شگفتی های معماری در استانبول است و برای گردشگرانی که به تاریخ و تمدن عثمانی علاقمند می باشند مکانی جذاب و ایده آل خواهد بود . بزرگترین لوستر کریستال بوهمی جهان که هدیه ای از جانب ملکه ویکتوریا اول می باشد با 750 حباب و وزنی معادل 4.5 تن در سالن تشریفات قصر قرار دارد که بسیار دیدنی است .این کاخ در سال 1924 میلادی به مالکیت میراث ملی ترکیه در آمد و در زمان بازدید مصطفی کمال آتاتورک ، اولین رئیس جمهور ترکیه از استانبول دولما باغچه به عنوان محل سکونت وی مورد استفاده قرار می گرفت . توجه داشته باشید که آتاتورک در سال 1938 در این کاخ چشم از جهان فرو بست به همین سبب تمامی ساعت های موجود در دولما باغچه بر روی 9:05 که ساعت مرگ وی می باشد ثابت مانده اند .کاخ مجلل دولما باغچه دوشنبه ها و پنج شنبه ها تعطیل است و گردشگران تور استانبول باید در روزهای دیگر هفته به این مکان مراجعه کنند . توجه کنید که ساعت بازدید کاخ دولما باغچه از ساعت 9 صبح تا 4 بعد از ظهر می باشد .مقالات مرتبط
استانبول

استانبول

مشاهده

استانبول

استانبول برزگترین شهر ترکیه است.

دیدنی های استانبول

دیدنی های استانبول

مشاهده

دیدنی های استانبول

استانبول به عنوان مقصد سفر دوستداران تاریخ ، فرهنگ ، هنر و معماری انتخابی هوشمندانه است و با پشت سر گذاشتن دوران بیزانس و عثمانی ، بناهای تاریخی متعددی را در خود جای داده است . دیدنی های استانبول شامل مساجد ، موزه های متنوع ، کاخ های باشکوه ، پارک های بی نظیر ، مراکز خرید لوکس و بازارهای قدیمی ، مراکز تفریحی و فرهنگی است که بازدید از ان ها می تواند برای هر مسافری جذاب و دلچسب باشد .

مینیاتورک پارک استانبول

مینیاتورک پارک استانبول

مشاهده

مینیاتورک پارک استانبول

استانبول یک گزینه بسیار مناسب برای سفرهای خارجی است و علت آن وجود دیدنی های مختلف ، مراکز تفریحی و سرگرمی متعدد ، مساجد معروف ، مراکز خرید مدرن و بازارهای تاریخی ، هتل های با کیفیت و امکانات متنوع گردشگری می باشد . برخی از دیدنی های استانبول به سبب داشتن جذابیت های بیشتر از اولویت بیشتری برای گردشگران برخوردارند که مینیاتورک پارک استانبول (Miniaturk Park Istanbul) از این موارد است برای آشنایی بیشتر با این پارک با ما همراه باشید .

مسجد رستم پاشا استانبول

مسجد رستم پاشا استانبول

مشاهده

مسجد رستم پاشا استانبول

این مطلب قصد داریم مسجد رستم پاشای استانبول (Rustem Pasha Mosque Istanbul) را برای علاقه مندان به بناهای تاریخی معرفی کنیم با ما تا انتها همراه باشید .

پارک امیرگان استانبول

پارک امیرگان استانبول

مشاهده

پارک امیرگان استانبول

پارک های استانبول یکی از جاذبه های این شهر هستند که برخی از ان ها مانند پارک امیرگان استانبول (Emirgan Park Istanbul) به دلیل میزبانی برخی از جشنواره ها شهرت یافته اند . در این قسمت قصد داریم پارک امیرگان را معرفی کنیم با ما همراه باشید .

کاخ ییلدیز استانبول

کاخ ییلدیز استانبول

مشاهده

کاخ ییلدیز استانبول

در این مطلب قصد داریم شما را با کاخ ییلدیز استانبول (Yıldız Palace Istanbul) که از مجلل ترین کاخ های به جای مانده از دوران عثمانی است آشنا سازیم با ما همراه باشید .

کاخ توپکاپی استانبول

کاخ توپکاپی استانبول

مشاهده

کاخ توپکاپی استانبول

در این قسمت کاخ توپکاپی استانبول (Topkapi Palace Istanbul) که از زیباترین قصرهای عثمانی است معرفی شده است برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این مجموعه دیدنی با ما همراه باشید .

پارک گلخانه استانبول

پارک گلخانه استانبول

مشاهده

پارک گلخانه استانبول

با اینکه شهر استانبول دارای جاذبه های دیدنی بسیاری است اما برخی از گردشگران علاقه مند هستند با معروف ترین پارک های استانبول نیز آشنا شده و زیبائی های آن ها را از نزدیک ببینند . در این مطلب به معرفی پارک گلخانه استانبول (Gulhane Park Istanbul) پرداخته شده با ما همراه باشید .

برج گالاتا استانبول

برج گالاتا استانبول

مشاهده

برج گالاتا استانبول

برج گالاتای استانبول (Galata Tower Istanbul) از جمله اماکنی است که اغلب مسافران این شهر بازدید از آن را از دست نمی دهند با ما تا انتها همراه باشید تا با این برج تاریخی آشنا گردید .

عمارت فلوریا استانبول

عمارت فلوریا استانبول

مشاهده

عمارت فلوریا استانبول

در این مطلب قصد داریم عمارت فلوریا استانبول (Florya Ataturk Marine Mansion) را برای علاقه مندان به این شهر معرفی کنیم با ما همراه باشید تا اطلاعاتی در مورد عمارات دریایی آتاتورک کسب کنید .

بازار ادویه استانبول

بازار ادویه استانبول

مشاهده

بازار ادویه استانبول

در این مطلب قصد داریم علاقه مندان را با بازار ادویه استانبول (Spice Bazaar Istanbul) که یکی از بازارهای قدیمی این شهر است آشنا سازیم با ما همراه باشید .

مسجد سلیمانیه استانبول

مسجد سلیمانیه استانبول

مشاهده

مسجد سلیمانیه استانبول

همانگونه که می دانید مساجد استانبول از جمله جاذبه هایی هستند که اکثر گردشگران برای دیدن آن ها از خود علاقه نشان می دهند لذا آشنایی با این اماکن مذهبی و دیدنی می تواند به ان ها در داشتن یک برنامه ریزی حساب شده کمک کند . با ما همراه باشید تا با مسجد سلیمانیه استانبول (Suleymaniye Mosque Istanbul) آشنا گردید .

کلیسای چورا استانبول

کلیسای چورا استانبول

مشاهده

کلیسای چورا استانبول

در این قسمت قصد داریم یکی دیگر از ابنیه تاریخی استانبول را معرفی کنیم اگر دوست دارید با کلیسای چورا استانبول (Chora Church Istanbul) آشنا شوید با ما همراه باشید .

بازار بزرگ استانبول

بازار بزرگ استانبول

مشاهده

بازار بزرگ استانبول

بازار بزرگ استانبول (Grand Bazaar Istanbul) از جمله اماکنی است که کمتر گردشگری فرصت بازدید و خرید از آن را از دست می دهد اگر تمایل دارید با این بازار قدیمی آشنا شوید با ما همراه باشید .

استانبول کارت

استانبول کارت

مشاهده

استانبول کارت

اکثر گردشکران برای جابجایی در سطح شهر استانبول از وسایل نقلیه عمومی استفاده می کنند لذا آشنایی با استانبول کارت (Istanbulkart) و مزایای استفاده از آن به مسافران این شهر توصیه می گردد . با همراه باشید تا در مورد این کارت هوشمند بیشتربدانید .