safarafarin
کاخ تابستانی پکن

کاخ های امپراتوان گذشته در چین از بناهایی است که در تور چین مورد توجه گردشگران واقع شده و بازدید کنندگان زیادی دارد یکی از این قصرها ، کاخ تابستانی پکن (Beijing Summer Palace) است که در ادامه بیشتر با این مجموعه آشنا می شویم .


درباره قصر تابستانی در پکن

به دلیل حکومت سلسله ها و امپراتوران مختلف بر چین قصرهای متعددی در این کشور ساخته شده که یکی از این قصرهای زیبا ، کاخ تابستانی در پکن می باشد که اکنون به سبب داشتن جذابیت های بسیار مورد توجه .اقع شده است . کاخ تابستانی به عنوان مکانی برای استراحت پادشاهان و گذراندن روزهای تابستان ساخته شده و زیبائی های موجود در این مکان یونسکو را مجاب نموده تا در سال 1998 میلادی این قصر را در فهرست میراث جهانی خود به ثبت رساند . از نکات قابل توجه در این مجموعه می توان به وجود سه هزار سازه کوچک و بزرگ در آن اشاره نمود که در زمینی به مساحت 2.9 کیلومتر مربع گسترده شده اند در واقع این کاخ کلکسیونی از قصرهای مختلف ، انبوه درختان ، دریاچه ، تپه ها و پل هاست که در نوع خود کم نظیر می باشند . قصر تابستانی امروزه از برترین جاذبه های گردشگری چین و دیدنی های پکن می باشد و سالانه گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب می کند .


اطلاعاتی در مورد کاخ تابستانی پکن

قصر تابستانی چین به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری پکن در حومه ناحیه هایدیان در قسمت شمال غربی پکن واقع شده و ترکیبی از چشم اندازهای زیبا ، باغ های فوق العاده ، چندین تپه ، دریاچه و کاخ هایی مجلل به سبک معماری چینی را ارائه می دهد . استارت اولیه ساخت این مجموعه در زمان سلسله جین (1234 - 1115) زده شد و در زمان سلطنت امپراتورهای مختلف بر وسعت و بخش های آن افزوده شد تا این که در دوره حکومت سلسله کینگ (1911 - 1644) مراحل تکامل را طی نمود و به شکل امروزی خود در آمد . قصر تابستانی پکن در فاصله 15 کیلومتری مرکز شهر قرار گرفته و توسط دریاچه کونمینگ احاطه شده و همانند دیگر مجموعه های مشابه خود دارای 3 تپه (تپه عمر طولانی ، تپه چشمه يشم و تپه معطر) و 5 باغ (باغ خيزاب های زلال ، باغ بهار جاودان ، باغ كمال و تابندگی ، باغ آرامش و تابندگی و باغ آرامش و لذت) می باشد گردشگران تور پکن با ورود به این مجموعه انگار به یک شهر جدید قدم گذاشته اند ، منطقه ای وسیع که برای گشت و گذار در آن بهتر است یک روز کامل زمان صرف کنند .


بخش های مختلف کاخ تابستانی در پکن

کاخ تابستانی چین از 4 بخش مختلف ساخته شده که هر کدام از آن ها به شرح زیر می باشند :

• تپه پیشین : بیشترین عمارت ها و بناهای دیدنی قصر تابستانی در این بخش قرار دارند .

• تپه پسین : این قسمت دارای طبیعت فوق العاده زیبایی است . تا چشم کار می کند سبزی گیاهان و راه های پیچ در پیچ در دل طبیعت است که به چشمتان می آیند .

• قسمت جلوی دریاچه : بزرگترین بخش مجموعه کاخ تابستانی پکن در همین جاست ، بخشی که مملو از صحنه های زیبایی از طبیعت است .

• بارگاه : در بارگاه قصر امپراطور و وزرای او به بررسی امور حکومت می پرداختند .

در سال 1924 میلادی هم زمان با پیروزی انقلاب چین و رانده شدن آخرین امپراتور این کشور از شهر ممنوعه ، درهای قصر تابستانی به عنوان یکی از دیدنی های چین به روی عموم مردم بازگشایی شد و بازدید از این مجموعه آزاد گشت .



مقالات مرتبط
پکن(چین)

پکن(چین)

مشاهده

پکن(چین)

پکن پایتخت کشور پهناور چین و مرکز سیاسی اقتصادی و فرهنگی آن می باشد.پکن بعد از شانگهای دومین شهر بزرگ چین است.

معبد آسمان در پکن

معبد آسمان در پکن

مشاهده

معبد آسمان در پکن

چین کشوری است مملو از راز و رمزهای اعجاب آور ، مراسمات سنتی و هنرهای بومی . دوستداران فرهنگ و تاریخ کهن تمایل دارند برای یک بار هم که شده با تور چین همراه گردند و به این کشور استثنائی سفر کنند و زیبائی های ان را ببینند و لذت های ناب را تجربه کنند . در میان شهرهای چین ، پکن بیشترین جاذبه های تاریخی را در خود گنجانده و از مقاصد مورد علاقه گردشگران به شمار می آید معبد آسمان در پکن یکی از این جاذبه هاست که با معماری جالب توجه خود بازدیدکنندگان را شگفت زده خواهد نمود اگر دوست دارید با این معبد بیشتر آشنا گردید با ما همراه شوید .

تیان آن من میدانی کهن در مرکز پکن

تیان آن من میدانی کهن در مرکز پکن

مشاهده

تیان آن من میدانی کهن در مرکز پکن

پکن با قدمتی هزاران ساله در طی بیشتر ادوار امپراتوری نقش مرکزیت داشته و مقر حکومتی سلسله های مختلف بوده است . این شهر با دیدنی های تاریخی خود در جهان زبانزد است و گردشگران تور چین برای دیدن این شهر علاقه زیادی از خود نشان می دهند تیان آن من میدانی کهن در مرکز پکن است که فوق العاده جذاب بوده و بازدید از ان و ساختمان های اطرافش زمان زیادی می طلبد در ادامه شما را با این میدان وسیع و بزرگ آشنا می سازیم .