safarafarin
پولا آرنا در کرواسی

مردمان مهربان و خونگرم ، طبیعت خیره کننده ، جزایر متنوع ، سواحل زیبا ، جاذبه های تاریخی ، آب و هوای مساعد ، امکانات گردشگری مناسب و قیمتی مقرون به صرفه از عواملی هستند که سبب شده تا گردشگران زیادی هر ساله تور کرواسی را برای سفر انتخاب کنند . این کشور در منطقه بالکان ، جنوب مرکزی اروپا ، واقع شده و دارای شهرها و جاذبه های تاریخی بسیاری است که قدمت برخی از ان به زمان رومیان باستان برمی گردد یکی از این جاذبه ها پولا آرنا در کرواسی است که از برترین دیدنی های کرواسی به شمار می آید و یک آمفی تئاتر باستانی به جای مانده از قرن یک با معماری رومی می باشد .


درباره پولا آرنا کرواسی

پولا آرنا در کرواسی بنایی است به جای مانده از زمان روم باستان که در پولا ، سر جنوبی شبه جزیره ایستریا واقع شده است . معماری آمفی تئاتر پولا منحصر به فرد بوده و تاکنون به خوبی حفظ و نگهداری شده است برآورد شده که بیش از 200 آمفی تئاتر رومی زنده در جهان وجود دارد که پولا آرنا با مراقبت هایی که از آن شده در بین 6 عرصه بزرگ رومی جای گرفته است و اکنون نیز شاهر برگزاری مراسمات و جشنواره های مختلف می باشد . پولا آرنا از برترین جاذبه های گردشگری کرواسی می باشد که سالانه میزبان گردشگران بسیاری است که در قالب تور کرواسی به این کشور سفر می کنند جالب است بدانید که عکس این بنا چندین دوره بر پشت اسکناس های کرواسی به چاپ رسیده است در قرون وسطی از این مکان برای مسابقات بین شوالیه ها و برگزاری نمایشگاه ها استفاده می شده است و اکنون نیز میزبان جشنواره فیلم پولا و بسیاری از فستیوال ها و نمایش ها در طول تابستان می باشد .


اطلاعاتی در مورد پولا آرنا کرواسی

پولا آرنا در کرواسی از بناهای باستانی است که به بهترین نحو از ان محافظت شده تا در ادوار مختلف دچار ویرانی نگردد هر چند که در قرن 15 میلادی بسیاری از سنگ های این بنای تاریخی برای ساخت خانه و دیگر ساختمان های اطراف پولا برداشته شد، اما خوشبختانه این کار پیش از اینکه کل سازه از بین برود متوقف گردید . عرصه پولای کرواسی در طول قرن یکم میلادی ساخته شده که برای تکمیل فضای درونی آن از شن و ماسه استفاده شده است این بنا دارای چهار برج و 15 دروازه می باشد و دیوارهای 32.45 متری آن به طور کامل حفظ شده است آمفی تئاتر پولا به شکل بیضی بنا شده که محور بزرگ آن 132.45 و محور کوچک ان 105.10 متر اندازه گیری شده است همچنین زمین بازی آن دارای ابعاد 67.95 متر در 41.65 متر می باشد . دیواره بیرونی این عرصه در 3 طبقه ساخته شده که در دو طبقه اول 72 قوس وجود دارد در حالی که در طبقه بالا 64 دهانه مستطیل شکل تعبیه شده است . پولا آرنا در قسمت شمال غربی کرواسی واقع شده و با ظرفیت 26 هزار تماشاگر از بزرگترین امفی تئاترهای رومی به شمار می آید .مقالات مرتبط
قلعه های دوبرونیک

قلعه های دوبرونیک

مشاهده

قلعه های دوبرونیک

لوریهناتس یکی از پنج قلعه اطراف دیوارهای شهر دوبرونیک است.

یک مقصد ‏توریستی محبوب زاگرب

یک مقصد ‏توریستی محبوب زاگرب

مشاهده

یک مقصد ‏توریستی محبوب زاگرب

شهرزاگرب پایتخت کرواسی و وسیعترین شهر‎ ‎آن‎ ‎است.

ستردن در دوبرونیک

ستردن در دوبرونیک

مشاهده

ستردن در دوبرونیک

این شهرستان قدیمی در دوبرونیک پر از شگفتی است.نام دیگر stradunرا placa می نامند.

 کرواسی

کرواسی

مشاهده

کرواسی

اطلاعات عمومی