safarafarin
شهر پافوس در قبرس

پافوس شهرستانی ساحلی واقع در جنوب غربی قبرس است.این شهر در دوران باستان به دو بخش "پافوس قدیم" و "پافوس جدید" تقسیم بندی شده.

مردم این شهر در حال حاضر در پافوس جدید ساکن هستند.پافوس جدید حدود 50 کیلومتری غرب لیماسول در کنارساحل دریای مدیترانه واقع شده که جزو یکی از بزگترین بنادر قبرس نیز به شمار میرود.

پافوس قدیمی در کنار دریای پترا واقع شده. گفته میشود که این بخش زادگاه آفرودیت الهه افسانه ای عشق و زیبایی یونانی ها بوده این افسانه قدیمی باعث شد که این بخش از از شهر به معروفترین محل برای پرستش آفرودیت در جهان تبدیل شود.

در بخشی از زمان رو م بر قبرس چیره میشود و حکمت پادشاهی بطلمیوسی در آن نفوذ پیدا میکند که از 293 میلادی ، قبرس رسما بخشی از امپراتوری روم شرقی می شود.در آن زمان پافوس پایتخت قبرس رومی قرار میگیرد.

به همین جهت کاخ های زیبای فرمانداری رومی ها با تزیینات و سنگ نماهای زیبا در پافوس قدیم واقع شده.این کاخ ها یکی از جذابیت های جهانگردی قبرس به شمار میروند

شهر پافوس در لیست رسمی یونسکو و از گنجینه های فرهنگی و طبیعی میراث جهانی نامیده شده.مقالات مرتبط
قبرس اروپایی

قبرس اروپایی

مشاهده

قبرس اروپایی

جمهوری قِبرِس کشوری جزیره‌ای است، در شرق دریای مدیترانه که پایتخت آن نیکوزیا است. این کشور به دو بخش قبرس شمالی (بخش ترک‌نشین) و بخش یونانی‌نشین تقسیم می‌شود که در آن هردو زبان ترکی و یونانی رسمی هستند. یونانی‌ها ارتودوکس و ترک‌های قبرس مسلمان هستند