safarafarin
پارک گورکی مسکو

در این مطلب به معرفی پارک گورکی مسکو (Gorky Park Moscow) به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری مسکو پرداخته می شود با ما تا انتها همراه باشید .


درباره پارک گورکی در مسکو

پارک گورکی مسکو از با سابقه ترین پارک ها در این شهر تاریخی به شمار می آید و فقط چند سال تا سالگرد صد سالگی آن باقی مانده است . گردشگران تور روسیه و مردم بومی مسکو می توانند لحظاتی لذت بخش را در پارک گورکی تجربه کنند و در کنار دوستان و خانواده خود اوقاتی خوش را سپری کنند . این پارک که در قسمت مرکزی مسکو در منطقه کریمسکی واقع شده به عنوان یکی از اماکن تفریحی و فرهنگی از جاذبه های گردشگری روسیه محسوب می گردد . پارک گورکی که زمینی به وسعت 300 جریب را در امتداد رودخانه مسکو به خود اختصاص داده با زیبائی ها و جذابیت های مختلف خود ، محیطی مناسب برای علاقه مندان به تفریح و استراحت در طبیعت را فراهم نموده و با ارائه امکانات و بخش های متعدد مورد توجه گردشگران تور روسیه قرار گرفته است .


اطلاعاتی در مورد پارک گورکی مسکوی روسیه

شهر مسکو به سبب داشتن جاذبه ها و دیدنی های مختلف از بهترین مقاصد گردشگری برای عاشقان سفر است و طیف گسترده ای از اماکن تاریخی ، مراکز فرهنگی و تفریحی را در اختیار علاقه مندان قرار می دهد . پارک گورکی مسکو از جمله اماکن دیدنی این شهر است که در سال 1928 میلادی افتتاح شده و حدود 120 هکتار وسعت دارد این پارک که در میان برترین پارک های جهان جای گرفته با باغ های رسمی ، زمین های جنگلی ، مجسمه های زیبا و امکانات رفاهی ، محیطی مفرح و فوق العاده دارد و به دلیل جذابیت های ویژه و خاص خود در طول سال همواره میزبان خیل کثیری از اهالی شهر مسکو و گردشگران است .اسم این پارک از نام بنیانگذار رئالیسم سوسیالیستی در اتحاد جماهیر شوروی ، ماکسیم گورکی گرفته شده و گردشگران تور مسکو به راحتی می توانند از طریق ایستگاه متروی Park Kultury به آن مراجعه کرده و از بخش های متعدد آن بهره ببرند . به تازگی و با هدف به روز رسانی و تجهیز این پارک ، تغییرات زیادی در آن اعمال شده و بسیاری از سرگرمی ها و تجهیزات قدیمی آن با تجهیزات مدرن تعویض شده و در آن مکانی ویژه برای آموزش انواع ورزش ، هنر و اجرای کنسرت های موسیقی طراحی شده است .پارک گورکی به عنوان یکی از دیدنی های مسکو در حال حاضر شامل امکانات رفاهی ، زمین های ورزش ، رصدخانه ، مناطق بازی برای کودکان و نمایشگاه های جالب است و سرگرمی ها و وسایل تفریحی از جمله چرخ و فلک عظیم و برنامه شاتل فضایی بوران که در آن تعبیه شده تجربه ای بی نظیر برای کودکان رقم خواهد زد . همچنین در این پارک برنامه های ورزشی مانند یوگا ، رقص و کنسرت های موسیقی برگزار می گردد و در زمستان ها نیز اسکیت روی یخ را می توان در آن تجربه کرد همه ساله در فصول سرد سال بخش عمده ای از پارک گورکی به میدان اسکیت روی یخ تبدیل می شود . در حقیقت مسئولان این پارک با کمک فناوری های مدرن و استفاده از فرصت طبیعی زمستان سرد و طولانی مسکو ، این میدان اسکیت روی یخ را ایجاد کرده و به مدت 5 ماه در طول سال مورد بهره برداری قرار می دهند .مقالات مرتبط
مسکو

مسکو

مشاهده

مسکو

شهر مسکو پایتخت و قلب روسیه به شمار می رود. مسکو همچنین یکی از بزرگترین شهرهای فرهنگی هنری در سراسر دنیا است که گردشگران زیادی اشتیاق فراوان به سفر به آنجا از خود نشان می دهند.

کلیسای جامع سنت باسیل مسکو

کلیسای جامع سنت باسیل مسکو

مشاهده

کلیسای جامع سنت باسیل مسکو

مسکو با پیشینه ای غنی و تاریخی پربار از دیدنی ترین شهرهای روسیه است و طیف وسیعی از موزه ها ، کلیساها ، مراکز فرهنگی و گالری ها برای ارائه به علاقه مندان دارد سالانه میلیون ها مسافر از کشورهای مختلف به این شهر سفر می کنند تا زیبائی های نهفته در ان را از نزدیک ببینند و ابنیه دیدنی را با تصوراتی که با دیدن عکس ها به دست آورده بودند بسنجند . کلیسای جامع سنت باسیل مسکو (Saint Basil's Cathedral) یکی از این جاذبه هاست که دوستداران زیادی دارد اگر تمایل دارید با این کلیسا بیشتر آشنا شوید با سفرآفرین همراه باشید .

کاخ کرملین مسکو

کاخ کرملین مسکو

مشاهده

کاخ کرملین مسکو

مسکو می تواند برای هر مسافری جذاب باشد چرا که این شهر کلکسیونی از بناهای قدیمی است که هر کدام گوشه ای از تاریخ پربار این شهر را روایت می کنند . این شهر سالانه گردشگران زیادی به خود می بیند که از کشورهای مختلف دنیا برای آشنایی با جاذبه های گردشگری مسکو به این شهر سفر می کنند . کاخ کرملین مسکو (Moscow Kremlin) با قدمتی بیش از 500 سال در مرکز آن می درخشد و از منحصربفردترین کاخ های موجود در جهان به شمار می آید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این مجموعه با سفرآفرین همراه باشید .

گالری ترتیاکوف مسکو، کلکسیونی از شاهکارهای هنری

گالری ترتیاکوف مسکو، کلکسیونی از شاهکارهای هنری

مشاهده

گالری ترتیاکوف مسکو، کلکسیونی از شاهکارهای هنری

مکان های دیدنی که در مسکو وجود دارند بی نظیر و منحصربفرد هستند و احتمال ان بسیار کم است که در گوشه ای دیگر از جهان بتوان مشابه ان را یافت . مسکو شهری است مملو از جاذبه های فرهنگی ، بناهای تاریخی ، موزه ها ، گالری ها و سالن های نمایش که هر کدام با ویژگی های مخصوص به خود می توانند جذاب باشند . یکی از این مکان های دیدنی گالری ترتیاکوف مسکو، کلکسیونی از شاهکارهای هنری است که با آثار متنوع توانسته خود را به علاقه مندان بشناساند برای آشنائی بیشتر با این گالری با سفرآفرین همراه باشید .

سالن تئاتر بالشوی در مسکو

سالن تئاتر بالشوی در مسکو

مشاهده

سالن تئاتر بالشوی در مسکو

مسکو می تواند برای تمام مسافران اعم از کاری و تفریحی راضی کننده باشد چرا که در این شهر طیف وسیعی از امکانات و مکان های دیدنی در اختیار انان قرار می گیرد که هر کدام با ویژگی های منحصربفرد می توانند جالب و جذاب باشند . سالن تئاتر بالشوی در مسکو محلی است برای اجرای تئاتر ، باله و اپرا که دیدن برنامه های آن به گردشگران توصیه می گردد در ادامه شما را با این مکان فرهنگی و تاریخی آشنا می سازیم با ما همراه باشید .

شاه توپ و شاه زنگ مسکو

شاه توپ و شاه زنگ مسکو

مشاهده

شاه توپ و شاه زنگ مسکو

قصد بر این است تا در این پست به معرفی شاه توپ و شاه زنگ مسکو (Tsar cannon and Tsar bell) پرداخته شود با سفر آفرین تا انتها همراه باشید تا اطلاعاتی مفید در مورد آن ها کسب کنید .

خیابان آربات مسکو

خیابان آربات مسکو

مشاهده

خیابان آربات مسکو

قصد داریم در این پست به معرفی خیابان آربات مسکو (Arbat Street Moscow) که از قدیمی ترین خیابان های این شهر محسوب می گردد بپردازیم برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتها با ما همراه باشید .