safarafarin
پارک ملی کرکا در کرواسی

پدیده های طبیعی در کرواسی حرف های زیادی برای گفتن دارند و در کنار جاذبه های باستانی ، شهرهای زیبا ، آب و هوای مطلوب و جزایر متنوع از اصلی ترین عوامل جذب گردشگر به این کشور به شمار می آیند . پارک ملی کرکا در کرواسی شهرتی جهانی دارد و از برترین پارک های ملی در دنیا محسوب می گردد در ادامه شما را با این پارک به عنوان یکی از دیدنی های کرواسی آشنا می سازیم .


درباره پارک ملی کرکا کرواسی

پارک ملی کرکا در کرواسی (Krka National Park) با محدوده ای از دریای آدریاتیک در نزدیکی سیبنیک تا کوه های داخلی کرواسی بیش از 100 کیلومتر مربع وسعت دارد و یک مکان جادویی از آبشارها و دره ها همراه با رودخانه خروشان می باشد . این پارک ملی مربوط به جنوب اروپاست و به دلیل موقعیت ویژه خود دارای منابع غنی از گونه های گیاهی و جانوری است پارک ملی کرواسی در امتداد رودخانه کرکا و در قسمت جنوبی این کشور واقع شده و با مناظری خیره کننده ، طبیعت فوق العاده ، آبشارها و استخرهای طبیعی از جاذبه های گردشگری کرواسی به شمار می آید و سالانه میزبان گردشگران زیادی است که در قالب تور کرواسی به این کشور سفر می کنند تا از زیبائی ها و جذابیت های آن استفاده نمایند . پارک کرکا برای علاقه مندان به طبیعت و اکوسیستم های طبیعی مقصدی ایده ال است و با چشم اندازهایی که ارائه می دهد می تواند چشم هر بیننده ای را خیره سازد . لازم به ذکر است که این پارک دارای 5 ورودی اصلی است که تمامی آن ها توسط خودرو قابل دسترسی هستند .


اطلاعاتی در مورد پارک ملی کرکا

پارک ملی کرکا در کرواسی دارای مسیرهای مختلف پیاده روی ، تورهای گردشگری ، مغازه های سوغات ، موزه ها و رستوران ها است و یکی از جذاب ترین راه هایی که می توان از پارک دیدن کرد ، قایق‌سواری در رودخانه است . این منطقه در سال 1985 میلادی به عنوان پارک ملی اعلام شد و به دلیل اکوسیستم غنی جانوری و گیاهی اش خیلی زود در جهان شهرت یافت در قلمرو پارک ملی کرکا 860 گونه و زیر گونه گیاهی شناسایی شده که از جمله آن ها می توان به چندین نوع از ایلیریایی-آدریاتیک بومی اشاره نمود 18 گونه ماهی در رودخانه کرکا وجود دارند که 10 نوع از آن ها بومی هستند و قزل آلای قهوه ای و میله اهرمی زردپر دالماسی از جمله ماهی هایی هستند که در این اکوسیستم یافت می شوند . نیزارها ، دریاچه ها به همراه بخشی از رودخانه و مراتع غرق زیستگاهی برای پرندگان و دوزیستان هستند در حالی که بیشه و معادن سنگ خانه ای برای خزندگان محسوب می گردند . از انواع پرندگان شکاری موجود در این منطقه می توان از عقاب دریایی ، عقاب پنجه کوتاه ، عقاب طلائی ، شاهین لانر و شاهین تیزپر نام برد شاهبوف ، زنبورخوار اروپائی و کرکس اشتر نیز از دیگر پرندگان موجود در پارک کرکا هستند . یکی از جذاب ترین بخش های پارک Skradinski buk می باشد که با استخری طبیعی و شفاف و چندین ابشار مورد توجه واقع شده است همچنین در مجاورت پارک بقایای باستان شناسی از چندین قلعه به چشم می خورد که قدمت ان ها به زمان روم باستان بر می گردد . به طور خلاصه تنوع حیرت انگیز مناظر از جمله آبشار‌ها ، دریاچه ها و مسیرهای پیاده روی به همراه فعالیت های تفریحی گوناگون می تواند روزی فراموش نشدنی برای مراجعه کنندگان به ارمغان آورد .مقالات مرتبط
 کرواسی

کرواسی

مشاهده

کرواسی

اطلاعات عمومی

پولا آرنا در کرواسی

پولا آرنا در کرواسی

مشاهده

پولا آرنا در کرواسی

مردمان مهربان و خونگرم ، طبیعت خیره کننده ، جزایر متنوع ، سواحل زیبا ، جاذبه های تاریخی ، آب و هوای مساعد ، امکانات گردشگری مناسب و قیمتی مقرون به صرفه از عواملی هستند که سبب شده تا گردشگران زیادی هر ساله تور کرواسی را برای سفر انتخاب کنند . این کشور در منطقه بالکان ، جنوب مرکزی اروپا ، واقع شده و دارای شهرها و جاذبه های تاریخی بسیاری است که قدمت برخی از ان به زمان رومیان باستان برمی گردد یکی از این جاذبه ها پولا آرنا در کرواسی است که از برترین دیدنی های کرواسی به شمار می آید و یک آمفی تئاتر باستانی به جای مانده از قرن یک با معماری رومی می باشد .