پارک ملی دریاچه پلیتوایس کرواسی

طبیعت زیبا و تاریخ غنی از عوامل شهرت کرواسی در دنیای توریسم است چرا که این کشور با ارائه گزینه های مختلف می تواند هر گردشگر با هر علاقه مندی را راضی سازد در این کشور جاذبه های طبیعی حرف های زیادی برای گفتن دارند به طوری که برخی از آن ها در جهان زبانزد می باشند به مانند پارک ملی دریاچه پلیتوایس کرواسی (Plitvice Lakes National Park) که از حیرت آورترین پارک های ملی در اروپا می باشد در ادامه شما را با این مکان زیبا آشنا می سازیم .


درباره پارک ملی دریاچه پلیتوایس در کرواسی

پارک ملی دریاچه پلیتوایس کرواسی در بین کوه مالا کاپلا در غرب و کوه Pljesevica در شرق واقع شده و از زیباترین نقاط این کشور به شمار می آید . کوتاه ترین فاصله خطی بین ساحل دریای آدریاتیک و پارک ملی دریاچه پلیتوایس 55 کیلومتری می باشد و از طریق جاده از شهر ساحلی سنج حدود 110 کیلومتر فاصله دارد این پارک با امار 1367304 بازدیدکننده در سال 2015 میلادی از برترین جاذبه های گردشگری کرواسی محسوب می شود . این پارک ملی با تاسیس در سال 1949 میلادی یکی از قدیمی ترین پارک های ملی در اروپای شرقی است و با مساحتی بیش از 295 کیلومتر مربع وسعت بزرگترین پارک ملی و منطقه محافظت شده در کرواسی می باشد . زیبائی های منحصر به فرد ، چشم اندازهای فوق العاده ، پوشش گیاهی غنی و منابع غنی جانوری پارک ملی دریاچه پلیتوایس در کرواسی ، یونسکو را وادار ساخته تا این منطقه را در فهرست میراث جهانی خود ثبت کند این اتفاق در سال 1979 میلادی روی داده است .


اطلاعاتی در مورد پارک ملی دریاچه پلیتوایس کرواسی

پارک ملی دریاچه پلیتوایس یکی از برترین دیدنی های کرواسی برای دوستداران طبیعت و چشم اندازهای خیره کننده است و با جنگل های انبوه ، دریاچه ها و آبشارهای گوناگون در منطقه آهکی کوهستانی مرکزی کرواسی ، در مرز بوسنی و هرزگوین واقع شده است . بیش از 90 درصد وسعت این پارک در محدوده شهرستان لیکا-سنج واقع شده و باقی مانده آن نیز قسمتی از شهرستان کارلوواک را به خود اختصاص داده است در پارک ملی کرواسی 16 دریاچه به چشم می خورند که در یک فاصله 8 کیلومتری قرار گرفته اند و به دلیل اختلاف ارتفاعی که دریاچه ها با هم دارند آب در بین آن ها روان است ارتفاع بالاترین دریاچه 636 متر و پایین ترین دریاچه نیز 503 متر می باشد . یکی از جاذبه های دیدنی در این پارک رنگ دریاچه ها می باشد که با توجه به مقدار مواد معدنی موجود در آب ، موجودات زنده آن ها و زوایه تابش خورشید به رنگ های خاکستری ، لاجوردی ، سبز و یا آبی تغییر می کند . Proscansko jezero و Kozjak از بزرگترین دریاچه های پارک ملی کرواسی هستند که در ژرف ترین قسمت به ترتیب 37 و 47 متر عمق دارند آبشارهای آن نیز از بین صخره های زیبای پوشیده شده از خزه و جلبک به پایین سرازیر می شوند و صحنه ای جذاب را خلق می کنند مرتفع ترین آبشار پارک 78 متر ارتفاع دارد . تاثیرات آب و هوایی مختلف و همچنین اختلاف ارتفاع در پارک ملی دریاچه پلیتوایس سبب گشته تا گونه های گیاهی و جانوری متعددی در آن یافت شود .مقالات مرتبط
پولا آرنا در کرواسی

پولا آرنا در کرواسی

مشاهده

پولا آرنا در کرواسی

مردمان مهربان و خونگرم ، طبیعت خیره کننده ، جزایر متنوع ، سواحل زیبا ، جاذبه های تاریخی ، آب و هوای مساعد ، امکانات گردشگری مناسب و قیمتی مقرون به صرفه از عواملی هستند که سبب شده تا گردشگران زیادی هر ساله تور کرواسی را برای سفر انتخاب کنند . این کشور در منطقه بالکان ، جنوب مرکزی اروپا ، واقع شده و دارای شهرها و جاذبه های تاریخی بسیاری است که قدمت برخی از ان به زمان رومیان باستان برمی گردد یکی از این جاذبه ها پولا آرنا در کرواسی است که از برترین دیدنی های کرواسی به شمار می آید و یک آمفی تئاتر باستانی به جای مانده از قرن یک با معماری رومی می باشد .

پارک ملی کرکا در کرواسی

پارک ملی کرکا در کرواسی

مشاهده

پارک ملی کرکا در کرواسی

پدیده های طبیعی در کرواسی حرف های زیادی برای گفتن دارند و در کنار جاذبه های باستانی ، شهرهای زیبا ، آب و هوای مطلوب و جزایر متنوع از اصلی ترین عوامل جذب گردشگر به این کشور به شمار می آیند . پارک ملی کرکا در کرواسی شهرتی جهانی دارد و از برترین پارک های ملی در دنیا محسوب می گردد در ادامه شما را با این پارک به عنوان یکی از دیدنی های کرواسی آشنا می سازیم .

جزیره زیبای هوار در کرواسی

جزیره زیبای هوار در کرواسی

مشاهده

جزیره زیبای هوار در کرواسی

از دیرباز تا اکنون کرواسی با پدیده های طبیعی ، جاذبه های تاریخی و فرهنگی متعدد از محبوب ترین مقاصد گردشگری بوده ولی در سال های اخیر توجه ویژه ای به این کشور شده است و هر روزه بر علاقه مندان آن افزوده می گردد . شما هم اگر قصد سفر به این کشور را دارید بهتر است ابتدا با دیدنی های کرواسی آشنا گردید . یکی از این دیدنی ها ، جزیره زیبای هوار در کرواسی است که با زیبائی های خیره کننده ، سواحل فوق العاده و آب و هوای مطلوب خود را در میان مراکز توریستی مطرح جای داده است .

جزیره براک کرواسی

جزیره براک کرواسی

مشاهده

جزیره براک کرواسی

کرواسی دارای جزیره های متعددی است که برخی از آن ها با زیبائی های مثال زدنی در جهان زبانزد هستند و سالانه مقصد گردشگران زیادی از سراسر دنیا می باشند . جزیره براک کرواسی یکی از این جزایر است که در آن عوامل مختلفی دست به دست هم داده اند تا براک به یکی از دیدنی های کرواسی تبدیل گردد در زیر به معرفی این جزیره پرداخته شده است با ما همراه باشید .