safarafarin
پارک طبیعت وراچنسکی بالکان بلغارستان

یکی از دلایلی که سبب می گردد تا گردشگران تور بلغارستان را برای سفر انتخاب کنند طبیعت زیبای ان همراه با چشم اندازهای فوق العاده می باشد . در این کشور چندین پارک ملی و منطقه محافظت شده وجود دارد که با منابع غنی گیاهی و جانوری نظر علاقه مندان به طبیعت را به خود جلب نموده اند . یکی از مناطق محافظت شده این کشور پارک طبیعت وراچنسکی بالکان بلغارستان (Vrachanski Balkan Nature Park Bulgaria) است که در ادامه بیشتر با آن آشنا می شویم .


درباره پارک طبیعت وراچنسکی بالکان در بلغارستان

پارک طبیعت وراچنسکی بالکان بلغارستان با بیش از 28 هکتار وسعت دومین پارک بزرگ این کشور است که بیشتر بخش های آن از سنگ اهک کارست با ضخامت 1300 متر تشکیل شده است . پارک طبیعت وراچنسکی بالکان کوه وراچنسکا و توده سنگ های صخره Lakatnishki را پوشش داده و دارای غارهای منحصر به فرد ، تاج های سنگی ، قله های متعدد ، دره ها ، جنگل ها ، چشمه های زیبا و ارتفاع متغیر بین 200 تا 1500 متر می باشد . این پارک که از جاذبه های گردشگری بلغارستان به شمار می آید در شمال غربی این کشور واقع شده و توسط وزارت محیط زیست و آب بلغارستان اداره می گردد . این پارک که به عنوان منطقه ای حفاظت شده در دسامبر سال 1989 میلادی تاسیس شده و دارای گونه های مخنتلف گیاهی و جانوری می باشد . گردشگران تور بلغارستان با سفر به این منطقه که نزدیک ترین شهر به آن وراتسا (Vratsa) است می توانند بخشی از طبیعت زیبای بلغارستان را شاهد بوده و از جذابیت های طبیعی آن لذت ببرند .در قلمرو این پارک حدود 950 گونه از گیاهان به ثبت رسیده که بیش از 80 گونه آن ها از انواع نادر می باشند . این پارک دیدنی دارای تنوع زیستی استثنائی بوده و در ان 214 گونه از مهره داران و 166 گونه از پرندگان که 150 نوع آن ها از موارد حفاظت شده در اروپا هستند دیده شده است . پرنده های روز شکار و گروه هایی که در غارها (مهره داران و خفاش ها) زندگی می کنند از لحاظ علمی و حفاظتی جالب ترین گونه ها به شمار می آیند .


جاذبه های گردشگری پارک وراچنسکی بالکان بلغارستان

در پارک طبیعت Vrachanski Balkan بلغارستان بیش از 500 غار و چشمه وجود دارد . در قلمرو پارک وراچنسکی بالکان 8 مسیر با مناظر جالب و دیدنی ایجاد شده که در هر یک از آن ها ، تابلوهای اطلاعاتی مرتبط با موضوع مسیر نصب گردیده است . ترکیب پایه سنگ و آب جاری دلیل تشکیل بیش از 170 آبشار زیبا در محدوده پارک است که بیشتر آن ها تنها در پایان بهار به دلیل افزایش ذوب برف دیده می شوند .

از دیگر دیدنی های بلغارستان که در این کشور بی نظیر هستند و در گستره پارک طبیعت وراچنسکی بالکان بلغارستان قرار گرفته اند می توان به موارد زیر اشاره نمود .

• وراتزاتا (Vratzata) : بلندترین سنگ آهک عمودی در شبه جزیره بالکان و اروپا

• لدنیکا (Ledenika) : اولین غار شهری در بلغارستان

• آبشار Skaklja : بلندترین آبشار بلغارستان با 141 متر ارتفاع

در محدوده پارک و در نزدیکی آن جاذبه های تاریخی و فرهنگی متعددی وجود دارد که گردشگران تور بلغارستان می توانند بخشی از زمان خود را به بازدید از این اماکن دیدنی اختصاص دهند . صومعه Charepishki یکی از قدیمی ترین صومعه های بلغارستان است که با چندین قرن قدمت ، نقاشی های تزئینی و معماری بلغاری در محدوده پارک واقع شده است .مقالات مرتبط
تورهای مرتبط
,4 شب و 5 روز
تا پایان دسامبر