safarafarin
پارک جنگلی وکیل آباد در مشهد

اگر با تور مشهد عازم این شهر هستید اشنایی با مکان های دیدنی به شما کمک خواهد نمود تا بتوانید سفری بیادماندنی داشته باشید و با برنامه ریزی پیش بروید . پارک جنگلی وکیل آباد در مشهد از جمله مکان هایی است که دیدن آن به شما پیشنهاد می گردد چرا که با زیبائی های چشم نواز و محیطی فوق العاده طرفداران بسیاری دارد برای اشنایی بیشتر با این باغ زیبا با سفر آفرین همراه باشید .


درباره پارک جنگلی وکیل آباد مشهد

جاذبه های مشهد به مکان های زیارتی محدود نمی گردد و دیدنی های طبیعی بسیاری نیز در آن یافت می شود از جمله این اماکن می توان به پارک جنگلی وکیل آباد در مشهد اشاره نمود که با محیطی زیبا و چشم نواز از مکان های مورد علاقه گردشگران تور مشهد و اهالی این شهر به شمار می آید . در واقع این پارک نقش به سزایی در کیفیت هوای مشهد دارد و بخشی از آلودگی های موجود در هوا را پالایش می کند و بر پاکی و سلامت آن می افزاید . این پارک که در گذشته با نام باغ وکیل شناخته می شده از تفرجگاه ها و مراکز ییلاقی مشهد محسوب می گردد و با درختان سر به فلک کشیده ، پستی و بلندی های طبیعی ، رودخانه فصلی ، چشم اندازهای زیبا ، امکانات رفاهی و معابر مخصوص پیاده روی از برترین جاذبه های گردشگری مشهد می باشد .


اطلاعاتی در مورد پارک وکیل آباد مشهد

پارک جنگلی وکیل آباد در مشهد وسعتی بیش از 70 هکتار دارد و از وسیع ترین پارک های موجود در این شهر به شمار می آید . در گذشته این باغ ، ملکی خصوصی متعلق به فردی به نام حسین ملک بوده که در سال 1348 شمسی به منظور استفاده عموم وقف شده و اکنون به عنوان یکی از ییلاقات عمومی شهر مشهد مورد استفاده قرار می گیرد . بوستان جنگلی وکیل آباد در فاصله 8 کیلومتری شمال غرب مشهد واقع شده به دلیل همجواری با منطقه خوش آب و هوا و معروف طرقبه و همچنین افزوده شدن امکاناتی نظیر بوفه و رستوران ، تاسسیات بهداشتی ، وسایل بازی ، نوسازی استخرها و کف سازی پارک با مصالح طبیعی امروزه از پرطرفدارترین دیدنی های مشهد می باشد .این پارک که در انتهای بلوار وکیل اباد قرار گرفته با انبوهی از درختان کاخ ، چنار و تبریزی در درون دره ای باصفا و خوش آب و هوا واقع شده و جاذبه های دیدنی های متنوعی در نزدیکی آن ساخته شده اند که از جمله این اماکن می توان به کوهستان پارک شادی و باغ وحش وکیل آباد اشاره نمود . این پارک خوش آب و هوا و خوش منظره دارای رودخانه های فصلی بوده و آب درختان آن توسط قنات وکیل آباد تامین می شود که سرچشمه این قنات بند گلستان است . باغ وکیل آباد علاوه بر فصول گرم سال در زمستان سرد نیز با مناظر بسیار زیبا محل تجمع زائرین ، مجاوران و علاقه مندانی است که برای بازی ها و سرگرمی با برف به وکیل آباد می آیند تا لحظات خاطره انگیزی را در این تفرجگاه سپری نمایند .مقالات مرتبط
مشهد پایتخت معنوی ایران

مشهد پایتخت معنوی ایران

مشاهده

مشهد پایتخت معنوی ایران

مشهد دومین شهر پرجمعیت کشور ایران و مرکز استان خراسان رضوی می باشد. مشهد واقع در شمال شرق ایران بوده و هم مرز با کشورهای افغانستان و ترکمنستان می باشد.