safarafarin
هواپیمایی ماهان

هواپیمایی ماهان شرکت هواپیمایی خصوصی ایرانی است، که دفتر مرکزی آن در تهران قرار دارد.

این شرکت هواپیمایی فعالیت خود را در سال 1371 آغاز نمودو سهام دار عمده آن مؤسسه خیریه مولی‌الموحدین می باشد.


همه چیز درباره هواپیمایی ماهان

نام ماهان ایر برگرفته شده از ماهان شهری در نزدیکی کرمان و روزانه به 52 مقصد، در اروپا، آسیا و خاورمیانه، پروازهای مستقیم دارد.

سال ۱۳۷۸ اولین هواپیمای ایرباس ای۳۰۰ به ناوگان هواپیمایی ماهان ملحق گردید و در سال ۱۳۷۹ به عضویت در انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی (یاتا) پیوست.

در سال ۱۳۸۴ با ورود ۴ فروند ایرباس ای۳۲۰ به ناوگان ماهان وارد گردید و این شرکت به تنها شرکت هواپیمایی دارنده ناوگان مدرن در ایران تبدیل شد.

در سال ۱۳۸۷ پروازهای برنامه‌ای به شهر استانبول از تهران برقرار گردید. ماهان توانست پروازهای تهران ، دبی را به سه پرواز روزانه در سال ۱۳۸۸ افزایش دهد .

همچنین باشگاه مسافرین به نام باشگاه ماهان راه‌اندازی شد و تعداد کارکنان ماهان از مرز ۳۰۰۰ نفر گذشت.

برند هواپیمایی ماهان در سال ۱۳۹۲ در دهمین جشنواره ملی قهرمانان صنعت ایران به عنوان یکی از ۱۰۰ برند برتر ایران شناخته شد.مقالات مرتبط
هواپیمایی ایران ایر

هواپیمایی ایران ایر

مشاهده

هواپیمایی ایران ایر

ایران ایردر سال ۱۳۴۰ تحت نام هواپیمایی ملی ایران تأسیس شد و تا سال ۱۳۶۰نیز با این نام به فعالیت ادامه داد ودر سال ۱۳۶۰ نام آن به هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تغییر پیدا کرد، اگرچه نام رسمی بین‌المللی این شرکت از آغاز تاکنون؛ ایران ایر بوده است. ساختمان مرکزی ایران ایر در فرودگاه بین‌المللی مهرآباد، تهران قرار دارد