safarafarin
هواپیمایی ایران ایر

ایران ایردر سال ۱۳۴۰ تحت نام هواپیمایی ملی ایران تأسیس شد و تا سال ۱۳۶۰نیز با این نام به فعالیت ادامه داد ودر سال ۱۳۶۰ نام آن به هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تغییر پیدا کرد، اگرچه نام رسمی بین‌المللی این شرکت از آغاز تاکنون؛ ایران ایر بوده است.

ساختمان مرکزی ایران ایر در فرودگاه بین‌المللی مهرآباد، تهران قرار دارد


همه چیز درباره هواپیمایی ایران ایر

در روز ۲۴ فوریه سال ۱۹۶۲، دو شرکت ایرانین ایرویز و پرشین ایرسرویسز با یکدیگر شرکت هواپیمایی ملی ایران (هما) با نام بین‌المللی ایران ایر تاسیس کردند.

هما پروازهای خود را با بهره‌گیری از هواپیماهای داگلاس دی سی ۳، دی سی ۶، ویکرز ویسکونت و آورویورک آغاز نمود و در سال ۱۹۴۶ به عضویت کامل یاتا در آمد.

با شروع دهه ۱۹۷۰ عصر طلایی هما نیز آغاز گشت. در سال ۱۹۷۱ تعدادی بوئینگ ۷۳۷– ۱۰۰ و در سال ۱۹۷۴ تعدادی بوئینگ ۷۲۷– ۲۰۰ وارد ناوگان شرکت شد.

گروه هتل‌های هما یکی از شرکت‌های تابعه ایران ایر به شمار می‌رود. این شرکت اداره مجموعه‌ای از هتل‌های پنج ستاره را در شهرهای بزرگ ایران از جمله تهران، شیراز، بندرعباس و مشهد را برعهده دارد.مقالات مرتبط
هواپیمایی امارات

هواپیمایی امارات

مشاهده

هواپیمایی امارات

دفتر مرکزی شرکت هواپیمایی امارات در شهر دبی قرار دارد و پروازهای منظم روزانه ای را از دبی به اقصی نقاط دنیا در خاورمیانه، خاور دور، اروپا، آفریقا، شبه قاره هند، جنوب شرق آسیا و آمریکای شمالی دارد.بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی در خاورمیانه هواپیمایی امارات است.