safarafarin
هفت دریاچه ریلا در بلغارستان

بلغارستان طبیعت فوق العاده ای دارد به طوری که برخی از افراد تور بلغارستان را به منظور بهره بردن از جاذبه های طبیعی و بکر انتخاب می کنند یکی از این جاذبه ها ، هفت دریاچه ریلا در بلغارستان (Seven Rila Lakes) است که با محیطی آرام و زیبائی های نفس گیر نظر گردشگران بسیاری را به خود جلب نموده است برای آشنائی بیشتر با این منطقه با سفر آفرین همراه باشید .


درباره هفت دریاچه بلغارستان

هفت دریاچه ریلا در بلغارستان به عنوان یکی از دیدنی های طبیعی در شمال غربی کوه ریلا واقع شده اند و هر دریاچه نامی منطبق بر مهمترین خصوصیت های خود دارد . در این کشور جاذبه های طبیعی در کنار دیدنی های تاریخی نقش موثری در جذب گردشگر دارند و با جذابیت های بی اندازه خود می توانند هر بیننده ای را خیره سازند . در واقع هفت دریاچه ریلا گروهی از دریاچه های یخی هستند که بین ارتفاع 2100 تا 2500 متر از سطح دریا قرار گرفته اند در این مجموعه دریاچه ها یکی بالای دیگری واقع شده و توسط یک جریان کوچک و یا آبشار کوچک به هم متصل شده اند . هفت دریاچه از زیباترین جاذبه های گردشگری بلغارستان می باشد که در تمام ایام سال به آسانی قابل بازدید نیست و بهترین زمان برای مراجعه به این منطقه و لذت بردن از چشم اندازهای بی نظیر آن فصل تابستان می باشد چرا که در ماه های جولای و آگوست دمای هوا به بیش از 10 درجه صعود می کند و احتمال طوفان ناگهانی کمتر است گاهی دریاچه ها حتی تا ماه اکتبر یخ زده هستند و تا قبل ژوئن ذوب نمی گردند ضخامت این یخ در زمستان ممکن است به بیش از 2 متر نیز برسد . به دلیل قرارگیری هفت دریاچه ریلا در ارتفاعات کوه ، رفتن به آن به آسانی ممکن نیست لذا یک آسانسور اسکی در این ناحیه تعبیه شده که به شما کمک خواهد نمود تا از شیب های شدید کوه بالا بروید در طول مسیر نیز می توانید از مناظر اطراف بهره برده و نمایشی فوق العاده از طبیعت بکر تماشا نمائید .


اطلاعاتی در مورد هفت دریاچه ریلا در بلغارستان

همانگونه که بیان شد هفت دریاچه ریلا گروهی از دریاچه های یخی هستند که در کوه های ریلا واقع شده اند و به عنوان یکی از دیدنی های بلغارستان با محیطی بکر ، طبیعتی فوق العاده و چشم اندازهای زیبا برای اکثر افراد جذاب و دلربا هستند گردشگران تور بلغارستان سعی می کنند حتما سفری به این منطقه داشته باشند تا از زیبائی های طبیعی آن لذت ببرند .دریاچه های این منطقه برحسب ارتفاع از بالا به پایین عبارتند از :

• Salzata یا اشک با ارتفاع 2535 متر ، 0.7 هکتار مساحت ، 4.5 متر عمق ، آب های شفاف و دید عمیق

• Okoto یا چشم با شکل تقریبا بیضی ، ارتفاع 2440 متر ، 6.8 هکتار مساحت و 37.5 متر عمق (عمیق ترین دریاچه)

• Babreka یا کلیه سواحلی با شیب تند ، 2.282 متر ارتفاع ، 8.5 هکتار مساحت و 28 متر عمق

• Bliznaka یا دوقلو با 2243 متر ارتفاع ، 9.1 هکتار مساحت (بزرگترین دریاچه) و 27.5 متر عمق

• Trilistnika با سه پره با شکلی نامنظم ، سواحل کم شیب ، 2216 متر ارتفاع ، 2.6 هکتار مساحت و 6.5 متر عمق

• Ribnoto ezero یا دریاچه ماهی با 2184 متر ارتفاع ، 3.5 هکتار مساحت و 2.5 متر عمق (کم عمق ترین دریاچه)

• Dolnoto ezero یا دریاچه پایین با 2095 متر ارتفاع ، 5.9 هکتار مساحت و 11 متر عمقمقالات مرتبط
باغ دریایی وارنا در بلغارستان

باغ دریایی وارنا در بلغارستان

مشاهده

باغ دریایی وارنا در بلغارستان

شهر زیبای وارنا در قسمت شرقی بلغارستان و در کرانه های غربی دریای سیاه واقع شده و با تفرجگاه های ساحلی متعدد ، آب و هوای مطلوب ، جاذبه های تاریخی و طبیعی ، چشم انداز های خیره کننده و طبیعت فوق العاده به یکی از شهرهای توریستی اروپای شرقی تبدیل شده است . این شهر که از بزرگترین شهرهای بلغارستان محسوب می شود به شهر ماسه های طلایی شهرت یافته و با امکانات تفریحی و گردشگری متنوع محلی مناسب برای تفریح و استراحت مسافران تور بلغارستان فراهم نموده است . آشنایی با دیدنی های وارنا به شما کمک خواهد نمود تا سفری دلچسب را تجربه نمائید پس با همراه باشید تا با باغ دریایی وارنا در بلغارستان آشنا گردید .

صومعه تاریخی ریلا در بلغارستان

صومعه تاریخی ریلا در بلغارستان

مشاهده

صومعه تاریخی ریلا در بلغارستان

بلغارستان با پیشینه ای غنی از تاریخی ترین کشورهای اروپایی است که سایت های باستانی متنوعی را در خود گنجانده است به طوری که برخی از آن ها با قدمتی هزاران ساله نمایشی از تاریخ و فرهنگ گذشتگان ارائه می دهند هر چند که ممکن است با گذشت زمان بخش هایی از بنای اولیه از بین رفته باشد ولی با بازسازی هایی که بر روی ان ها انجام گرفته تاکنون حفظ و نگهداری شده اند . صومعه تاریخی ریلا در بلغارستان یکی از این ابنیه هاست که گوشه ای از تاریخ مردمان ان را بازگو می کند در ادامه شما را با این مکان آشنا می سازیم .

کلیسای تاریخی بویانا در بلغارستان

کلیسای تاریخی بویانا در بلغارستان

مشاهده

کلیسای تاریخی بویانا در بلغارستان

بلغارستان بناهای تاریخی متعددی را در خود جای داده که هر کدام با ویژگی های منحصر به فرد و جذابیت های خیره کننده بسیار چشم نواز هستند و حتی برخی از آن ها در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند یکی از این بناها ، کلیسای تاریخی بویانا در بلغارستان می باشد که با نقاشی های نفیسی که بر روی دیوارهای آن ترسیم شده است می تواند برای هر یک از گردشگران تور بلغارستان جذاب باشد در ادامه توضیحاتی در مورد این کلیسای ارتدوکس داده می شود .

شهر تاریخی نسبار در بلغارستان

شهر تاریخی نسبار در بلغارستان

مشاهده

شهر تاریخی نسبار در بلغارستان

بلغارستان به داشتن کلیساهای متعدد ، بناهای کهن با سبک های معماری فوق العاده و جاذبه های باستانی مشهور است و در شهرهای آن آثاری متنوع از دوران گذشته به چشم می خورد که هر یک با جذابیت های خیره کننده می تواند برای گردشگران جالب باشد . یکی از این جاذبه ها شهر تاریخی نسبار در بلغارستان است که با قدمتی زیاد و پیشینه ای غنی در زمان حکومت روم شرقی از قدرت های زمان محسوب می شد در ادامه توضیحاتی در مورد این شهر داده می شود .

پارک آبی وارنا

پارک آبی وارنا

مشاهده

پارک آبی وارنا

وارنا شهری است با سواحل تمیز و امکانات گردشگری متنوع که هر مسافری را می تواند راضی سازد . در این شهر گردشگران با جاذبه های تاریخی و طبیعی متنوعی روبرو خواهند شد که هر کدام با ویژگی های منحصر به فردی که دارند می توانند برای هر کسی جذاب باشند . پارک آبی وارنا از جمله مکان های تفریحی است که به طور حتم گردشگران مراجعه به آن را از دست نخواهند داد در زیر اطلاعاتی در مورد این پارک آمده است با ما همراه باشید .

صومعه آلادژا وارنا

صومعه آلادژا وارنا

مشاهده

صومعه آلادژا وارنا

بلغارستان در قسمت غربی دریای سیاه واقع شده و از کشورهای تاریخی در قاره اروپا می باشد . وارنا از شهرهای مهم و توریستی این کشور است و عمده شهرت ان نیز به دلیل تفرجگاه ساحلی گلدن سندز می باشد هر چند که وجود جاذبه های تاریخی نیز بی تاثیر نبوده و تاریخ دوستان زیادی را به سوی خود جذب می کند از جمله این دیدنی ها می توان به صومعه آلادژا وارنا (Aladzha Monastery) اشاره نمود که یکی از ساخته های باستانی مربوط به قرون وسطی است . برای آشنایی بیشتر با این جاذبه تاریخی با سفر آفرین همراه باشید .

آکواریوم وارنا

آکواریوم وارنا

مشاهده

آکواریوم وارنا

وجود سواحل شنی ، آب و هوای مساعد ، تفریحات متنوع ، جاذبه های تاریخی ، طبیعت چشم نواز و ... سبب شده تا افراد بسیاری وارنا را برای سفر و تعطیلات انتخاب کنند . این شهر در کرانه های غربی دریای سیاه و در بخش شرقی بلغارستان واقع شده و از مهمترین شهرهای این کشور به شمار می آید . آکواریوم وارنا (Varna Aquarium) این فرصت را فراهم می کند تا در محیطی آرام بتوانید ماهی ها و دنیای زیبای آن را ببینید برای آشنایی بیشتر با این مکان با سفر آفرین همراه باشید .

تورهای مرتبط
,4 شب و 5 روز
تا پایان دسامبر