safarafarin
مینی سیام مجموعه ای مینیاتوری در پاتایا

پاتایا است و جذابیت های بی شمار ، سواحل فوق العاده و امکانات گردشگری متنوع . در این شهر ساحلی تفریحات آبی و سرگرمی های شبانه حرف اول را می زنند و همچنین موزه ها و دیدنی های قدیمی و جدید جلوه خاصی به آن بخشیده اند . پاتایا در ساحل شرقی خلیج تایلند واقع شده و با آب های آبی و دنیای رنگارنگ زیر آب هر ساله مقصد گردشگرانی است که به منظور استراحت و تفریح تور تایلند را انتخاب کرده اند . از میان جاذبه های متنوعی که در این شهر وجود دارد در ادامه مینی سیام مجموعه ای مینیاتوری در پاتایا را معرفی می کنیم .


درباره مینی سیام پاتایا

مینی سیام مجموعه ای مینیاتوری در پاتایا است که نمونه هایی کوچک از آثار ارزشمند جهان را عرضه کرده و امکان گردش به دور دنیا را در مدت زمانی کوتاه فراهم می کند . این پارک زیبا با نمونک های مختلف و گرانبها طرفداران زیادی دارد و در بخش شمالی شهر پاتایا واقع شده است این مجموعه که از برترین جاذبه های گردشگری پاتایا می باشد در انتهای جاده سوخومویت واقع شده و ماکت های به نمایش در آمده در آن به دست توانمند هنرمندان تایلندی و به اندازه ای 25 برابر کوچکتر از اندازه واقعی شان ساخته شده اند در کنار هر بنا تابلویی نصب شده که اطلاعاتی جامع و کامل در مورد اثر در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهد . جالب است بدانید که مینی سیام پاتایا سالانه حدود 10 میلیون مراجعه کننده دارد که برای دیدن معروف ترین جاذبه های گردشگری جهان به این مکان شگفت انگیز می آیند .


دیدنی های مینی سیام پاتایا

همانگونه که بیان شد مینی سیام مجموعه ای مینیاتوری در پاتایا است که با داشتن بیش از 100 ماکت از شناخته ترین جاذبه های گردشگری تایلند به شمار می رود . این مجموعه از لحاظ وسعت و تعداد آثار ارزشمند در رتبه سوم جهان قرار دارد و رتبه های اول و دوم در اختیار پارک های مینیاتوری هلند و تایوان می باشد . پارک مینی سیام دارای دو قسمت است که یکی مربوط به اثار تاریخی تایلند و دیگری اروپای کوچک است که شامل ماکت های مینیاتوری از ساختمان های مهم اروپا ، ایالات متحده آمریکا و دیگر نقاط جهان می باشد قابل ذکر است که این دو قسمت توسط رودخانه ای کوچک از یکدیگر جدا شده اند . مینی سیام یا تایلند کوچک دهکده ای جهانی است که دیدنی های شرق تا غرب و جنوب تا شمال را در خود جای داده و مکانی مناسب برای آشنایی با جاذبه های جهان را فراهم نموده است . گرند پالاس ، معبد فانوم رانگ ، معبد سپیده دم ، معبد بودای زرین ، سالن آنانتاساماخوم ، پل رودخانه کوای ، معبد ماهاتات سوخوتای ، شهر آیوتایا و … از ماکت هایی هستند که در بخش تایلند این مجموعه به نمایش گذاشته شده اند و برج ایفل ، کاخ کرملین ، کاخ الیزه ، برج پیزا ، طاق نصرت ، کولوسئوم ایتالیا ، بهشت آلتار پکن ، برج لندن ، مجسمه آزادی نیویورک ، تخت جمشید و … از اثار ارائه شده در قسمت اروپای کوچک هستند .


ساعت کاری و بلیط مینی سیام تایلند

پارک مینیاتوری مینی سیام پاتایا بیش از 30 سال پیش در منطقه Banglamung در فضایی به مساحت 46400 متر مربع شروع به کار کرد و بنای یادبود دمکراسی بانکوک ، اولین ماکتی بود ساخته شد و پس از آن به تدریج دیگر نمونه ها به بهره برداری رسید . مینی سیام هر روز از 7 صبح تا 10 شب پذیرای علاقه مندان است و هزینه ورودی آن برای بزرگسالان 250 بات و برای کودکان 120 بات می باشد البته این مبلغ مربوط به گردشگران خارجی تور پاتایا است و تایلندی ها با ارائه کارت شناسائی مبلغ کمتری پرداخت خواهند کرد .مقالات مرتبط
شهر ساحلی پاتایا

شهر ساحلی پاتایا

مشاهده

شهر ساحلی پاتایا

پاتایا یکی از زیباترین شهرهای ساحلی کشور تایلند است که در ساحل شرقی خلیج تایلند واقع شده.

موزه بطری های شیشه ای(پاتایا)

موزه بطری های شیشه ای(پاتایا)

مشاهده

موزه بطری های شیشه ای(پاتایا)

موزه هنری بطری های شیشه ای که با نام( The Bottle Art Museum ) شامل بیش از 300 نوع اثر هنری دست ساز درون بطری های شیشه ای است.

مراکز خرید معروف پاتایا

مراکز خرید معروف پاتایا

مشاهده
پارک پاتایا و پارک آبی Water Park

پارک پاتایا و پارک آبی Water Park

مشاهده

پارک پاتایا و پارک آبی Water Park

پارک پاتایا که در شمال ساحل جومتین پاتایا قرار دارد