safarafarin
میدان آزادی تفلیس

مجسمه جرجیس در میدان آزادی که در سال 1918 نامگذاری شد.میدان آزادی در گذشته ، برای اولین بار "میدان بریا"، و سپس "میدان لنین" محل اول میدان آزادی در سال 1918 نامگذاری شد، در طول پایه و اساس اولین جمهوری گرجستان پس از فروپاشی امپراتوری روسیه ، در مرکز تفلیس در انتهای شرقی Rustaveli خیابان واقع شده است.


میدان آزادی

میدان آزادی شاهد بسیاری اتفاقات شهر بوده است. در سال 1907 سرقت از بانک ، تظاهرات مختلف توده جمله کسانی که برای استقلال گرجستان (از اتحاد جماهیر شوروی)، انقلاب رز، و دیگران بوده است، در سال 2005 میدان آزادی محل که در آن رئیس جمهور ایالات متحده جورج دبلیو بوش و میخائیل ساکاشویلی رئیس جمهور گرجستان یک جمعیت از حدود 100،000 نفر در جشن 60 سالگرد به مناسبت پایان جنگ جهانی دوم قرار گرفت،در مجاور میدان آزادی سمت شمال فضای باز کوچک با یک فواره و یک مجسمه نیم تنه از الکساندر پوشکین است.

که نزدیک کمونیست معروف کموسیمون پتروسیان یک بار به خاک سپرده شد، اما در طول حکومت استالین باقی مانده خود را به محل نامعلومی منتقل کردند.

-تالار شهر تفلیس در میدان واقع شده است.

-ساختمان های دیگر عبارتند از بانک مرکزی گرجستان دفتر مرکزی سابق وTiblisi بین المللی ماریوت. مربع را نیز به اداره دولتی محلی قدیمی تفلیس زیاد دارد.


مربع شش خیابان

Rustaveli خیابان، پوشکین خیابان، Leselidze خیابان، شالوا Dadiani خیابان، Galaktion خیابان، و Leonidze خیابان: انشعاب از این مربع شش خیابان هستند.مقالات مرتبط
تورهای مرتبط