safarafarin
موزه ملی تاریخ بلغارستان

تور بلغارستان به نسبت دیگر تورهایی که به مقصد کشورهای اروپایی برگزار می گردند از قیمت مناسب تری برخوردار می باشد لذا هر ساله تعدادی از ایرانیان این کشور زیبا را برای سفر انتخاب می کنند . در این کشور گزینه های مختلفی برای دیدن وجود دارد از موزه ها و بناهای تاریخی متعدد گرفته تا طبیعت زیبا و پستی و بلندی های فوق العاده . با ما همراه باشید تا با موزه ملی تاریخ بلغارستان (National Historical Museum Bulgaria) به عنوان یکی از دیدنی های این کشور آشنا گردید .


درباره موزه ملی تاریخ در صوفیه بلغارستان

موزه ملی تاریخ بلغارستان یکی از بزرگترین موزه های موجود در این کشور اروپایی است که با بیش از 40 سال قدمت در شهر صوفیه واقع شده و آثاری ارزشمند را به نمایش گذاشته است . تاریخ تاسیس موزه ملی تاریخ صوفیه به 5 می سال 1973 بر می گردد و به عنوان کلکسیونی پربار هر ساله مورد بازدید گردشگران بسیاری از داخل بلغارستان و دیگر کشورهای جهان قرار می گیرد . این موزه که از جاذبه های گردشگری بلغارستان به شمار می آید یکی از بزرگترین موزه های منطقه بالکان بوده و در اطراف شهر صوفیه در منطقه بویانا قرار گرفته است . این موزه می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای گردشگران تور بلغارستان برای آشنایی با چگونگی زندگی گذشتگان و تاریخ پر فراز و نشیب این کشور باشد .


جذابیت های موزه ملی تاریخ صوفیه

امروزه موزه ملی تاریخ بلغارستان در منطقه ای به نام بویانا در حوالی پایتخت واقع شده و به عنوان یکی از برترین جاذبه های گردشگری صوفیه ، آثاری نفیس و ارزشمند را در خود جای داده است . موزه ملی تاریخی بویانا در سال 2000 میلادی به محل اقامت سابق دیکتاتور و آخرین رهبر کمونیست ، تئودور ژیوکف منتقل شد تا در مکانی مناسب پذیرای علاقه مندان باشد . این موزه بزرگ حدود 650 هزار اثر از ادوار مختلف را در معرض دید عموم قرار داده و علاوه بر چندین سالن برای ارائه آثار متعدد دارای بخش های دیگری چون رختکن ، بوفه ، کتابخانه و فروشگاهی برای خرید سوغاتی می باشد . در این مجموعه کارشناسانی متبحر به کار گرفته شده تا به طور کاملا حرفه ای به مرمت آثار تاریخی پرداخته و با مطالعه بر روی آن ها از صحت ادعاهای گذشته اطلاع یابند .در موزه National Historical اشیایی از سال های پیش از میلاد تا کنون به نمایش در آمده و هدف از تاسیس این موزه ارائه یک دیدگاه جامع از تاریخ بلغاری از پیش از تاریخ تا به حال بوده است در واقع گردشگران تور بلغارستان با مراجعه به این مجموعه می توانند اشیایی از تمام دوران تاریخ بلغاری از پارینه سنگی تا دوران مدرن را مشاهده نمایند . در موزه ملی تاریخ اشیایی مرتبط با باستان شناسی ، هنرهای زیبا ، تاریخ و مردم شناسی به چشم می خورد که برای علاقه مندان به موزه ها بسیار جالب و جذاب خواهد بود .


ساعت کاری و بلیط بازدید از موزه ملی تاریخی بلغارستان

این کلکسیون جالب در تمامی روزهای سال به غیر از تعطیلات عمومی شامل 1 ژانویه ، عید پاک و 24 و 25 دسامبر باز است و علاقه مندان می توانند به آن مراجعه کنند . این موزه در روزهای تابستان (آوریل - اکتبر) از 9:30 صبح تا 18 عصر و در روزهای زمستان (نوامبر تا مارس) از 9 صبح تا 17:30 بعد از ظهر پذیرای مراجعه کنندگان می باشد . هزینه ورودی به موزه برای بزرگسالان 10 لوا ، برای دانش آموزان 1 لوا ، برای بزرگسالان همراه با کودک 3 لوا و برای کودکان بالای 7 سال 1 لوا می باشد .مقالات مرتبط
تورهای مرتبط
,4 شب و 5 روز
تا پایان دسامبر