safarafarin
موزه ملی باستان شناسی صوفیه

گردشگران تور بلغارستان با مراجعه به موزه های این کشور می توانند با تاریخ ، فرهنگ و پیشینه پربار آن آشنا شده و سیری در تاریخ داشته باشند . یکی از موزه های دیدنی این کشور موزه ملی باستان شناسی صوفیه (National Archaeological Museum Sofia) است که در ادامه به معرفی آن پرداخته شده است . با ما همراه باشید .


درباره موزه ملی باستان شناسی بلغارستان

موزه ملی باستان شناسی صوفیه در مرکز پایتخت بلغارستان واقع شده و با چندین سالن مملو از آثار دیدنی ، زیر نظر آکادمی علوم بلغارستان اداره می گردد . موزه ملی باستان شناسی در بزرگترین و قدیمی ترین مسجد عثمانی موجود در صوفیه راه اندازی شده و اشیا و اثاری نفیس از ادوار مختلف به نمایش گذاشته است . این موزه که از جاذبه های گردشگری بلغارستان به شمار می آید بیش از یک قرن قدمت داشته و در سال 1905 میلادی به طور رسمی افتتاح شده است . عملیات ساخت مسجدی که امروزه این موزه در آن برپاست در سال 1451 زیر نظر ولی محمود پاشا آغاز شد اما با مرگ وی در سال 1474 بهره برداری از این مسحد به تعویق افتاد تا اینکه در سال 1494 بعد از گذشت 43 سال این مسجد عثمانی تکمیل شد .


بخش های مختلف موزه باستان شناسی صوفیه

موزه ملی باستان شناسی بلغارستان با 5 سالن نمایشگاهی از جاذبه های گردشگری صوفیه محسوب می گردد و شامل سالن مرکزی ، پیش از تاریخ ، قرون وسطی ، خزانه و یک نمایشگاه موقت ویژه می باشد . سالن ماقبل تاریخ در طبقه پایین بال شمالی واقع شده و مجموعه ای از اقلام مربوط به 1600000 سال تا 1600 سال قبل از میلاد مسیح را به نمایش گذاشته است . این کلکسیون شامل یافته های مختلف از غارهای مختلف بلغارستان ، ابزارهای استفاده شده توسط انسان های اولیه ، نقاشی ها ، سرامیک های ساده ، آیتم های آیینی و بسیاری دیگر می باشد . در حالت کلی این سالن به دوره های پارینه سنگی ، نوسنگی ، چالکلیتیک و عصر برنز تقسیم بندی شده است .سالن خزانه در بخش شرقی ساختمان قرار گرفته و آثاری از اواخر دوره برنز تا دوره باستان در آن جای داده شده است . گنجینه های Valchitran و Lukovit که از مشهورترین گنجینه های بلغاری هستند در این بخش قرار گرفته اند . سالن اصلی در طبقه اول ساختمان اصلی واقع شده و میزبان مجموعه ای از اقلام گوناگون از تراس باستان ، یونان و روم تا قرون وسطی است . قسمت قرون وسطایی نیز طبقه دوم ساختمان اصلی را به خود اختصاص داده و شامل یک گالری از کتاب های قرون وسطی ، کارهای چوبی ، نقاشی ، اشیاء فلزی و موارد دیگر از این دوران می باشد .


ساعت کاری و بلیط موزه ملی باستان شناسی شهر صوفیه

موزه National Archaeological بلغارستان به عنوان یکی از دیدنی های صوفیه ، در بخش مرکزی این شهر واقع شده و روزهای دوشنبه تعطیل می باشد . این موزه از ماه می تا اکتبر از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر و از ماه نوامبر تا آوریل از ساعت 10 صبح تا 5 بعد از ظهر پذیرای مراجعه کنندگان است و گردشگران تور بلغارستان برای بازدید از این مجموعه ارزشمند باید بلیط تهیه کنند . مبلغ بلیط ورودی برای بزرگسالان 10 لوا ، برای دانش آموزان 2 لوا و برای افراد با معلولیت جسمی رایگان می باشد .مقالات مرتبط
پارک ملی و کوهستانی ویتوشا در صوفیه

پارک ملی و کوهستانی ویتوشا در صوفیه

مشاهده

پارک ملی و کوهستانی ویتوشا در صوفیه

پیشینه غنی شهر صوفیه سبب شده تا این شهر میزبان دوستداران فرهنگ ، هنر و تاریخ باشد و از گردشگران بسیاری پذیرایی کند . صوفیه از شهرهای غربی بلغارستان است و جاذبه های بی نظیری اعم از پدیده های طبیعی و دیدنی های تاریخی را در خود گنجانده است پارک ملی و کوهستانی ویتوشا در صوفیه یکی از جاذبه های طبیعی است که مملو از چشم اندازهای چشم نواز و زیبایی های خیره کننده می باشد در ادامه شما را با این پارک ملی بلغارستان آشنا می سازیم .

کلیسای سنت جورج در صوفیه

کلیسای سنت جورج در صوفیه

مشاهده

کلیسای سنت جورج در صوفیه

دین اکثریت مردم بلغارستان مسیحیت است و در سطح شهرهای آن کلیساهای متعددی برای عبادت و دعا ساخته شده است که برخی از آن ها قدمتی چند صد ساله دارند و از قدیمی ترین کلیساهای اروپا محسوب می گردند . کلیسای سنت جورج در صوفیه (Church of St. George Sofia) یکی از این اماکن مقدس است که تا کنون به خوبی حفظ شده است برای آشنایی بیشتر با این کلیسا با سفر آفرین همراه باشید .

پارک بورسوا گاردینا در صوفیه

پارک بورسوا گاردینا در صوفیه

مشاهده

پارک بورسوا گاردینا در صوفیه

صوفیه به مانند پایتخت دیگر کشورها ، جاهای زیادی برای دیدن دارد که گردشگران با شرکت در تور بلغارستان می توانند از این جاذبه ها بازدید کنند و لذت ببرند . باغ بورسوی یا پارک بورسوا گاردینا در صوفیه (Park Borisova gradina Sofia) با قدمتی بیش از 130 سال دارای درخت هایی سر به فلک کشیده است و امکانات متنوعی در ان گنجانده شده است . برای آشنایی بیشتر با بورسوا گاردینا با سفر آفرین همراه باشید .

باغ وحش صوفیه

باغ وحش صوفیه

مشاهده

باغ وحش صوفیه

چند سالی است که تور بلغارستان در میان علاقه مندان به سفر محبوبیت یافته و سالانه گردشگران بسیاری برای تفریح ، لذت بردن از تعطیلات و دیدن جاذبه های مختلف به این کشور سفر می کنند . در صوفیه پایتخت بلغارستان ، اماکن دیدنی متنوعی وجود دارند که بازدید از آن ها به گردشگران کمک می کند که سفری مطلوب داشته باشند . با سفر آفرین همراه باشید تا با باغ وحش صوفیه (Zoo Sofia Bulgaria) به عنوان یکی از مجموعه های جذاب آشنا گردید .

میدان شاهزاده الکساندر باتنبرگ صوفیه

میدان شاهزاده الکساندر باتنبرگ صوفیه

مشاهده

میدان شاهزاده الکساندر باتنبرگ صوفیه

در شهر صوفیه نیز همانند دیگر شهرهای جهان میادین مختلفی وجود دارد که تعدادی از میدان ها به سبب قدمت ، اندازه ، ویژگی های ظاهری ، موقعیت مکانی و یا حتی سازه ای که در ان ها تعبیه شده از بقیه موارد مشهور تر بوده و اغلب گردشگران بسیاری به خود می بینند . یکی از این میادین ، میدان شاهزاده الکساندر باتنبرگ صوفیه (Prince Alexander of Battenberg Square) است که به سبب اندازه بزرگش شهرت یافته است . با سفر آفرین تا انتها همراه باشید تا در مورد موقعیت و تاریخچه این میدان بیشتر بدانید .

گالری هنر ملی بلغارستان

گالری هنر ملی بلغارستان

مشاهده

گالری هنر ملی بلغارستان

در کشور اروپایی بلغارستان علی الخصوص صوفیه چندین موزه و گالری هنری وجود دارد که علاقه مندان به هنر و تاریخ با مراجعه به آن ها می توانند طیف گسترده ای از آثار نفیس و ارزشمند را شاهد باشند . گالری هنر ملی بلغارستان (National Art Gallery Bulgaria) یکی از این اماکن دیدنی است که در بخش مرکزی صوفیه واقع شده و هزاران قطعه از هنر بلغاری را به نمایش گذاشته است . اگر تمایل دارید در مورد این گالری هنری بیشتر بدانید با سفر آفرین تا انتها همراه باشید .

مسجد بانیا باشی صوفیه

مسجد بانیا باشی صوفیه

مشاهده

مسجد بانیا باشی صوفیه

در زمانی که عثمانی ها بر کشور بلغارستان تسلط داشتند بناهای مختلفی در این کشور احداث نمودند که امروزه این بناها به عنوان یادگاری از سبک معماری عثمانی مورد توجه گردشگران قرار می گیرند . مسجد بانیا باشی صوفیه (Banya Bashi Mosque Sofia) یکی از این ابنیه تاریخی است که دارای موقعیتی مناسب در قلب صوفیه می باشد . با سفر آفرین همراه باشید تا این مسجد را بهتر بشناسید .

سیتی گاردن صوفیه

سیتی گاردن صوفیه

مشاهده

سیتی گاردن صوفیه

با توجه به اینکه سفر به بلغارستان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی هزینه ای مناسب تر به همراه دارد سالانه تعدادی از ایرانیان عزیز این کشور را به عنوان مقصد سفر خارجی خود انتخاب می کنند تا علاوه بر استفاده از طبیعت رویایی و امکانات مناسب گردشگری آن از بناهای باستانی و اماکن تاریخی نیز دیدن فرمایند . شهر صوفیه دارای گزینه های مختلفی برای دیدن و تجربه کردن می باشد که گردشگران با توجه به علاقه و سلیقه خود می توانند بازدید برخی از آن ها را در برنامه سفر خود قرار دهند . سیتی گاردن صوفیه (City Garden Sofia) از قدیمی ترین پارک های پایتخت بلغارستان است که در ادامه به معرفی آن پرداخته شده است . با ما همراه باشید تا با یکی از دیدنی های صوفیه آشنا گردید .

تئاتر ملی ایوان وازوف صوفیه

تئاتر ملی ایوان وازوف صوفیه

مشاهده

تئاتر ملی ایوان وازوف صوفیه

صوفیا یا صوفیه به عنوان پایتخت بلغارستان هر ساله از گردشگرانی میزبانی می کند که برای دیدن جاذبه های مختلف به این شهر سفر کرده اند . تئاتر ملی ایوان وازوف صوفیه (Ivan Vazov National Theater Sofia) از جمله اماکنی است که به سبب برنامه های جذاب و سبک معماری زیبای خود مورد توجه واقع شده است . با ما همراه باشید تا در مورد این تالار تئاتر بیشتر بدانید .

موزه ملی تاریخ بلغارستان

موزه ملی تاریخ بلغارستان

مشاهده

موزه ملی تاریخ بلغارستان

تور بلغارستان به نسبت دیگر تورهایی که به مقصد کشورهای اروپایی برگزار می گردند از قیمت مناسب تری برخوردار می باشد لذا هر ساله تعدادی از ایرانیان این کشور زیبا را برای سفر انتخاب می کنند . در این کشور گزینه های مختلفی برای دیدن وجود دارد از موزه ها و بناهای تاریخی متعدد گرفته تا طبیعت زیبا و پستی و بلندی های فوق العاده . با ما همراه باشید تا با موزه ملی تاریخ بلغارستان (National Historical Museum Bulgaria) به عنوان یکی از دیدنی های این کشور آشنا گردید .

ساحل اسموکینی بلغارستان

ساحل اسموکینی بلغارستان

مشاهده

ساحل اسموکینی بلغارستان

کشور بلغارستان از بخش شرقی خود با دریای سیاه همسایه بوده و در کرانه های این دریای زیبا دارای سواحل شنی متعدد به همراه استراحتگاه هایی با امکانات مناسب می باشد . سوزوپل (Sozopol) به عنوان یک شهر ساحلی و باستانی ، گزینه های مختلفی برای ارائه به گردشگران دارد از سایت های تاریخی گرفته تا تفریحات مهیج آبی و رستوران هایی با غذاهای خوشمزه . لذا ترکیب تمامی این عوامل با هم سبب شده تا این شهر به یکی از محبوب ترین مناطق توریستی بلغارستان تبدیل گردد . در سوزوپل چندین ساحل شنی تمیز و زیبا وجود دارد که ساحل اسموکینی بلغارستان (Smokini Beach Bulgaria) یکی از آن هاست . با سفر افرین همراه باشید تا در مورد این منطقه بیشتر بدانید .

موزه ملی تاریخ نظامی بلغارستان

موزه ملی تاریخ نظامی بلغارستان

مشاهده

موزه ملی تاریخ نظامی بلغارستان

در بلغارستان علی الخصوص شهر صوفیه موزه های مختلفی وجود دارد که برخی از آن ها تخصصی بوده و به سبب نگهداری از آثار جالب و دیدنی از محبوبیت ویژه ای در میان بومیان و گردشگران تور بلغارستان برخوردار می باشند . یکی از این موزه های تخصصی ، موزه ملی تاریخ نظامی بلغارستان (National Museum of Military History Bulgaria) است که به جنگ افزارها و سخت افزارهای نظامی و همچنین دیگر متعلقات جنگی اختصاص یافته است . با سفر آفرین تا انتها همراه باشید تا اطلاعاتی مفید در مورد این موزه کسب کنید .

صومعه روژن در ملنیک بلغارستان

صومعه روژن در ملنیک بلغارستان

مشاهده

صومعه روژن در ملنیک بلغارستان

بلغارستان یکی از مقاصد ایده آل برای سفرهای خارجی است چرا که علاوه بر مناسب بودن قیمت تور بلغارستان ، این کشور دارای طبیعتی زیبا ، سواحل شنی تمیز در کرانه های دریای سیاه ، بناهای تاریخی و باستانی متعدد ، مراکز تفریحی و امکانات مناسب گردشگری است و با توجه به این گزینه ها هر ساله گردشگران بسیاری به این کشور اروپایی سفر می کنند . یکی از ابنیه قدیمی و دیدنی این کشور ، صومعه روژن در ملنیک بلغارستان (Rozhen monastery Bulgaria) است که امروزه به عنوان یادگاری از قرن سیزدهم مورد بازدید قرار می گیرد . با سفر آفرین همراه باشید تا در مورد این صومعه و شهر ملنیک بیشتر بدانید .

فرودگاه صوفیه

فرودگاه صوفیه

مشاهده

فرودگاه صوفیه

یکی از مواردی که قبل از سفر به کشورهای خارجی باید درباره اش تحقیق نمود فرودگاه شهر مقصد است چرا که فرودگاه اولین مکانی است که گردشگران به محض ورود به یک کشور در آن پای می گذراند . بلغارستان نیز به عنوان یکی از مقاصد گردشگری در قاره اروپا دارای چندین فرودگاه بین المللی است که فرودگاه صوفیه (Sofia Airport) اصلی ترین آن هاست . این فرودگاه یکی از پرترددترین فرودگاه های بلغارستان بوده و سالانه پروازهای متعددی به مقصد بسیاری از شهرهای داخلی و خارجی در ان انجام می پذیرد . اگر قصد دارید در تور بلغارستان شرکت کنید با سفر آفرین همراه باشید تا در مورد این پایانه هوایی بیشتر بدانید .

غار ماگورا در بلغارستان

غار ماگورا در بلغارستان

مشاهده

غار ماگورا در بلغارستان

در کشور بلغارستان جاذبه های طبیعی متنوعی وجود دارد که غارها از پرطرفدارترین این جاذبه ها هستند . برخی از غارهای بلغارستان به سبب داشتن زیبائی های درونی و یادگارانی از دوران ماقبل تاریخ شهرت یافته و در میان گردشگران از محبوبیت ویژه ای برخوردار می باشند . برای آشنایی با غار ماگورا در بلغارستان (Magura Cave Bulgaria) که یکی از بزرگترین غارهای این کشور می باشد با سفر آفرین همراه شوید .

تورهای مرتبط
,4 شب و 5 روز
تا پایان دسامبر