safarafarin
موزه شانگهای

امروزه شانگهای به دلیل پیشرفت های روزافزونی که در زمینه اقتصاد و توسعه شهری در دهه های اخیر تجربه نموده در جهان زبانزد گشته و سالانه مسافران زیادی به منظور کار و یا تفریح به این شهر سفر می کنند . قصدتان از سفر به شانگهای هر چه باشد حتما خواهید توانست بخشی از زمان خود را به دیدن جاذبه های ان اختصاص دهید موزه شانگهای (Shanghai Museum) یکی از این اماکن دیدنی است که بازدید از آن توصیه می گردد برای آشنائی بیشتر با این موزه با سفر آفرین همراه باشید .


درباره موزه پربار شانگهای

موزه شانگهای به دلیل تنوع اثار نگهداری شده در آن از برترین موزه های این شهر به شمار می آید و با بخش ها و گالری های مختلف مملو از دیدنی های جذاب از ادوار گذشته می باشد . این موزه غنی از پربازدیدترین موزه های چین و برترین دیدنی های شانگهای به شمار می آید و سالانه گردشگران زیادی به منظور آشنایی با آثار نفیس تاریخی به این مکان سر می زنند . این موزه به دلیل موقعیت مناسبی که در مرکز شانگهای دارد به راحتی در دسترس بوده و توریست ها به آسانی می توانند با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی مانند مترو به مکان موزه مراجعه کرده و از آن بازدید نمایند . ساعت کاری موزه شانگهای از 9 صبح تا 5 بعد از ظهر است و گردشگران تور چین می توانند در بین این ساعات به بازدید از موزه بپردازند .


اطلاعاتی در مورد موزه شانگهای

موزه شانگهای یک موزه هنر چین باستان است و امروزه از جاذبه های گردشگری شانگهای به شمار می آید این موزه در مرکز شهر در میدان مردم در منطقه هانگپوی شانگهای واقع شده و از مدرن ترین موزه های چین محسوب می گردد . این موزه در سال 1952 میلادی در باشگاه اسپریس درهای خود را به روی عموم مردم باز نمود اما در سال 1992 زمینی توسط دولت شانگهای به این موزه در میدان مردم اختصاص داده شد و ساخت و ساز ساختمان فعلی آن در ماه اوت سال 1993 آغاز گردید و بعد از اتمام پروژه در 12 اکتبر سال 1996 در محل کنونی به بهره برداری رسید . موزه شانگهای فعلی دارای 29.5 متر ارتفاع ، 5 طبقه و مساحتی بیش از 39 هزار متر مربع می باشد که توسط معمار محلی طراحی شده است . این ساختمان دارای یک صفحه گرد و پایه مربعی شکل می باشد که نماد ادراک چین باستان از جهان به عنوان "آسمان دوار ، زمین مربع" است .


بخش های مختلف موزه شانگهای چین

موزه غنی شانگهای دارای مجموعه ای بیش از 120 هزار آثار ارزشمند شامل برنز ، سرامیک ، خوشنویسی ، مبلمان ، گلدان های باستانی ، سکه های باستانی ، نقاشی ، مهر و موم ، مجسمه ، هنرهای اقلیت و هنرهای خارجی است . این موزه شامل یازده گالری اصلی و سه گالری متفرقه می باشد که مهم ترین آن ها عبارتند از :

• گالری برنز چین باستان

• گالری مجسمه سازی چین باستان

• گالری سرامیک چین باستان

• گالری یشم ساخته های چین باستان

• گالری نقاشی چین باستان

• گالری خوشنویسی چین باستان

• گالری مهر و موم چین باستان

• گالری سکه شناسی چین باستان

• گالری های مبلمان چینی در سلسله های مینگ و چینگ

• گالری هنر و صنایع دستی اقلیت های چینی

این موزه که در شماره 201 خیابان رنمین واقع شده اشیایی را به نمایش گذاشته که بیانگرحکمت و خرد سازندگان باستانی آن ها است و ساختمان موزه نیز که به شکل ساختمان های باستانی طراحی شده از دیگر جذابیت های این موزه می باشد . اگر شما نیز با تور شانگهای همراه شدید از این موزه به عنوان یکی از دیدنی های چین بازدید کنید .مقالات مرتبط
برج تلویزیونی مروارید شرقی در شانگهای

برج تلویزیونی مروارید شرقی در شانگهای

مشاهده

برج تلویزیونی مروارید شرقی در شانگهای

چین کشوری است با جذابیت های خیره کننده ، به طوری که هر گردشگری تمایل دارد برای یک بار هم که شده به این کشور کهن سفر کند و جاذبه های آن را ببیند . شانگهای از مهمترین شهرهای این کشور می باشد که در دهه های اخیر به لطف سرمایه گذاری های کلانی که به منظور پیشرفت صنعت توریسم در آن انجام شده به یکی از قطب های گردشگری چین تبدیل شده و ترکیبی از جاذبه های تاریخی و مدرن را ارائه می دهد . یکی از دیدنی های مدرن این شهر ، برج تلویزیونی مروارید شرقی در شانگهای است که با ارتفاعی بیش از 450 متر یکی از مرتفع ترین برج های آسیا می باشد در ادامه شما را با این برج عظیم آشنا می سازیم .

شانگهای شهری با جاذبه های قدیمی و جدید

شانگهای شهری با جاذبه های قدیمی و جدید

مشاهده

شانگهای شهری با جاذبه های قدیمی و جدید

چین کشوری است مملو از ماجراجویی های مهیج و دیدنی های جذاب . در این کشور پرجمعیت و پهناور شهرهای زیادی وجود دارد که برخی از آن ها قدمتی هزاران ساله دارند . در ادامه شما با یکی از این شهرها با نام شانگهای شهری با جاذبه های قدیمی و جدید آشنا می سازیم .

آکواریوم اقیانوسی شانگهای

آکواریوم اقیانوسی شانگهای

مشاهده

آکواریوم اقیانوسی شانگهای

شانگهای در سال های اخیر مورد توجه دو گروه از مسافران قرار گرفته یکی مسافران کاری که برای تجارت این شهر ار انتخاب کرده اند و دیگری مسافران تفریحی به منظور لذت بردن از امکانات این شهر . به هر منظوری که به شانگهای سفر می کنید به احتمال زیاد وقتی خالی برای دیدن جاذبه های آن خواهید داشت آکواریوم اقیانوسی شانگهای (Shanghai Ocean Aquarium) از جمله مواردی است که بازدید از ان به مسافران تور چین توصیه می گردد در ادامه با سفر آفرین همراه باشید تا با این جاذبه دیدنی اشنا گردید .