safarafarin
موزه باستان شناسی وارنا

وارنا از جمله شهرهای توریستی بلغارستان است که با امکانات متنوع گردشگری از هتل ها گرفته تا مراکز تفریحی و سواحل فوق العاده و همچنین از دیدنی های تاریخی گرفته تا طبیعت زیبا ، در جذب گردشگری موفق بوده و سالانه مسافران بسیاری را به خود می بیند که برای تفریح و استراحت به این شهر ساحلی سفر می کنند . موزه باستان شناسی وارنا از دیدنی های معروف این شهر است که به اشیای باستانی به دست آمده در حفاری های وارنا و قسمت شمال شرقی بلغارستان اختصاص داده شده است در ادامه به طور اختصار به معرفی این مکان می پردازیم .


درباره موزه باستان شناسی در وارنا

موزه باستان شناسی وارنا در بلوار ماریا لوئیزا شماره 41 واقع شده و با آثار متنوع ، ارزشمند و نفیس از بهترین موزه های بلغارستان می باشد . این موزه دارای ساختمانی تاریخی است که به دست معماری مطرح ساخته شده و با سبک معماری جذابش از جاذبه های گردشگری بلغارستان محسوب می شود زمان تاسیس موزه باستان شناسی به سوم ژوئن سال 1888 میلادی بر می گردد که در آن از اشیایی گرانبها با قدمتی زیاد نگهداری می شود . اگر علاقه مند به تاریخ و هنر بلغاری هستید بازدید از این موزه برای شما می تواند گزینه ای مناسب و ایده آل باشد چرا که در فضایی 2150 متر مربعی نمایشی از پیشینه غنی بلغارستان که از قدیمی ترین مناطق اروپاست ارائه می دهد . موزه باستان شناسی در کرانه های دریای سیاه قرار گرفته و علاوه بر موزه شامل قسمت هایی چون کتابخانه ، موزه مطالعات کودکان ، فروشگاه و کافه تریا می باشد همچنین این موزه سالانه میزبان فسیتوال تابستانی و بین المللی موسیقی جاز است و گردشگران بسیاری از ان بازدید می کنند .


آثار موجود در موزه باستان شناسی وارنا

ساختمان این موزه به سبک معماری نئو-رنسانس و توسط معماری بلغاری به نام پتکو مامچیلوف ساخته شده و در ابتدای تاسیس جزئی از کتابخانه شهر بوده است اما در سال 1945 به مالکیت دولت در آمد و از سال 1993 نیز کل ساختمان به موزه اختصاص داده شد . در موزه وارنا از 100 هزار اثر مربوط به دوران ماقبل از تاریخ ، تراکیان ، یونان و روم باستان ، قرون وسطای بلغارستان ، امپراطوری بیزانس و پادشاهی عثمانی نگهداری می گردد که این کلکسیون طی حفاری هایی که در وارنا و شمال شرق بلغارستان انجام شده به دست آمده است . جالب ترین بخش موزه نمایشگاه طلای وارناست که در ان قدیمی ترین گنجینه طلا دنیا در 3 سالن رونمایی شده و اشیا این قسمت در کل 10 درصد آثار موجود در موزه را تشکیل می دهد این گنجینه در طی حفاری هایی که در سال 1972 انجام شده به دست آمده و قدمت ان به 4600-4200 پیش از میلاد بر می گردد . گردشگران تور بلغارستان می توانند از ساعت 10 صبح تا 5 بعد از ظهر به این موزه مراجعه کنند و یکی از برترین جاذبه های گردشگری وارنا را از نزدیک ببینند و با گوشه ای از پیشینه غنی این کشور آشنا شوند مبلغ ورودی برای بازدیدکنندگان 10 لوا می باشد . لازم است بدانید که موزه باستان شناسی وارنا به صورت مستمر برای رسیدن به دیگر آثار مربوط به ادوار گذشته در سایت های مختلف شمال شرقی بلغارستان حفاری انجام می دهد و حمام رومی ها و صومعه الادژا دو سایت باستان شناسی در فضای باز مربوط به این موزه هستند .مقالات مرتبط
درباره وارنا

درباره وارنا

مشاهده

درباره وارنا

وارنا سومین شهر بزرگ بلغارستان پس از صوفیه و پلوودیو محسوب می شود.

باغ دریایی وارنا در بلغارستان

باغ دریایی وارنا در بلغارستان

مشاهده

باغ دریایی وارنا در بلغارستان

شهر زیبای وارنا در قسمت شرقی بلغارستان و در کرانه های غربی دریای سیاه واقع شده و با تفرجگاه های ساحلی متعدد ، آب و هوای مطلوب ، جاذبه های تاریخی و طبیعی ، چشم انداز های خیره کننده و طبیعت فوق العاده به یکی از شهرهای توریستی اروپای شرقی تبدیل شده است . این شهر که از بزرگترین شهرهای بلغارستان محسوب می شود به شهر ماسه های طلایی شهرت یافته و با امکانات تفریحی و گردشگری متنوع محلی مناسب برای تفریح و استراحت مسافران تور بلغارستان فراهم نموده است . آشنایی با دیدنی های وارنا به شما کمک خواهد نمود تا سفری دلچسب را تجربه نمائید پس با همراه باشید تا با باغ دریایی وارنا در بلغارستان آشنا گردید .

تورهای مرتبط
,4 شب و 5 روز
تا پایان دسامبر