safarafarin
موزه باستان شناسی منطقه لارناکا

به سبب اینکه جزیره قبرس از پیشینه ای غنی و پربار برخوردار می باشد در اکثر شهرهای آن موزه های متنوعی تشکیل شده تا یافته های مربوط به ادوار گذشته در این موزه ها به نمایش گذاشته شود . شهر لارناکا نیز از این امر مستثنی نبوده و دارای چندین موزه می باشد . موزه باستان شناسی منطقه لارناکا (Larnaca District Archaeological Museum) یکی از موزه های این شهر است که به تاریخ هزاران ساله شهر باستانی کیتون و منطقه لارناکا اختصاص یافته است . با ما تا انتها همراه باشید تا این موزه را بیشتر بشناسید .


درباره موزه باستان شناسی لارناکای قبرس

موزه باستان شناسی منطقه لارناکا در نزدیکی مرکز شهر واقع شده و مجموعه ای بزرگ از یافته های باستان شناسی کل منطقه لارناکا را به نمایش گذاشته است . در گالری های موزه باستان شناسی لارناکا اشیا به ترتیب دوره زمانی جایگذاری شده اند تا بازدید کنندگان درک درست و کاملی از توسعه تاریخی شهر کیتون و منطقه لارناکا به دست آورند . این موزه که از جاذبه های گردشگری قبرس به شمار می اید نزدیک به نیم قرن قدمت دارد و آثاری از دوران نوسنگی تا دوره رومی را در معرض دید عموم قرار می دهد . گردشگران تور قبرس با مراجعه به این موزه که در خیابان پلاتیا کالوگرئون قرار گرفته می توانند سیری در تاریخ پر فراز و نشیب منطقه لارناکا داشته باشند .


جذابیت ها و گالری های موزه باستان شناسی لارناکا

این موزه به عنوان یکی از موزه های باستان شناسی قبرس و جاذبه های گردشگری لارناکا در سال 1969 با دو اتاق نمایشگاهی به بهره برداری رسید تا اشیا کشف شده از کاوش های باستان شناسی منطقه لارناکا را در خود جای دهد . در سال های 1987 و 1988 اتاق ها و یافته های جدید به موزه باستان شناسی منطقه لارناکا افزوده شد تا پربارتر از گذشته به فعالیت خود ادامه دهد . امروزه این موزه دارای 4 گالری است که هر کدام از این گالری ها ، آثار با توجه به دوره زمانی مرتب شده اند . 4 گالری این موزه عبارتند از :

گالری اول : این اتاق اشیا مربوط به دوران ماقبل تاریخ را به نمایش گذاشته و دنباله زمانی دوره نئولیتیک تا انتهای عصر برنز میانی را پوشش می دهد . بخش بزرگی از یافته های این اتاق نمایشگاهی از شهرک های مهم Choirokoitia و Kalavasos به این موزه آورده شده اند .

گالری دوم : این گالری نشان دهنده پیشرفت تاریخی شهر و ناحیه لارناکا در عصر برنز پایانی است . همچنین یافته های مربوط به دوره Proto-Geometric که شامل گذر بین عصر برنز و عصر آهن است در این سالن گنجانده شده است .

گالری سوم : این اتاق شامل اشیائی ارزشمند از دوره های Cypro-Geometric و قبرس کهن (Cypro-Archaic) تا مراحل اول دوره کلاسیک می باشد .

گالری چهارم : آخرین گالری موزه باستان شناسی قبرس در لارناکا دارای یافته های با ارزش دوره کلاسیک تا دوره های رومی و مراحل نهایی دوران باستان است .


ساعت بازدید و بلیط موزه غنی باستان شناسی منطقه لارناکا

این مجموعه فوق العاده به عنوان یکی از دیدنی های قبرس در روزهای یک شنبه و تعطیلات عمومی بسته می باشد . علاقه مندان به تاریخ از روز دوشنبه تا جمعه از ساعت 8 صبح تا 4 بعد از ظهر و روز شنبه از ساعت 9 صبح تا 4 بعد از ظهر می توانند به مکان این موزه مراجعه نموده و یکی از پربارترین موزه های لارناکا را ببینند . بلیط ورودی به این کلکسیون برای هر نفر 2.5 یورو است که در صورت مراجعه گروهی (حداقل 10 نفر) این مبلغ با تخفیف همراه می گردد .مقالات مرتبط