safarafarin
موزه استالین در گرجستان

گرجستان به دلیل نزدیکی به ایران و همچنین داشتن فرهنگ های یکسان مورد توجه گردشگران ایرانی قرار گرفته و سالانه تعدادی از هموطنانمان این کشور را برای سفر خارجی خود بر می گزینند . در شهرهای مختلف گرجستان دیدنی های متنوعی وجود دارد که برخی از ان ها تاریخی بوده و برخی دیگر نیز از جاذبه های مدرن به شمار می آیند . موزه استالین در گرجستان (Gori Stalin Museum) از معروف ترین و شاخص ترین دیدنی های شهر گوری است که در بخش شمال غربی تفلیس واقع شده است برای آشنایی بیشتر با این موزه با سفر آفرین همراه باشید .


درباره موزه استالین گرجستان

موزه های گرجستان از جمله اماکنی هستند که برخی از گردشگران طی سفری که به این کشور دارند از ان ها بازدید می کنند تا با گوشه ای از تاریخ پر رمز و راز گرجستان و یا زندگی شخصیت های بزرگ آن آشنا شوند . موزه استالین در گرجستان یکی از موزه های این کشور است که به زندگی ژوزف استالین رهبر اتحاد جماهیر شوروی پرداخته است و اشیا باقی مانده از این شخص را به نمایش گذاشته است . این موزه به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری گرجستان مورد استقبال قرار گرفته و هر ساله گردشگران بسیاری از کشورهای مختلف چون ایران ، چین ، لهستان ، روسیه و ... از این مکان فرهنگی دیدن می کنند . با اینکه مردم گرجستان خاطره خوشی از استالین ندارند ولی باز هم خانه این شخص مهم به یک موزه تبدیل شده و تمامی وسایل موجود در ان به خوبی حفظ و نگهداری شده است .


اطلاعاتی در مورد موزه استالین در گوری گرجستان

موزه استالین در گرجستان دارای سه بخش است که در میدان مرکزی شهر گوری واقع شده و به عنوان یکی از جاهای دیدنی گرجستان مورد بازدید گردشگران قرار گرفته است . این موزه به طور رسمی در سال 1957 میلادی به ژوزف استالین اختصاص داده شد ولی با سقوط اتحاد جماهیر شوروی و استقلال جنبش گرجستان ، این موزه در 1989 میلادی بسته شد ، ولی بعدها دوباره بازگشایی شد و به یک جاذبه توریستی محبوب تبدیل گشت . استالین زاده شهر گوری است و این شهر در ایالت شیدا کارتلی در فاصله 68 کیلومتری شمال غربی تفلیس واقع شده است .با این که گوری به عنوان یک شهر صنعتی در گرجستان دارای جاهای دیدنی بسیاری است ولی موزه استالین از شاخص ترین و برترین جاذبه های گردشگری گوری است و اکثر گردشگران تور گرجستان شهر گوری را با نام استالین می شناسند . استالین در زمانی که مقیم این شهر بود شهرت چندانی نداشت و فقط کارگران و خانواده خودش بود که او را می شناختند اما دو دهه بعد شهرت او به اوج رسید . در این خانه آثار زیادی از استالین بر جای مانده است که از جمله این آثار می توان به تختی که بر آن می خوابید و یک حوله بید خورده و وسایل شخصی و لباس های نظامی او به همراه پوتین هایش اشاره نمود . این موزه کلیه فعالیت های استالین را از جمله نامه نگاری ها و عکس ها و ... را در معرض عموم قرار داده است . موزه استالین گرجستان هر روزه از 10 صبح تا 6 بعد از ظهر پذیرای مراجعه کنندگان می باشد .مقالات مرتبط
آشنایی با جاذبه های گرجستان

آشنایی با جاذبه های گرجستان

مشاهده

آشنایی با جاذبه های گرجستان

گُرجِستان (با نام بین‌المللی "Georgia") کشوری است در قفقاز که بین دریای خزر و دریای سیاه قرار گرفته است. جاذبه های گرجستان عبارت اند از:

گرجستان (Georgia)

گرجستان (Georgia)

مشاهده

گرجستان (Georgia)

این مرز و بوم از دید اقلیمی منحصر به فرد و بی همتا است، هر چهار فصل سال را داراست.

لذت خرید در گرجستان

لذت خرید در گرجستان

مشاهده

لذت خرید در گرجستان

خرید یکی از لذت بخش ترین قسمت های هر سفری ست

جاذبه های زیبای باتومی گرجستان

جاذبه های زیبای باتومی گرجستان

مشاهده

جاذبه های زیبای باتومی گرجستان

باتومی شهرستانی ساحلی واقع در گرجستان است و یکی از مناطق محبوب برای مردم محلی و همچنین گردشگران در فصول گرم و تابستانی به شمار می اید.باتومی جدا از دریای سیاه ، تفریگاههای جالب توجه و سرگرم کننده ی دیگری نیز دارد که سفرافرین قصد دارد به 5 مکان جالب توجه باتومی گرجستان اشاره نماید.

برجهای باتومی گرجستان

برجهای باتومی گرجستان

مشاهده

برجهای باتومی گرجستان

هر شهر برای تعیین هویت شهروندانش نشانه‌هایی دارد که از آن به‌عنوان «نماد» یاد می‌شود. این نمادها که گاه جزو آثار باستانی یا طبیعی و گاه ساخته‌شده مثل برج ها هستند که به شهروندان هویت جمعی می دهند و در جذب گردشگران موثرند.

قلعه سنگی خداوند در گرجستان...

قلعه سنگی خداوند در گرجستان...

مشاهده

قلعه سنگی خداوند در گرجستان...

اوپلیستیخه به گرجی به معنای واقعی کلمه، (قلعه خداوند) یک شهر سنگی با سنگ های تراشیده شده در شرق گرجستان می باشد.

باتومی بهشت گرجستان

باتومی بهشت گرجستان

مشاهده

باتومی بهشت گرجستان

در سالهای اخیر گرجستان مورد توجه گردشگران زیادی واقع شده و مسافران بسیاری برای دیدن جاذبه های آن در قالب تور گرجستان به این کشور سفر می کنند . باتومی و تفلیس از مهمترین شهرهای توریستی گرجستان هستند و طیف وسیعی از امکانات گردشگری اعم از هتل ها ، رستوران ها ، مراکز تفریحی ، مکان های دیدنی و مراکز فرهنگی را در خود جای داده اند و اگر شما نیز قصد سفر به این کشور را دارید با ما همراه شوید تا با باتومی بهشت گرجستان آشنا گردید .

پیست اسکی گودائوری گرجستان

پیست اسکی گودائوری گرجستان

مشاهده

پیست اسکی گودائوری گرجستان

هدف بسیاری از گردشگران از سفر به گرجستان تفریح و سرگرمی است و مراکز متعدد موجود در آن سالانه مراجعه کنندگان بسیاری دارد . یکی از مراکز تفریحی پر طرفدار در این کشور پیست اسکی گودائوری گرجستان (Gudauri Ski Resort) است که با امکانات متنوع و 3 مسیر اسکی ، مکانی مناسب برای انجام ورزش های زمستانی است برای آشنایی با این پیست مجهز با سفر آفرین همراه باشید .