منطقه ی کمر (انتالیا )

شهری زیبا و سرسبز است که در 40 کیلومتری آنتالیا واقع شده است و به دلیل فراوانی منابع آب شیرین ،مقدار شوری آب چندان بالا نیست.


شهری زیبا و سرسبز

شهری زیبا و سرسبز است که در 40 کیلومتری آنتالیا واقع شده است و به دلیل فراوانی منابع آب شیرین ،مقدار شوری آب چندان بالا نیست. نام کمر از دیوار بلندی که برای جلوگیری از ورود سیل به داخل روستا ساخته شده گرفته شده است.کمر شهری تازه تاسیس شده است که مختص توریست ها ساخته شده است.شهر دارای هتل های مجلل و لوکس، رستوراه ها ، کافه های متعدد ، سواحل زیبا و ابی، ویرانه های تاریخیو خاک خورده ، و البته بازارهای بزگ جالب است آب و هوای این شهر معتدل می باشد و تابستانی طولانی دارد.به دلیل داشتن مناظر طبیعی فوق العاده زیبا و همچنین آب زلال و شفاف نسبتا شیرین همه ساله مورد بازدید توریست های زیادی قرار گرفته است و استفا ده از دریای آن بهترین راه ،گشت با کشتی بر روی ابهای نیلگون ان است که هم فرصتی برای لذت از مناظر زیبای و سرسبز آنجا وهم فرصتی برای شنا کردن در آب زلال دریا را به شما خواهد داد وهمچنین لحظات زیبا و رویا یی در انتظار کسانی که علاقه مند به غواصی در آبهای زیبای مدیترانه می باشند.


منطقه ساحلی

تفریحگاه مجهز و ساحلی کمر به کسانی که علاقمند به ورزش های آبی از جمله قایق رانی و دریانوردی این امکان را میدهد تا به خلیج ها ارام و سواحل بکر زیبا موجود در منطقه جنوبی شهر کمر رفته و از مناظر دیدنی آن لذت ببرند. در قسمت شمالی این تفریحگاه پله کانهائی در ان وجود دارد که شما را مستقیماً به ساحل متصل می کند. کمر از یک سو رو به دریا و از یک سو به جنگل های سبز و زیبا منتهی می شود.ساحل منطقه کمر ساحلی با پرچم آبی است. واژه پرچم آبی از سوی اتحادیه اروپا اعطا گردیده و درمعنای مناطقی که دارای سواحل پاک و تمیز هستند استفاده می شود.تور های ارزان انتالیا و خدمات فروانی که هتل های مجلل این شهر ارائه میدهد سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.مقالات مرتبط