safarafarin
منطقه پولونزکوی در استانبول

هر زمان که به استانبول سفر کردید و تصمیم نداشتید که تمام زمان خود را صرف مراکز خرید کنید حتما به منطقه ییلاقی polonezköy بروید.


پولونزکوی polonezköyمناظر زیبای این منطقه به مناطق بکر و سرسبز ایران شباهت دارد اما با این تفاوت که بسیار تمیز است. خبر خوب این است که میتوانید در هتل های این منطقه نیز اقامت داشته باشید یا فقط تفریحی به آنجا روید.

صبحانه های آنجا بسیار مفصل و خوشمزه است و پیشنهاد میکنم که صبح آنجا باشید تا این صبحانه را از دست ندهید.

از نظر عموم جاذبه های مدرن استانبول بیشتر و جذاب تر از جاذبه های طبیعی آن است و این کاملا اشتباه است. چون یکی از همین جاذبه های طبیعی منطقه پولونزکوی است که دارای مناظر دیدنی زیبا و رویایی و آب و هوای بسیار دلچسب میباشد که در تمام فصول میتوان به آنجا رفت و نهایت لذت را برد.احساسی که در این منطقه تجربه خواهید کرد با عکس قابل لمس نیست.

از دلایلی که پولونزکوی به مناطق سرسبز ایران شباهت دارد به خاطر این است که در قسمت آسیایی استانبول قرار دارد و با ایران چندین فاصله ای ندارد. این منطقه 25کیلومتر از استانبول فاصله دارد و از لحاظ زمانی 30 دقیقه ای میتوان به پولونزکوی رفت و روز خاطره انگیزی را در کنار همسفران خود ساخت.

این ناحیه را لهستانی های مهاجر در قرن 19 کشف کردند و در آغاز محل اسکان لهستانی ها شد. و به همین دلیل در آنجا میتوانید با آداب و رسوم لهستانی ها از نزدیک آشنا شوید و غذاهای متنوع این مردمان را نوش جان کنید. از جمله تفریحاتی که در ناحیه پولونزکوی هست سوارکاری است که طرفداران زیادی دارد و همه روزه علاقه مندان این ورزش به پولونزکوی میروند.مقالات مرتبط