safarafarin
مقبره پادشاهان پافوس

پافوس با پیشینه ای پربار و قدمتی زیاد در بخش غربی جزیره زیبای قبرس واقع شده و هر ساله با جاذبه های تاریخی و سایت های باستانی متعدد همراه با سواحل بی نظیر و امکانات مناسب ، گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند . با ما همراه باشید تا با مقبره پادشاهان پافوس (Tombs of the Kings Paphos) که از برترین اماکن دیدنی این شهر محسوب می گردد آشنا شوید .


درباره مقبره پادشاهان در پافوس قبرس

مقبره پادشاهان پافوس بخشی از پارک باستان شناسی کاتو پافوس است که هنوز هم به عنوان یکی از مهمترین سایت های باستان شناسی قبرس مورد مطالعه و کاوش قرار می گیرد . در واقع مقبره پادشاهان یک قبرستان باستانی است که به سبب قدمت و جذابیت هایش در سال 1980 به عنوان بخشی از پارک باستان شناسی کاتو در فهرست سایت های میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است . این مجموعه تاریخی که در فاصله 2 کیلومتری شمال بندر پافوس و غرب جزیره قبرس قرار گرفته شامل مقبره های زیرزمینی متعددی است که به ‌صورت مستقیم در دل سنگ ‌های مستحکم کنده ‌شده اند . مقبره پادشاهان که از جاذبه های گردشگری قبرس به شمار می اید از 8 مقبره تشکیل شده تا با وجود قرن ها قدمت تا کنون حفظ شده اند هر چند که در گذر زمان برخی از قسمت های این مجموعه مورد غارت و تخریب قرار گرفته و در بخش هایی از ان نیز تغییراتی حاصل شده است .


جذابیت های مقبره پادشاهان قبرس

مقبره پادشاهان که از برترین جاذبه های گردشگری پافوس می باشد شامل مجموعه ای از مقبره های زیرزمینی و اتاق های مورد استفاده توسط ساکنان نی پافوس ((Nea Pafos در دوران هلنیستی (Hellenistic) و رومی است که مربوط به قرن سوم قبل از میلاد تا قرن سوم بعد از میلاد می باشند . با توجه به اینکه پادشاهی در این منطقه از قبرس در قرن چهارم قبل از میلاد از بین رفته در این مجموعه هیچ پادشاهی دفن نشده و این مکان به عنوان محلی برای دفن مقامات ارشد دولتی ثروتمند و اشراف به کار گرفته شده است . در واقع گفته شده که نام این بنای باستانی از تاثیر طبیعت بر آن ناحیه نشات گرفته است .تعدادی از مقبره ها به طور استادانه ای با سبک معماری فوق العاده ، دیوارهای تزئینی و ستون های حکاکی شده سنگ جامد آراسته شده اند که بر شکوه و جذابیت این مجموعه می افزایند . گردشگران تور قبرس با ورود به این مقبره ها به سبب معماری تاثیر گذارشان احساس پا گذاشتن در یک گورستان زیرزمینی را نخواهند داشت چرا که این مجموعه با تزئینات داخلی بیشتر به خانه شباهت دارد تا یک مقبره . متاسفانه بیشتر نقاشی های روی دیوار که زینت دهنده این مکان بوده ، از بین رفته اند اما بازدید کنندگان می توانند تکه هایی از آن ها را در گوشه و کنار مقبره پادشاهان پافوس تماشا کنند . قابل ذکر است که ساختار مقبره ها ، ستون ها و رواق ها تا کنون حفظ شده و گردشگران می توانند آن ها را ببینند .


ساعات بازدید و بلیط ورودی به مجموعه مقبره پادشاهان در پافوس

مجموعه Tombs of the Kings به عنوان یکی از دیدنی های پافوس در تمامی روزهای سال به جز روز کریسمس ، روز سال نو و عید پاک باز می باشد . این مجموعه ارزشمند باستانی از 16 آوریل تا 15 سپتامبر از ساعت 8:30 صبح تا 7:30 عصر و از 16 سپتامبر تا 15 آوریل از 8:30 صبح تا 5:30 بعد از ظهر پذیرای علاقه مندان به تاریخ است . بلیط ورودی به مقبره تاریخی پادشاهان در پافوس 2.5 یورو است و اگر گردشگران به صورت گروه هایی با بیش از 10 عضو به این مکان مراجعه کنند از تخفیف 20 درصدی برای تهیه بلیط بهره مند می گردند . به شما توصیه می شود اگر زمان محدودی برای بازدید از این مجموعه در اختیار دارید بهتر است به سراغ مقبره شماره سه بروید چرا که این مقبره جالب‌ ترین عناصر معماری را در خود جای داده و ستون‌ های متعددی پیرامون دهلیزهای آن قرار گرفته اند .مقالات مرتبط