safarafarin
مقبره آتاتورک در آنکارا

گردشگران با سفر به آنکارا با طیف وسیعی از بناهای ارزشمند و دیدنی مواجه خواهند شد که برخی دارای قدمت چند صد ساله و یا حتی هزاران ساله بوده و برخی دیگر نیز مربوط به قرون اخیر هستند . مقبره آتاتورک در آنکارا یکی از بناهای دیدنی است که در سال های میانی قرن بیستم ساخته شده و قدمت آن کمتر از یک قرن می باشد . با سفر آفرین همراه باشید تا در ادامه از این مقبره بیشتر بدانید .


درباره آنیت کابیر یا آنت کبیر در آنکارا

مقبره آتاتورک در آنکارا با ترکیبی از معماری سنتی و جدید بر فراز تپه ای در بخش مرکزی آنکارا واقع شده و یکی از نمادهای این شهر تاریخی به شمار می آید . این مقبره در واقع آرامگاه ابدی مصطفی کمال آتاتورک ، اولین رئیس جمهور ترکیه است که در راه استقلال این کشور از هیچ تلاشی فروگذار نبوده و نقشی پررنگ ایفا نموده است . آنیت کابیر (Anıtkabir) یا آنیت قابیر از جاذبه های گردشگری ترکیه به شمار می آید و طرح آن از میان ده ها طرحی که توسط معماران برجسته برای رقابت ارائه شده بود برگزیده و ساخته شده است . بنای کنونی آرامگاه آتاتورک براساس طرح مشترک امین اونات (Emin Onat) و دکتر ارهان آردا (Orhan Arda) بنا شده و از بخش ها و قسمت های مختلف تشکیل شده است . توجه داشته باشید که بعد از مرگ آتاتورک در سال 1938 در کاخ دولما باغچه استانبول تا قبل از ساخت این مقبره ، تابوت آتاتورک در موزه فرهنگ شناسی آنکارا نگهداری می شد تا اینکه با اتمام ساخت و همزمان با 15 امین سالگرد مرگ وی این تابوت به آنیت قابیر به معنای قبر یادمانی منتقل شد .


بخش های مختلف آرامگاه آتاتورک در ترکیه

مقبره آتاتورک در آنکارا به عنوان یکی از دیدنی های آنکارا در میان ترک ها و گردشگران از محبوبیت ویژه ای برخوردار می باشد به طوری که سالانه میلیون ها نفر از این مکان بازدید می کنند . Anıtkabir در منطقه آنیتپ واقع شده و با ترکیبی شگفت انگیز از معماری باستانی و مدرن بین سال های 1944 تا 1953 ساخته شده است . ساختمان مرمرین آرامگاه تنها بخش کوچکی از مجموعه آنیت کابیر را تشکیل می دهد در واقع این مجموعه شامل پارک صلح ، تالار افتخار ، موزه ، کتابخانه ، جاده شیرها (اصلان یولی) ، میدان مراسم و تشریفات و چندین اتاق دیگر به نام های مختلف می باشد .همچنین این مجموعه به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری آنکارا ، آرامگاهی برای عصمت اینونو ، دومین رئیس جمهور ترکیه است که پس از مرگ در سال 1973 در این محل به خاک سپرده شده است . آرامگاه او روبروی آرامگاه آتاتورک و در طرف مقابل زمین رژه واقع شده است . مقبره آتاتورک آنکارا در اسکناس های مختلف ترکیه در طول سال های 1987–1966 و 2009–1997 به تصویر کشیده شده است . گردشگران تور آنکارا اگر علاقه مند به بازدید آنت کبیر باشند با استفاده از مترو به راحتی می توانند به این مکان برسند فقط کافی است در ایستگاه تاندوغان (Tandoğan) از قطار پیاده شوند .آنیت کبیر شب ها می درخشد و در روزهای خاصی از هفته نیز میزبان نمایش های نور و صدا است به سبب قرارگیری این مجموعه بر فراز تپه ، از اکثر نقاط آنکارا این بنای شگفت انگیز قابل رویت می باشد . آنیت کبیر هر روز از ساعت 9 صبح تا 5 بعدازظهر به روی عموم مردم باز است .مقالات مرتبط
درباره آنکارا

درباره آنکارا

مشاهده

درباره آنکارا

شهر آنکارا پايتخت جمهوري تركيه است و در مرکز آناتولی بر لبه شرقی فلات بزرگ و مرتفع آناتولی در ارتفاع 850 متری قرار گرفته است.

جاذبه های گردشگری آنکارا

جاذبه های گردشگری آنکارا

مشاهده

جاذبه های گردشگری آنکارا

آنکارا از مهم ترین شهرهای ترکیه است که با داشتن دانشگاه های مختلف ، سفارتخانه های خارجی و همچنین جاذبه های گردشگری متنوع هر ساله میزبان مسافران زیادی می باشد که برخی از ان ها برای پیگری امور کاری خود و برخی دیگر نیز به منظور تفریح و گردش به این شهر سفر می کنند . دیدنی های آنکارا شامل جاذبه های تاریخی و مدرن هستند که برخی از ان ها قدمتی چند صد ساله دارند و برخی دیگر نیز در سال های اخیر ساخته شده اند که هر کدام با ویژگی های منحصر به فرد برای بازدیدکنندگان جذاب می باشند . در زیر به نمونه ای از جاذبه های گردشگری آنکارا اشاره می کنیم .

برج آتاکوله در آنکارا

برج آتاکوله در آنکارا

مشاهده

برج آتاکوله در آنکارا

آنکارا علاوه بر مرکزیت سیاسی دارای مراکز آموزشی بسیاری است و از نظر فرهنگی نیز در میان شهرهای ترکیه زبانزد است . آنکارا هر ساله مسافران زیادی به خود می بیند که برخی از آن ها برای تفریح و برخی دیگر نیز برای پیگری امور کاری خود به این شهر سفر می کنند فرقی نمی کند هدف شما از سفر به آنکارا چه باشد تفریحی یا کاری می توانید با بازدید از برج آتاکوله در آنکارا ساعتی عالی را تجربه کنید برای آشنائی بیشتر با این برج با ما همراه باشید .

آکواریوم آکوا وگا آنکارا

آکواریوم آکوا وگا آنکارا

مشاهده

آکواریوم آکوا وگا آنکارا

اغلب تور آنکارا برای پیگیری امور کاری انتخاب می گردد ولی این باعث نمی گردد که مسافران از دیدن جاذبه های متعددی که در این شهر وجود دارد امتناع کنند . آکواریوم آکوا وگا آنکارا (Aqua Vega Aquarium Ankara) یکی از این اماکن دیدنی است که فرصت تماشای گونه های مختلف آبزی را برای علاقه مندان فراهم می نماید . با ما همراه شوید تا در مورد آکواریوم زیبای آنکارا بیشتر بدانید .

مسجد کوجاتپه آنکارا

مسجد کوجاتپه آنکارا

مشاهده

مسجد کوجاتپه آنکارا

هر ساله میلیون ها مسافر به شهر آنکارا سفر می کنند هر چند که اغلب این سفرها یا کاری هستند و یا برای ادامه تحصیل . برخی از مسافرین ترجیح می دهند در مدت زمانی که امور مربوط به خود را پیگیری می کنند تا حد امکان به چند نمونه از دیدنی های آنکارا سر بزنند و از جذابیت های این شهر لذت ببرند . مسجد کوجاتپه آنکارا (Kocatepe Mosque Ankara) یکی از این جاذبه هاست که با معماری چشم نواز خود بینندگان را شگفت زده خواهد نمود . با ما همراه باشید تا با این مسجد باشکوه آشنا گردید .

مسجد حاجی بایرام آنکارا

مسجد حاجی بایرام آنکارا

مشاهده

مسجد حاجی بایرام آنکارا

با اینکه آنکارا به مانند آنتالیا ، مارماریس و بدورم دارای سواحل شنی و تفریحات مهیج آبی نمی باشد اما از نظر جاذبه های تاریخی و اماکن قدیمی چیزی کم ندارد لذا این امر باعث شده هر ساله مسافران زیادی با تور آنکارا همراه گردند . هر چند نباید تاثیر دانشگاه ها و سفارتخانه های متعدد را در تعداد مسافران این شهر نادیده گرفت . در ادامه مسجد حاجی بایرام آنکارا (Hacı Bayram Mosque Ankara) که دارای ارزش تاریخی است و از دیدنی های آنکارا می باشد معرفی شده است با سفر آفرین همراه باشید .

موزه جمهوریت آنکارا

موزه جمهوریت آنکارا

مشاهده

موزه جمهوریت آنکارا

علاقه مندان به تاریخ و بازدید از موزه ها ، در شهر آنکارا گزینه های متنوعی پیش رو دارند که هر کدام از این موزه ها به موضوعی خاص و برهه ای از زمان اختصاص دارند . در واقع گردشگران تور آنکارا با مراجعه به این اماکن دیدنی می توانند با گذشته پر پیچ و خم پایتخت ترکیه آشنا شده و اطلاعاتی در مورد ادوار مختلفی که این شهر پشت سر گذاشته کسب کنند . با ما همراه باشید تا در مورد موزه جمهوریت آنکارا (Republic Museum Ankara) بیشتر بدانید .

مرکز خرید فروم آنکارا

مرکز خرید فروم آنکارا

مشاهده

مرکز خرید فروم آنکارا

با اینکه هیچ شهری در ترکیه به مانند شهر توریستی استانبول برای خرید مناسب نیست اما گردش در میان مراکز خرید در هر سفری چه کاری و تفریحی تقریبا اجتناب ناپذیر بوده و بخشی از زمان مسافران را به خود اختصاص می دهد . در آنکارا نیز چندین مرکز خرید مدرن وجود دارد که در آن ها اجناس متنوع با قیمتی مناسب ارائه می گردند . مرکز خرید فروم آنکارا (Forum Shopping Mall Ankara) یکی از مدرن ترین مجتمع های تجاری موجود در این شهر است که در سفر به آنکارا می توان مایحتاج خود را از آن خریداری نمود . ما همراه باشید تا این مرکز را بیشتر بشناسید .

موزه هوانوردی آنکارا

موزه هوانوردی آنکارا

مشاهده

موزه هوانوردی آنکارا

موزه ها از اماکنی هستند که در سفر به شهرهای مختلف می توانند در برنامه های گردشی و تفریحی گردشگران قرار گیرند چرا که در این موزه ها می توان اثاری از ادوار گذشته را مشاهده کرد و با گوشه ای از زندگی پیشینیان آشنا شد . برخی از موزه ها تخصصی بوده و به منظور آشنایی بازدیدکنندگان با موضوعی خاص و تاریخچه آن تاسیس شده اند . در شهر آنکارا چندین موزه تخصصی وجود دارد که موزه هوانوردی آنکارا (Ankara Aviation Museum) یکی از آن هاست با ما همراه باشید تا در مورد این موزه جذاب بیشتر بدانید .

موزه فرهنگ شناسی آنکارا

موزه فرهنگ شناسی آنکارا

مشاهده

موزه فرهنگ شناسی آنکارا

شهر آنکارا در آناتولی مرکزی ، با قدمتی هزاران ساله از گذشته تا کنون به عنوان یکی از شهرهای تاریخی و مهم ترکیه به شمار آمده و هر ساله مسافران بسیاری از اقصی نقاط جهان به این شهر سفر می کنند . اگر چه ممکن است هدف برخی از مسافران کار و تحصیل باشد اما باز هم این افراد مجالی برای دیدن جاذبه های گردشگری آنکارا خواهند یافت . در آنکارا موزه های مختلفی وجود دارد که موزه قوم نگاری یا موزه فرهنگ شناسی آنکارا (Ethnography Museum Ankara) یکی از آن هاست . با سفر آفرین همراه شوید تا درباره این موزه اطلاعات کسب کنید .