معبد پورا براتان بالی

بالی با داشتن آب و هوای مطلوب ، جذابیت های متنوع و امکانات با کیفیت گردشگری سالانه میزبان گردشگران متعددی است که بالی را برای استراحت و تفریح انتخاب نموده اند . در جزیره خدایان معابد تاریخی گوناگونی برای بازدید وجود دارند که هنوز هم فعال بوده و میزبان بسیاری از مراسمات مذهبی هستند از جمله این اماکن مقدس می توان به معبد پورا براتان بالی (Pura Ulun Danu Bratan Bali) اشاره نمود که در ادامه با آن بیشتر آشنا می شویم با سفر آفرین همراه باشید .


درباره معبد پورا براتان در بالی

معابد بالی از پربازدیدترین جاذبه های این جزیره زیبا هستند و سالانه گردشگران بسیاری برای دیدن عبادت و مراسم های مذهبی مختلفی که در این اماکن مقدس برگزار می گردند سری به این معابد می زنند . معبد پورا براتان بالی نزدیک به 4 قرن قدمت دارد و با پس زمینه ای از دریاچه بزرگ و طبیعت فوق العاده تصویری زیبا و تحسین برانگیز خلق نموده است این معبد که با نام معبد پورا اولون دانو براتان بالی نیز شناخته می شود از جمله جاذبه های گردشگری بالی است و به دلیل موقعیت آن در کنار دریاچه در هنگام بالا آمدن سطح آب به نظر می رسد که معبد در آن شناور است . پورا براتان معبدی بزرگ در بالی مرکزی است و به سبب قرار گرفتن در کنار آب و محیطی با پوشش گیاهی غنی از جایگاه ویژه ای در نزد گردشگران تور اندونزی برخوردار است .


اطلاعاتی در مورد معبد پورا اولون دانو براتان بالی

معبد پورا اولون دانو براتان یا معبد پورا براتان بالی در قسمت غربی دریاچه زیبای براتان واقع شده و از جاذبه های گردشگری اندونزی به شمار می آید . این معبد شگفت انگیز در سال 1633 ساخته شده و با قرار گیری در مجاورت Bedugul ، ارتفاع آن از سطح آب دریا تقریبا 1200 متر می باشد قابل توجه است که منطقه ای که این معبد در آن قرار گرفته دارای آب و هوای استوایی سرد است . در واقع دریاچه براتان یکی از بزرگترین دریاچه های موجود در بالی است و در مجاورت کوه براتان و کوه کاتور واقع شده است . پورا الون دانو براتان (الون به معنای قلب و دانو به معنای دریاچه) معبدی است هندو – بودایی ، که در آن الهه دریاچه به عنوان سرچشمه باروری ستایش می شود . این معبد توسط پادشاه منگوی ساخته شده و شامل چهار اردوگاه است که دو تا از آنها به وسیله آب احاطه شده اند .امروزه مردم بالی اکثرا مراسم مخصوص خدای آب ، دریاچه و رودخانه را به افتخار "دوودانوو" در اینجا برگزار می کنند ، زیرا این معبد به عنوان یکی از دیدنی های بالی ، جز اصلی ترین منابع آب رسانی به نواحی اطراف است و سالانه اعانات زیادی در اینجا به خدای شیوا ارائه می شود و مجسمه ای عظیم از بودا در درون ساختمان معبد وجود دارد . در این مکان گردشگران تور بالی می توانند یک قایق سبک کرایه کنند و بر روی دریاچه پارو بزنند تا مرو (زیارتگاه‌های کاهگلی) را از فاصله نزدیک پیدا ببینند .مقالات مرتبط
بالی جزیره خدایان

بالی جزیره خدایان

مشاهده

بالی جزیره خدایان

بالی جزیره‌ای است واقع در کشور اندونزی که از مراکز گردشگری مهم جهان به شمار می‌رود.

همه چیز درباره بالی (جزیره خدایان)

همه چیز درباره بالی (جزیره خدایان)

مشاهده

همه چیز درباره بالی (جزیره خدایان)

بالی (جزیره خدایان)، جزیره کوچکی از بزرگترین مجمع الجزایر جهان یعنی کشور اندونزی است.

کوه باتور در بالی

کوه باتور در بالی

مشاهده

کوه باتور در بالی

آب و هوای مطلوب ، پدیده های طبیعی ، جاذبه های تاریخی ، تفریحات مهیج و امکانات متنوع از جمله عواملی هستند که سبب شده اند تا بالی در میان گردشگران از جایگاه ویژه ای برخوردار باشد و هر ساله بر تعداد توریست های ان افزوده شود . این جزیره دارای زمین های حاصلخیز برای کشاورزی است و صنعت توریسم در آن رونق بسیاری دارد . از زیباترین و رویایی ترین نقاط این جزیره می توان به کوه باتور در بالی (Mount Batur) اشاره نمود که در ادامه با این کوه بیشتر اشنا می شویم با ما همراه باشید .

پارک آبی واتربوم بالی

پارک آبی واتربوم بالی

مشاهده

پارک آبی واتربوم بالی

بالی از جمله جزایری است که با داشتن اغلب مواردی که باعث جذب گردشگر می شود توانسته خود را در میان برترین مقاصد توریستی جای دهد . بالی که با نام جزیره خدایان شناخته می شود جزیره کوچکی در اندونزی است که جاذبه های زیادی برای دیدن و تفریح دارد در ادامه پارک آبی واتربوم بالی (Waterbom Bali) معرفی شده است با ما همراه باشید .

معبد مادر بالی

معبد مادر بالی

مشاهده

معبد مادر بالی

بالی به دلیل داشتن جاذبه های تاریخی و طبیعی متنوع شهرتی جهانی داشته و از سالیان قبل به عنوان یکی از مقاصد گردشگری مطرح شده است . این جزیره شگفت انگیز با آب و هوایی مطلوب و طبیعتی چشم نواز ، جزئی از مجمع الجزایر اندونزی است و مردمان آن پیرو ادیان هندو ، اسلام ، مسیحیت و بودائی هستند لذا برای عبادت اهالی این جزیره مکان های مقدسی بنا شده که معبد مادر بالی (Besakih temple) مختص هندوها بوده و از کهن ترین اماکن مقدس در بالی می باشد . در ادامه به معرفی این معبد می پردازیم برای آشنایی بیشتر با سفر آفرین همراه باشید .