safarafarin
معبد مادر بالی

بالی به دلیل داشتن جاذبه های تاریخی و طبیعی متنوع شهرتی جهانی داشته و از سالیان قبل به عنوان یکی از مقاصد گردشگری مطرح شده است . این جزیره شگفت انگیز با آب و هوایی مطلوب و طبیعتی چشم نواز ، جزئی از مجمع الجزایر اندونزی است و مردمان آن پیرو ادیان هندو ، اسلام ، مسیحیت و بودائی هستند لذا برای عبادت اهالی این جزیره مکان های مقدسی بنا شده که معبد مادر بالی (Besakih temple) مختص هندوها بوده و از کهن ترین اماکن مقدس در بالی می باشد . در ادامه به معرفی این معبد می پردازیم برای آشنایی بیشتر با سفر آفرین همراه باشید .


درباره معبد مادر در بالی

از انجائی که دین اکثریت ساکنان جزیره بالی هندویسم می باشد در این جزیره معابد متعددی برای عبادت و اجرای مراسمات مذهبی هندوها ساخته شده که معبد بساکی یا معبد مادر بالی از بقیه بزرگتر بوده و از شهرت بیشتری برخوردار می باشد . معبد مادر که از مقدس ترین جاذبه های گردشگری بالی به شمار می آید در میان هندوها جایگاه والائی دارد این معبد بسیار قدیمی است و از بخش های متنوع و معابد کوچک و بزرگ تشکیل شده است . با اینکه بیش از هزار سال از زمان احداث معبد مادر یا بساکی می گذرد هنوز هم این مکان میزبان بسیاری از مراسمات و آیین های مذهبی هندوها می باشد هر ساله تعداد زیادی از گردشگران تور بالی به این مکان مقدس سر می زنند تا از نزدیک شاهد برگزاری این مراسمات باشند .


اطلاعاتی در مورد معبد مادر اندونزی

معبد مادر بالی با قدمتی بیش از 10 قرن از قدیمی ترین معابد هندو در این جزیره است و در ارتفاع 1000 متری از سطح دریا قرار گرفته است . این معبد که از دیدنی های بالی محسوب می گردد در منطقه بساکی در کوهپایه آتشفشان آگونگ واقع شده و دارای شکوه و جلوه خاصی است که گردشگران را به سوی خود جذب می کند . معبد مادر در فاصله 45 کیلومتری شهرستان کوتا و در بهش غربی جزیره بالی بر فراز شبه جزیره کوچکی که به هنگام مد ارتباط خود را با خشکی از دست می دهد واقع شده است . بازدید از این معبد در صورتی میسر است که دریا در حالت مد بوده و شما قادر به عبور از راهی که به آن منتهی می گردد باشید .معبد مادر در بالی به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری اندونزی علاوه بر جاذبه تاریخی اش آموزه هایی از دین جالب با رسوم دینی متفاوت هندوها را به بازدید کنندگان عرضه می کند . بازدید از این معبد در هنگام صبح قبل از رسیدن گردشگران هنگامی که خدایان شیوا ، ویشنو و برهما هنوز در خواب هستند توصیه می گردد . در این معبد بالی سالانه بیش از ۷۰ مراسم مذهبی دیدنی برگزار می شود که به گردشگران تور بالی پیشنهاد می شود در زمان یکی از این مراسمات به این معبد سفر کنند تا با آیین جالب هندوها نیز آشنا گردند .مقالات مرتبط
بالی جزیره خدایان

بالی جزیره خدایان

مشاهده

بالی جزیره خدایان

بالی جزیره‌ای است واقع در کشور اندونزی که از مراکز گردشگری مهم جهان به شمار می‌رود.

همه چیز درباره بالی (جزیره خدایان)

همه چیز درباره بالی (جزیره خدایان)

مشاهده

همه چیز درباره بالی (جزیره خدایان)

بالی (جزیره خدایان)، جزیره کوچکی از بزرگترین مجمع الجزایر جهان یعنی کشور اندونزی است.

کوه باتور در بالی

کوه باتور در بالی

مشاهده

کوه باتور در بالی

آب و هوای مطلوب ، پدیده های طبیعی ، جاذبه های تاریخی ، تفریحات مهیج و امکانات متنوع از جمله عواملی هستند که سبب شده اند تا بالی در میان گردشگران از جایگاه ویژه ای برخوردار باشد و هر ساله بر تعداد توریست های ان افزوده شود . این جزیره دارای زمین های حاصلخیز برای کشاورزی است و صنعت توریسم در آن رونق بسیاری دارد . از زیباترین و رویایی ترین نقاط این جزیره می توان به کوه باتور در بالی (Mount Batur) اشاره نمود که در ادامه با این کوه بیشتر اشنا می شویم با ما همراه باشید .

پارک آبی واتربوم بالی

پارک آبی واتربوم بالی

مشاهده

پارک آبی واتربوم بالی

بالی از جمله جزایری است که با داشتن اغلب مواردی که باعث جذب گردشگر می شود توانسته خود را در میان برترین مقاصد توریستی جای دهد . بالی که با نام جزیره خدایان شناخته می شود جزیره کوچکی در اندونزی است که جاذبه های زیادی برای دیدن و تفریح دارد در ادامه پارک آبی واتربوم بالی (Waterbom Bali) معرفی شده است با ما همراه باشید .