safarafarin
معبد لوط در بالی

بالی یکی از 17508 جزایر اندونزی است و به دلیل زیبائی ها ، جذابیت ها و امکانات متنوع گردشگری که در خود جای داده مورد توجه گردشگران تور اندونزی واقع شده است . معابد از جمله جاذبه های بالی هستند که برخی از ان ها به دلیل موقعیت فوق العاده خود در کنار سواحل ، تحسین برانگیز هستند به طور مثال می توان به معبد لوط در بالی (Tanah Lot Temple) اشاره نمود که از شناخته شده ترین معابد این جزیره هستند . در ادامه با این معبد افسانه ای بیشتر آشنا می شویم .


درباره معبد لوط بالی

اکثر مردمان اندونزی پیرو دین اسلام هستند ولی در جزیره بالی اینگونه نبوده و فقط درصد کمی از مردمی که در این جزیره زندگی می کنند دین اسلام را برای خود برگزیدند و اکثریت آنان هندویسم را برای خود انتخاب نموده اند لذا برای پیروان این دین معابد متعددی ساخته شده که معبد لوط در بالی به دلیل موقعیت استثنائی خود و زیبائی های زبانزدش طرفداران زیادی دارد و سالانه گردشگران بسیاری از آن دیدن می کنند . معبد لوط که از اماکن مذهبی و جاذبه های گردشگری بالی به شمار می آید بر فراز شبه جزیره ای کوچک قرار گرفته و از رویایی ترین مکان های بالی برای عکاسی است به خصوص در زمان غروب خورشید که جذابیت خاصی دارد و علاقه مندان زیادی را به سوی خود جذب می کند . این معبد که در میان آب های اقیانوس هند واقع شده با پلی از نوع صخره های مرجانی به سرزمین اصلی متصل می گردد اما در زمانی که آب به حالت مد در می آید این پل به زیر آب رفته و دسترسی به آن ممکن نیست لذا گردشگران تور بالی برای بازدید از آن باید صبر کنند تا سطح آب پایین آید .


اطلاعاتی در مورد معبد تانالوت در بالی

معبد لوط در بالی در قسمت جنوب غربی این جزیره در منطقه Tabanan بر روی یک تخته سنگ خاموش واقع شده و فاصله آن تا دنپاسر ، مرکز بالی 20 کیلومتر می باشد . این معبد افسانه ای به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری اندونزی ، در پیرامون خود دارای پوشش گیاهی فوق العاده ای است که بر جذابیت و چشم انداز زیبای آن افزوده است تانالوت یکی از معابد هفت دریا در اطراف سواحل بالی است که از ابتدای ساخت در امتداد سواحل جنوب غربی قرار گرفته اند . مردم بالی اعتقاد دارند که مار غول پیکر دریا نگهبان این معبد است و روح های خبیث و مزاحم را دور می کند و از معبد محافظت می کند .تاریخچه ساخت معبد تانالوت بالی بدین گونه است که در قرن ۱۵ ام ، یک کشیش با نام Nirartha در طی سفر خود ، به منظور استراحت به این سنگ پناه می برد و شب را در آن سپری می کند و به دلیل آرامش و سکونی که از آن دریافت می کند ، این مکان را محلی مقدس و ارزشمند برای پرستش خدای دریا می یابد و از آن پس این مکان به یک معبد جذاب برای عبادت تبدیل می شود . همه ساله تعداد زیادی از گردشگران و عکاسان لحظاتی ماندگار را در این مکان برای زندگی خود ثبت می کنند . معبد لوط که در زبان اهالی بالی به معنی سرزمین می باشد ، واقع در محلی بوده که در آن ادارات دولتی و حکومتی نائب السلطنه رونق داشته است . گردشگران تور بالی برای دسترسی به معبد لوط به عنوان یکی از دیدنی های بالی ، باید ابتدا از میان بازاری که انواع پوشاک و سوغاتی های بالی را ارائه می دهد عبور کنند .مقالات مرتبط
همه چیز درباره بالی (جزیره خدایان)

همه چیز درباره بالی (جزیره خدایان)

مشاهده

همه چیز درباره بالی (جزیره خدایان)

بالی (جزیره خدایان)، جزیره کوچکی از بزرگترین مجمع الجزایر جهان یعنی کشور اندونزی است.

کوه باتور در بالی

کوه باتور در بالی

مشاهده

کوه باتور در بالی

آب و هوای مطلوب ، پدیده های طبیعی ، جاذبه های تاریخی ، تفریحات مهیج و امکانات متنوع از جمله عواملی هستند که سبب شده اند تا بالی در میان گردشگران از جایگاه ویژه ای برخوردار باشد و هر ساله بر تعداد توریست های ان افزوده شود . این جزیره دارای زمین های حاصلخیز برای کشاورزی است و صنعت توریسم در آن رونق بسیاری دارد . از زیباترین و رویایی ترین نقاط این جزیره می توان به کوه باتور در بالی (Mount Batur) اشاره نمود که در ادامه با این کوه بیشتر اشنا می شویم با ما همراه باشید .

پارک آبی واتربوم بالی

پارک آبی واتربوم بالی

مشاهده

پارک آبی واتربوم بالی

بالی از جمله جزایری است که با داشتن اغلب مواردی که باعث جذب گردشگر می شود توانسته خود را در میان برترین مقاصد توریستی جای دهد . بالی که با نام جزیره خدایان شناخته می شود جزیره کوچکی در اندونزی است که جاذبه های زیادی برای دیدن و تفریح دارد در ادامه پارک آبی واتربوم بالی (Waterbom Bali) معرفی شده است با ما همراه باشید .

معبد مادر بالی

معبد مادر بالی

مشاهده

معبد مادر بالی

بالی به دلیل داشتن جاذبه های تاریخی و طبیعی متنوع شهرتی جهانی داشته و از سالیان قبل به عنوان یکی از مقاصد گردشگری مطرح شده است . این جزیره شگفت انگیز با آب و هوایی مطلوب و طبیعتی چشم نواز ، جزئی از مجمع الجزایر اندونزی است و مردمان آن پیرو ادیان هندو ، اسلام ، مسیحیت و بودائی هستند لذا برای عبادت اهالی این جزیره مکان های مقدسی بنا شده که معبد مادر بالی (Besakih temple) مختص هندوها بوده و از کهن ترین اماکن مقدس در بالی می باشد . در ادامه به معرفی این معبد می پردازیم برای آشنایی بیشتر با سفر آفرین همراه باشید .

معبد پورا براتان بالی

معبد پورا براتان بالی

مشاهده

معبد پورا براتان بالی

بالی با داشتن آب و هوای مطلوب ، جذابیت های متنوع و امکانات با کیفیت گردشگری سالانه میزبان گردشگران متعددی است که بالی را برای استراحت و تفریح انتخاب نموده اند . در جزیره خدایان معابد تاریخی گوناگونی برای بازدید وجود دارند که هنوز هم فعال بوده و میزبان بسیاری از مراسمات مذهبی هستند از جمله این اماکن مقدس می توان به معبد پورا براتان بالی (Pura Ulun Danu Bratan Bali) اشاره نمود که در ادامه با آن بیشتر آشنا می شویم با سفر آفرین همراه باشید .

پارک پرندگان بالی

پارک پرندگان بالی

مشاهده

پارک پرندگان بالی

بالی به عنوان یکی از جزایر پرطرفدار اندونزی دارای جاذبه های متعددی است که بازدید از تمامی آن ها نیازمند داشتن وقت کافی است . اگر با تور به این جزیره زیبای گرمسیری سفر کردید حتما بازدید از پارک پرندگان بالی (Bali Bird Park) را در برنامه خود بگنجانید چرا که این پارک به شما را این امکان را می دهد تا بتوانید کلکسیونی از گونه های ارزشمند پرندگان را از نزدیک ببینید . برای آشنایی بیشتر با این مکان با سفر آفرین همراه باشید .

پارک ملی برات بالی

پارک ملی برات بالی

مشاهده

پارک ملی برات بالی

جزیره بالی هر چیزی که یک گردشگر برای لذت بردن از سفر به آن احتیاج دارد در خود گنجانده و طیف وسیعی از جاذبه های طبیعی ، تفریحات مهیج ، سواحل شنی ، اقامتگاه های مناسب و امکانات گردشگری را ارائه می دهد . طبیعت این جزیره تحسین برانگیز است و زیبائی های موجود در آن چشم نواز می باشد پارک ملی غربی یا پارک ملی برات بالی (Taman Nasional Bali Barat) از جمله مناطق حفاظت شده این جزیره است که مورد توجه گردشگران تور اندونزی واقع شده است . برای آشنایی بیشتر با این پارک با سفر آفرین همراه باشید .