safarafarin
معبد اجدادی خاندان چن در گوانجو

اکثریت افرادی که به گوانجو ، این شهر جنوبی چین ، سفر می کنند هدفشان یا تجارت و کار است و یا تفریح و گردش . این سفر به هر منظوری که باشد با شرکت در تور گوانجو هم می توان به هدف خود رسید و هم از دیدن پیشرفت های چشمگیر در این شهر شگفت زده شد . در گوانجو جاذبه های تاریخی و مدرن در کنار یگدیگر جلوه خاصی دارند و بازدید از آن ها می تواند جذاب باشد . یکی از این مکان ها ، معبد اجدادی خاندان چن در گوانجو (Chen Clan Ancestral Hall) است که در ادامه با این معبد بیشتر آشنا می شویم .


درباره معبد اجدادی چن گوانجو

معبد اجدادی خاندان چن در گوانجو با بیش از 120 سال قدمت ، قسمت های مختلف ، ساختمان های متفاوت و ظرافت های زیبا برای مسافران این شهر جذاب و دیدنی است و سالانه گردشگران بسیاری اعم از داخلی و خارجی از آن بازدید می کنند . قدمت این بنا به اواخر سلسله چینگ بر می گردد و در گذشته از این معبد به منظور عبادت ، انجام مراسمات مذهبی ، تدریس و اموزش علم استفاده می شده است همچنین محلی برای اقامت و آماده سازی افراد برای امتحانات امپریالیستی بوده است . معبد اجدادی خاندان چن یا آکادمی خاندان چن یکی از جاذبه های گردشگری چین است و امروزه به عنوان جزئی از موزه فرهنگ و هنر گوانجو مورد بازدید چینی ها و گردشگران تور چین قرار می گیرد .


تاریخچه ساخت معبد اجدادی چن در گوانجو

معبد اجدادی خاندان چن یکی از دیدنی های گوانجو است و به همراه چند بنای دیگر از اصلی ترین جاذبه های استان گوانگ دونگ به شمار می آید . بعد از آن که فردی به نام چن در آزمون های ورودی امپراتوری موفق به کسب رتبه سوم شد و جایگاه مناسبی در دربار سلسله چینگ به او اعطا گردید ، خانواده این مرد نیز معتبر و مشهور شد به طوری که بعدها به این خاندان پیشنهاد شد که معبدی بسازند تا هم برای دعا و طلب شفاعت و هم برای آموزش از ان استفاده گردد لذا این معبد در سال 1894 با سرمایه ای که از 72 خانواده چن جمع اوری شده بود ساخته و تکمیل شد .


بخش های جذاب آکادمی خاندان چن در گوانجو

معبد اجدادی خاندان چن با 13200 متر مربع وسعت از مهمترین جاذبه های گردشگری گوانجو است که دارای 9 تالار در دو بخش اصلی و فرعی ، 6 محوطه محصور (حیاط) و 19 ساختمان می باشد که ساختمان ها توسط راهروها به یکدیگر متصل شده اند در ساخت این معبد از سبک معماری منطقه گوانگ دونگ استفاده شده و برای جذابیت بیشتر آن نیز ریزه کاری های زیادی انجام شده است . تراشکاری های صورت گرفته بر روی چوب ، خشت ، سفال ، سنگ و سنگ اهک جلوه خاصی به این معبد بخشیده و بر زیبائی و جذابیت آن افزوده است در واقع این تراشکاری ها به منظور ستایش طبیعت انجام شده اند . همچنین یک جفت طبل سنگی که هر کدام 2.55 متر ارتفاع دارند درست جلوی درب ورودی ساخته شده و وجود دو تصویر نقاشی رنگی 4 متری از دیگر نکات جالب توجه در آکادمی خاندان چن می باشد . 6 حیاط این مجموعه به سبک تقارن چینی تزئین شده اند و سرسرای اصلی یا Juxian در مرکز معبد در گذشته محلی برای دور هم جمع شدن خانواده چن محسوب می شده که امروزه از این محل به عنوان تالار اجدادی یاد می شود . در قسمت جلوی این تالار یک عمارت بالاخانه سنگی قرار گرفته که دور تا دورش را یک طارمی سنگی محصور کرده است .


ساعت کاری و بلیط معبد اجدادی خاندان چن در گوانجو

این مجموعه هر روزه از ساعت 8:30 صبح درهای خود را به روی علاقه مندان می گشاید و تا 17:30 بعد از ظهر نیز باز می باشد اخرین زمان برای خرید بلیط سال 17 است . مراجعه کنندگان برای بازدید از این معبد باید 10 یوان بپردازند اما در سومین چهارشنبه هر ماه و شنبه دوم ماه ژوئن به مناسبت روز ملی میراث فرهنگی بازدید از آن رایگان می باشد .مقالات مرتبط
بلندترین و مرتفع‌ترین پل شیشه‌ای جهان در چین

بلندترین و مرتفع‌ترین پل شیشه‌ای جهان در چین

مشاهده
جمهوری خلق چین

جمهوری خلق چین

مشاهده

جمهوری خلق چین

چین ( جمهوری خلق چین) یک کشور مستقل در شرق آسیاست و با جمعیت بیش از 1.381.000.000 پرجمعیت ترین ایالت در جهان است. چین یکی از گهواره های تمدن است.

برج کانتون گوانجو، از بلندترین ساختمان ها در چین

برج کانتون گوانجو، از بلندترین ساختمان ها در چین

مشاهده

برج کانتون گوانجو، از بلندترین ساختمان ها در چین

گوانجو از شهرهای جنوبی کشور پهناور چین می باشد که بعد از میزبانی بازی های آسیایی در سال 2010 بیش از پیش در میان ایرانیان شناخته شد . مسئولان این شهر برای جلب توجه بیشتر در زمان این بازی ها ، از سال های قبل شروع به تغییر شهر و انجام کارهای زیربنایی نمودند که برج کانتون گوانجو، از بلندترین ساختمان ها در چین ، یکی از این کارهاست که مورد استقبال قرار گفت و در روزهای بعد از افتتاح بازدیدکنندگان بسیاری را به خود دید . برای آشنایی بیشتر با این آسمانخراش با سفر آفرین همراه باشید .