مسجد رستم پاشا استانبول

این مطلب قصد داریم مسجد رستم پاشای استانبول (Rustem Pasha Mosque Istanbul) را برای علاقه مندان به بناهای تاریخی معرفی کنیم با ما تا انتها همراه باشید .


درباره مسجد رستم پاشا در استانبول

مساجد به شهر استانبول جلوه و چشم انداز ویژه ای بخشیده اند و از مهمترین جاذبه های گردشگری استانبول به شمار می آیند . برخی از مساجد استانبول به سبب داشتن قدمتی چند صد ساله و سبک معماری قدیمی از دیگر موارد معروف تر بوده و بازدیدکننده بسیاری را به خود جذب می کند . از جمله این مساجد می توان به مسجد رستم پاشا استانبول اشاره نمود که به دست معمار برجسته عثمانی سینان ، در حدود 450 سال پیش در یکی از محله های پر تراکم شهر ساخته شده است . مسجد رستم پاشا که از شاهکارهای معماری عثمانی محسوب می گردد در منطقه قدیمی امینونو واقع شده و به بازار ادویه و مسجد جدید استانبول نزدیک می باشد . نکته ای که مسجد رستم پاشا ترکیه را در ردیف زیباترین مساجد استانبول قرار داده شکل ظاهری و بیرونی آن نیست بلکه دکوراسیون و طراحی فضای داخلی مسجد می باشد که زبانزد بوده و از قسمت های دیدنی آن می باشد .مسجد رستم پاشا گنبدی دارد که بر هشت ستون قرار گفته است ، چهار ستون قابل رویت هستند و چهار ستون دیگر از چشم ها پنهانند . این مسجد که از دیدنی های استانبول است بهترین موزه برای دیدن هنر چینی کاری عثمانی نیز می باشد . شهرت اصلی مسجد رستم پاشا به دلیل داشتن تعداد زیادی از کاشی های ایزنیک است که با انواع طرح های گل دار و هندسی برای آراستن مسجد به کار گرفته شده اند در واقع ارزش اصلی مسجد ناشی از نقوش گل هایی مانند میخک ، مینا ، لاله ، رز و زنبق به عنوان نمونه بسیار زیبایی از چینی کاری ایزنیک در قرن 16 هم در دیوارهای شبستان ورودی و هم در ستون های پافیلی داخلی است .به گردشگران تور استانبول توصیه می گردد بازدید از این مسجد تاریخی را از دست ندهند تا یکی از زیباترین بناهای دوران عثمانی را به چشم خود ببینند . این مسجد در یک مرکز تجاری در استانبول ساخته شد و به همین دلیل طبقه اول آن به یک سری مغازه برای خرید و فروش و مشارکت مسجد در فعالیت های تجاری شهر اختصاص داده شد . امروزه برای وارد شدن به محوطه حیاط این مسجد شگفت انگیز شما باید یک فضای پلکانی بسیار زیبا که انواع مغازه و رستوران در آن به چشم می خورد را بگذارنید .


اطلاعاتی در مورد مسجد رستم پاشا از شاهکارهای معماری عثمانی

مسجد رستم پاشا استانبول که از برترین جاذبه های گردشگری ترکیه است به دستور رستم پاشا داماد و وزیر اعظم سلطان سلیمان در یکی از محله های شلوغ استانبول در قرن شانزدهم میلادی ساخته شد . ساخت این مسجد تاریخی در سال 1561 میلادی بعد از مرگ رستم پاشا آغاز شد و بعد از گذشت دوره ای دو ساله در سال 1563 به اتمام رسید تا مکانی برای عبادت مسلمانان باشد . معمار این بنا سینان ، از معماران برجسته دوران عثمانی بود که در دوران حیات چند شاهکار معماری در استانبول از خود به یادگار گذاشت که هنوز هم با گذشت چندین قرن این ابنیه مورد توجه بوده و مورد بازدید گردشگران تور ترکیه قرار می گیرند . امروزه این مسجد میزبان یکی از مدارس مذهبی است که افراد زیادی در آن به کسب علوم دینی مشغولند .مسجد رستم پاشا گنبدی دارد که بر هشت ستون قرار گفته است ، چهار ستون قابل رویت هستند و چهار ستون دیگر از چشم ها پنهانند . این مسجد که از دیدنی های استانبول است بهترین موزه برای دیدن هنر چینی کاری عثمانی نیز می باشد . شهرت اصلی مسجد رستم پاشا به دلیل داشتن تعداد زیادی از کاشی های ایزنیک است که با انواع طرح های گل دار و هندسی برای آراستن مسجد به کار گرفته شده اند در واقع ارزش اصلی مسجد ناشی از نقوش گل هایی مانند میخک ، مینا ، لاله ، رز و زنبق به عنوان نمونه بسیار زیبایی از چینی کاری ایزنیک در قرن 16 هم در دیوارهای شبستان ورودی و هم در ستون های پافیلی داخلی است .به گردشگران تور استانبول توصیه می گردد بازدید از این مسجد تاریخی را از دست ندهند تا یکی از زیباترین بناهای دوران عثمانی را به چشم خود ببینند . این مسجد در یک مرکز تجاری در استانبول ساخته شد و به همین دلیل طبقه اول آن به یک سری مغازه برای خرید و فروش و مشارکت مسجد در فعالیت های تجاری شهر اختصاص داده شد . امروزه برای وارد شدن به محوطه حیاط این مسجد شگفت انگیز شما باید یک فضای پلکانی بسیار زیبا که انواع مغازه و رستوران در آن به چشم می خورد را بگذارنید .مقالات مرتبط
استانبول شهر درخشنده

استانبول شهر درخشنده

مشاهده

استانبول شهر درخشنده

استانبول شهري است که نيمي از آن در قاره آسيا و نيمه ديگر آن در قاره اروپا قرار دارد.

فستیوال ها و مراکز خرید استانبول

فستیوال ها و مراکز خرید استانبول

مشاهده

فستیوال ها و مراکز خرید استانبول

استانبول بزرگ‌ترین شهر کشور ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی آن است. این شهر در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره قرار دارد. استانبول تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره قرار دارد. بندر طبیعی شاخ طلایی یا خلیج در این شهر واقع است.

استانبول

استانبول

مشاهده

استانبول

استانبول برزگترین شهر ترکیه است.

دیدنی های استانبول

دیدنی های استانبول

مشاهده

دیدنی های استانبول

استانبول به عنوان مقصد سفر دوستداران تاریخ ، فرهنگ ، هنر و معماری انتخابی هوشمندانه است و با پشت سر گذاشتن دوران بیزانس و عثمانی ، بناهای تاریخی متعددی را در خود جای داده است . دیدنی های استانبول شامل مساجد ، موزه های متنوع ، کاخ های باشکوه ، پارک های بی نظیر ، مراکز خرید لوکس و بازارهای قدیمی ، مراکز تفریحی و فرهنگی است که بازدید از ان ها می تواند برای هر مسافری جذاب و دلچسب باشد .

ویالند پارک از مراکز تفریحی استانبول

ویالند پارک از مراکز تفریحی استانبول

مشاهده

ویالند پارک از مراکز تفریحی استانبول

استانبول است و دیدنی های بسیار ، استانبول است و مراکز تفریحی و امکانات گردشگری متنوع ، استانبول است و مراکز خرید لوکس و بازارهای قدیمی و استانبول است و ... . تور استانبول طرفداران بسیاری دارد به طوری که سالانه میلیون ها نفر به این شهر سفر می کنند تا از نقاط مختلف آن و تفریحات رایجش بهره ببرند . ویالند پارک از مراکز تفریحی استانبول است که کمتر گردشگری لذت تفریح در آن را از دست می دهد در زیر با این جاذبه گردشگری ترکیه آشنا می شویم .

فرودگاه بین المللی آتاتورک در استانبول

فرودگاه بین المللی آتاتورک در استانبول

مشاهده

فرودگاه بین المللی آتاتورک در استانبول

تور استانبول هم به منظور سیاحت است و هم کار و تجارت ، بسته به قصد شما این تور می تواند گزینه هایی مناسب برایتان فراهم کند از هتل های نزدیک به مراکز دیدنی و تجاری گرفته تا خدماتی با کیفیت . از نظر مسافران ، استانبول یکی از بهترین مقاصد برای سفرهای تفریحی است و نمایشگاه هایی که در این شهر برگزار می گردند برای تجار و بازرگانان اهمیت ویژه ای دارند . به هر منظوری که به این شهر سفر کنید اولین مکانی که پای در ان می گذارید فرودگاه بین المللی آتاتورک در استانبول است در ادامه این مکان مهم معرفی می گردد .

مسجد آبی استانبول از نقاط عطف معماری اسلامی

مسجد آبی استانبول از نقاط عطف معماری اسلامی

مشاهده

مسجد آبی استانبول از نقاط عطف معماری اسلامی

استانبول است و مساجد بسیار ، به طوری که برخی از ان ها به دلیل قدمت و همچنین نمای داخلی و خارجی خارق العاده شان در دنیا زبانزد هستند و مورد توجه گردشگران واقع شده اند یکی از این اماکن مذهبی ، مسجد سلطان احمد (Sultan Ahmed Mosque) یا مسجد آبی استانبول از نقاط عطف معماری اسلامی است که در ادامه با این مکان آشنا می شوید با ما همراه باشید .

مینیاتورک پارک استانبول

مینیاتورک پارک استانبول

مشاهده

مینیاتورک پارک استانبول

استانبول یک گزینه بسیار مناسب برای سفرهای خارجی است و علت آن وجود دیدنی های مختلف ، مراکز تفریحی و سرگرمی متعدد ، مساجد معروف ، مراکز خرید مدرن و بازارهای تاریخی ، هتل های با کیفیت و امکانات متنوع گردشگری می باشد . برخی از دیدنی های استانبول به سبب داشتن جذابیت های بیشتر از اولویت بیشتری برای گردشگران برخوردارند که مینیاتورک پارک استانبول (Miniaturk Park Istanbul) از این موارد است برای آشنایی بیشتر با این پارک با ما همراه باشید .

موزه باستان شناسی در استانبول

موزه باستان شناسی در استانبول

مشاهده

موزه باستان شناسی در استانبول

هر چیزی که دوست داشته باشنید ببینید در استانبول یافت می شود از مراکز خرید و بازارهای قدیمی گرفته تا مساجدی با قدمت زیاد و معماری های زیبا . در واقع استانبول مملو از دیدنی های جذاب و نفس گیر همراه با مراکز خرید و تفریحات مهیج است و سفر به ان خوشایند هر فردی است . یکی از مکان هایی که بازدید از ان توصیه می گردد موزه باستان شناسی در استانبول (Istanbul Archaeology Museum) است که با آثاری نفیس و ارزشمند ، سهم بسزائی در نمایش تاریخ دارد برای آشنایی بیشتر با این موزه با ما همراه باشید .

تنگه بسفر در استانبول

تنگه بسفر در استانبول

مشاهده

تنگه بسفر در استانبول

استانبول از جمله شهرهای توریستی است که گردشگران از سفر به آن هیچ وقت احساس پشیمانی نخواهند کرد چرا که اگر بارها به این شهر سفر کنند باز هم جاذبه هایی وجود دارد که هنوز ندیده باشند . تنگه بسفر در استانبول به عنوان یکی از دیدنی های پرطرفدار در ادامه معرفی شده است با سفر آفرین همراه باشید .