safarafarin
مروارید آدریاتیک

شهری بندری با عنوان “مروارید آدریاتیک” واقع در جنوب کرواسی .منطقه ای مملو از تاریخ قرون وسطایی ، شهری که خواستگاه قدیمی دریانوردی است.

منطقه ای است دارای یک جمهوری مستقل که بدلیل ثروت فراوان و دیپلماسی قدرتمندش توانست ‏پیشرفت عظیمی در زمینه های گوناگون کند.


مارکوپولو

دوبرینیک شهری شبیه به موزه ای زنده است که توریست های زیادی را به سمت خود جذب میکند .

مکانی است پر از توریست های کنجکاو که در پیاده رو های مرمری و خیابانها ی سنگفرس رومی آن گشت و گذار میکنند.

هیچ سفری به کرواسی بدون بازدید از دوبرونیک کامل نیست زیرا این شهر پر از کافی شاپ های باکلاس و مجلل و رستوران های شیک، تاریخچه فرهنگی و معماری شگفت انگیز گوتیک و رنسانس که از جاذبه های دیدنی این شهر است

دیواره های سنگی شهر که مجموعه ای مستحکم از قرن 14 می باشند ، با توجه به طول 5/5 کیلومتری و بناهای بزرگ خود بعنوان سد دفاعی شهر تلقی می شدند . جزیره ی لوکروم در دریای آدریاتیک که در ارتفاع 100 متری از سطح دریا واقع شده است و توسط فرانسوی ها ساخته شده ، معبد آگوستوس، قلعه های باستانی فراوان، کلیسای زیبای سنت ویتوس ،شهر قدیمی Narona ، جزیره سرسبز Mljet ، پارک جنگلی ، خلیج های عمیق و دریاچه های بزرگ و کوچک از جذاب ترین میراث شهر بشمار می روند .

ازدیگر جاذبه های دیدنی این مکان که قابل توجه گردشگران زیادی می باشد منطقه ای به نام Korcula است که زادگاه مارکوپولو است.


میراث جهانی یونسکو

این شهر از سال 1979 در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است.

جالب است بدانید بیشترین واصلی ترین لوکیشن های سریال پرمخاطب گیم آو ترون(Game of Trone ) دراین شهربی نظیر فیلم برداری شده است

در ماههای می ، جولای و آگوست فستیوال های مختلفی درشهر دوبرونیک اجرا می شود .مقالات مرتبط
قلعه های دوبرونیک

قلعه های دوبرونیک

مشاهده

قلعه های دوبرونیک

لوریهناتس یکی از پنج قلعه اطراف دیوارهای شهر دوبرونیک است.

ستردن در دوبرونیک

ستردن در دوبرونیک

مشاهده

ستردن در دوبرونیک

این شهرستان قدیمی در دوبرونیک پر از شگفتی است.نام دیگر stradunرا placa می نامند.

دیوارهای محصور کننده شهر و قلعه دوبرونیک

دیوارهای محصور کننده شهر و قلعه دوبرونیک

مشاهده

دیوارهای محصور کننده شهر و قلعه دوبرونیک

تماشای دوبرونیک از بالای منظره شهر قدیمی و دریای درخشان آدریاتیک و بون پیاده روی در اطراف دیوارهای دیدنی شهر که جزء جاذبه اصلی دوبرونیک و از بهترین آثار تاریخی جهان به دلیل شهرتش میباشد کامل نیست شما میتوانید به خوبی حتی بوسیله نگاه کردن به پشت بام های شهر دوبرونیک میزان خسارت های ناشی از گلوله باران در سال 1990 را بدست بیاورید.

 کرواسی

کرواسی

مشاهده

کرواسی

اطلاعات عمومی