safarafarin
قلعه کلوسی لیماسول

لیماسول قبرس شهری است که بخشی از قسمت مرکزی و جنوبی این کشور را به خود اختصاص داده و از بزرگترین و پر جمعیت ترین شهرهای این جزیره تاریخی به شمار می آید . در این شهر زیبا تمام عوامل از جاذبه های تاریخی گرفته تا تفریحات مهیج و کلوب های شبانه دست به دست هم داده اند تا گردشگران تور قبرس سفری رویایی را در این شهر تجربه کنند . اگر علاقه مند به دیدن گوشه ای از تاریخ این کشور در زوایای قلعه های ان دوران هستید قلعه کلوسی لیماسول (Kolossi Castle Limassol) می تواند یکی از گزینه های ایده ال برای شما باشد . برای آشنایی بیشتر با این مکان تاریخی با سفر آفرین همراه باشید .


درباره قلعه کلوسی در لیماسول

قلعه کلوسی لیماسول یکی از ابنیه به جای مانده از قرون وسطی است که در آن زمان از اهمیت استراتژیکی بسیار برخوردار بوده است . قلعه کلوسی به منظور استفاده در جنگ های صلیبی ساخته شده و اکنون بعد از گذشت قرن ها از ان زمان به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری قبرس مورد بازدید گردشگران قرار می گیرد . این قلعه که از زیباترین دژهای موجود در جنوب قبرس بوده در گذشته کاربرد نظامی داشته و برای مقابله با دشمنان طراحی و بنا شده است . این قلعه می تواند اهمیت و تاثیر قبرس در طول جنگ های صلیبی را برای اروپائیان نمایان سازد و بخشی از تاریخ پر فراز و نشیبی که مردمان ان پشت سر گذاشته اند را بازگو نماید .


اطلاعاتی در مورد قلعه کلوسی در لیماسول قبرس

قلعه کلوسی لیماسول یکی از جاهای دیدنی قبرس است که در لبه جنوب غربی دهکده کلوسی واقع شده و تا شهر لیماسول حدود 14 کیلومتر فاصله دارد همچنین این قلعه تاریخی در قسمت غربی لیماسول قرار گرفته و از نقاط قوت نظامی منطقه در قرون وسطی بوده است . بازدید از این قلعه که یادآور اهمیت قبرس در زمان جنگ های قرون وسطی برای اروپائیان است به تمام گردشگران تور قبرس توصیه می گردد تا بتوانند یکی از قلعه های تاریخی زیبا با سبک معماری گوتیک را از نزدیک ببینند . این قلعه اولین بار توسط شوالیه هاسپیتالر در سال 1210 به عنوان منبع غنی سازی ساخته شد و بعد در سال 1454 توسط فرانکیش به قلعه تبدیل شد که نشان نظامی او هنوز بر دیوار قلعه آویزان است . جالب است بدانید که در طول قرون وسطی این قلعه محل ذخیره نیشکر ، محصول معروف روستای کلوسی ، به شمار می رفت .از قرن 13 تا قرن 15 دژ کلوسی لیماسول تحت کنترل گروهی به نام شوالیه های سنت جان بود ، اگر چه ‏امروزه چیزی از ساختمان اصلی آن به جز دیواره های سنگی باقی نمانده و به خرابه ای تاریخی تبدیل شده اما پلکان مارپیچی آن بازدید کنندگان را به پشت بام این ‏ساختمان می رساند تا نمایی فوق العاده زیبا از دریای آبی مدیترانه و تاکستان اطراف را مشاهده کنند . ‏ ‏ ‏‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏‏‏ ‏‏‏‏مقالات مرتبط
قبرس اروپایی

قبرس اروپایی

مشاهده

قبرس اروپایی

جمهوری قِبرِس کشوری جزیره‌ای است، در شرق دریای مدیترانه که پایتخت آن نیکوزیا است. این کشور به دو بخش قبرس شمالی (بخش ترک‌نشین) و بخش یونانی‌نشین تقسیم می‌شود که در آن هردو زبان ترکی و یونانی رسمی هستند. یونانی‌ها ارتودوکس و ترک‌های قبرس مسلمان هستند

شهر پافوس در قبرس

شهر پافوس در قبرس

مشاهده

شهر پافوس در قبرس

پافوس شهرستانی ساحلی واقع در جنوب غربی قبرس است.

موزه قبرس

موزه قبرس

مشاهده

موزه قبرس

قبرس پر از موزه و آثار باستانی میباشد. ولی موزه قبرس در شهر نیکوزیا پایتخت قبرس یکی از جالب ترین مکان های دیدنی قبرس جای است که میتوان گام به گام با تاریخ جزیره آشنا شد.

عمریه حمام قبرس

عمریه حمام قبرس

مشاهده

عمریه حمام قبرس

مکانی تاریخی متعلق به قرن چهاردهم میلادی که در طول تاریخ دارای نوسانات مختلفی بوده است.

موزه بیزانس(قبرس)

موزه بیزانس(قبرس)

مشاهده

موزه بیزانس(قبرس)

موزه بیزانس در بنیاد فرهنگی ماکاریوس باید یکی از الویت های سفر به نیکوزیا می باشد.

مسجد سلیمیه(قبرس)

مسجد سلیمیه(قبرس)

مشاهده

مسجد سلیمیه(قبرس)

یکی از معروف ترین دیدنی های نیکوزیای شمالی مسجد سلیمیه می باشد.

موزه لونتیس(قبرس)

موزه لونتیس(قبرس)

مشاهده

موزه لونتیس(قبرس)

یکی از معروف ترین جاذبه های دیدنی قبرس شمالی محسوب میشود.

Old town شهر قدیمی در قبرس

Old town شهر قدیمی در قبرس

مشاهده

Old town شهر قدیمی در قبرس

پر طرفدارترین تفریحات نیکوزیا قدم زدن در شهر قدیمی به شمار میرود.

لیماسول

لیماسول

مشاهده

لیماسول

در کشور قبرس ، لیماسول با حدود 250 هزار نفر جمعیت بزرگترین و پر جمعیت ترین شهر می باشد. لیماسول به عنوان بزرگترین بندر ترانزیت در مدیترانه دو یکی از شناخته شده ترین بنادر ترانزیت در اروپا و همچنین به عنوان بزرگترین پورت ترانزیت کالا در قبرس به شمار می آید.

آب و هوا در قبرس

آب و هوا در قبرس

مشاهده

آب و هوا در قبرس

آب و هوای جزیره قبرس معتدل و مدیترانه ای است.

غذاهای  قبرس

غذاهای قبرس

مشاهده

غذاهای قبرس

در قبرس هر جور رستورانی که فکرش را بکنید پیدا می‌شود؛با تنوع بسیار در غذاها و نوشیدنی ها

پافوس جواهر قبرس

پافوس جواهر قبرس

مشاهده

پافوس جواهر قبرس

از سالیان قبل به عنوان جواهر قبرس محسوب میشده.پافوس یکی از زیباترین منطق کشور قبرس است.

سالامیس باستانی قبرس

سالامیس باستانی قبرس

مشاهده

سالامیس باستانی قبرس

قبرس به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده که هر کدام از آن ها به سبب داشتن جاذبه های تاریخی بی نظیر و طبیعتی فوق العاده برای سفر و گردش مناسب می باشند . فاماگوستا یکی از شهرهای این قسمت از خاک قبرس است که با دیدنی ها متنوع مورد توجه گردشگران واقع شده و سالانه تعداد زیادی مسافر برای دیدن این جاذبه ها به این شهر سفر می کنند . سالامیس باستانی قبرس (Salamis Cyprus) از جمله شهرهای قدیمی است که در فاصله 6 کیلومتری فاماگوستا قرار گرفته است برای آشنایی بیشتر با این شهر تاریخی با سفر آفرین همراه باشید .