safarafarin
قلعه پافوس

پافوس به عنوان شهری تاریخی ، فرهنگی و ساحلی در بخش غربی قبرس ، سایت های باستانی متنوعی را در خود جای داده که هر کدام از این سایت ها از ارزش تاریخی بالایی برخوردار هستند و گردشگران با بازدید از ان ها می توانند سیری در تاریخ پر فراز و نشیب این سرزمین داشته باشند . قلعه پافوس (Paphos Castle) به عنوان یکی از نشانه های این منطقه بعد از چند بار تخریب و بازسازی در طول تاریخ ، به جاذبه ای ارزشمند در این شهر تبدیل شده که هر ساله علاقه مندان زیادی را به خود جذب می کند . با ما همراه باشید تا در مورد این قلعه بیشتر بدانید .


درباره قلعه مستحکم شهر پافوس

قلعه پافوس در اصل یک قلعه بیزانسی است که در گذشته به منظور حفاظت از بندر پافوس در برابر هجوم دشمنان ساخته شده و امروزه به عنوان بنایی ارزشمند مورد بازدید گردشگران قرار می گیرد . دژ پافوس که در کنار بندر واقع شده در طول تاریخ طولانی خود علاوه بر حفاظت ، کاربری های مختلفی داشته است . این قلعه مدتی به عنوان زندان و یا محل سکونت استفاده می شد و در زمانی که انگلیس بر جزیره قبرس حکومت می کرد این قلعه به مکانی برای ذخیره سازی نمک تبدیل شده بود . این قلعه که از جاذبه های گردشگری قبرس به شمار می اید در سال 1935 بنایی تاریخی خوانده شد و امروزه به عنوان یکی از نشانه های منطقه پافوس شناخته می شود .


تاریخچه قلعه تاریخی پافوس

قلعه پافوس که در زمان امپراتوری روم شرقی بنا شده در زلزله مهیب 1222 میلادی از بین رفت اما در قرن سیزدهم توسط Lusignans مورد بازسازی قرار گرفت تا به عنوان نمادی از دوران بیزانس همچنان پابرجا باشد . اما این پایان کار نبود و در زمان تهاجم عثمانی ها در سال 1570 این قلعه توسط Venetian ها نابود شد و بعد از تسلط عثمانی ها به این جزیره در قرن شانزدهم ، دوباره بازسازی شد ، بر وسعت آن افزوده گردید و به شکوه قدیم خود بازگردانده شد . انچه که امروزه مورد بازدید گردشگران تور قبرس قرار می گیرد قلعه ای است که در زمان عثمانی ها بنا شده است .این قلعه تاریخی از سنگ های بزرگ و سنگین ساخته شده و از طریق یک پل طاق دار به بندر متصل شده است . در این دژ پنجره های بسیار کمی وجود دارد اما دید بالای قلعه شگفت انگیز است . قلعه در لیست سایت های میراث جهانی یونسکو ذکر شده و کاملا محافظت می شود . میدان مقابل قلعه قرون وسطایی پافوس برای بسیاری از رویدادهای فرهنگی در طول سال استفاده می گردد که بسیاری از این رویدادها به صورت سالانه برگزار می شوند در ماه سپتامبر گردشگران در این مکان می توانند فستیوال آفرودیت را ببینند .


ساعت بازدید و بلیط ورودی به قلعه شهر پافوس

این قلعه که از دیدنی های پافوس محسوب می گردد در روزهای تعطیلات عمومی بسته بوده و گردشگران در دوره 16 آرویل تا 15 سپتامبر از 8:30 صبح تا 7:30 عصر و در دوره 16 سپتامبر تا 15 آرویل از ساعت 8:30 صبح تا 5:30 بعد از ظهر می توانند به این قلعه مراجعه نمایند . مبلغ بلیط ورودی به این مجموعه 2.5 یورو است و اگر گردشگران به صورت گروه هایی با بیش از 10 نفر عضو قصد بازدید از این قلعه را داشته باشند بلیط ورودی برای آنان با 20 درصد تخفیف همراه خواهد شد . اگر در سفر به قبرس سری به این قلعه زدید حتما به بالای آن رفته و از دیدن چشم اندازهای اطراف لذت ببرید .مقالات مرتبط